Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Direksiyon Simidi Soyulması

çağlar akça
Mesaj Yakup Ç. A. tarafından eklenmiştir

Burada talepte bulunduk sonuçları kontrol edebilirsiniz.

Soru

Merhaba arkadaşlar. 2015 focus 1,5 tdci pws titanium  sahibiyim. Aracım son derece memnunum 51000km de ancak deri direksiyon simidinde soyulmalar başladı.  Özellikle yüzük taktığım elimin tarafında ama  diğer bölgelerde soyulmalar başlıyacak gibi. Servisi götürdüm garantiden birşey yapılabilir mi diye ,  dosya açıldı garanti dışı dendi.  Başına böyle bir durum gelen oldu mu? Tüketici hakem heyetine  gitsem sonuç alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benimde soyulma başladı, model 2014 aralık, turotoyu arafım adam hiç boşuna gelme gibi bişeyler dedi utanmadan, ısrarım üzerine randevu aldım salıya, 30000de araç, yüzük kullanmıyorum ki yüzüğün denk geldiği yerde değil temasın olduğu yerlerde,14 yaşında fordumuz da var onda riki sene önce başladı soyulma, bu kadar kalitesiz olacağını düşünmemiştim, deri dediğin aşınır plastik parçası gibi dökülmek nedir.. Bakalım ne diyecekler, gerçi az çok cevapları belli..

DSC_0648.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim çevremden gözlemlediğim bu tarz soyulmalar 5 tlik oto sütlerinin partlatıcıların sözde torpido koruyucu sütlerinin ve en çok galericilerin kullandığı bu tarz ürünlerden kaynaklanmaktadır. ama 2014 lerin direksiyonunun farklı olduğunu biliyorum fakat bizim komşunun arabasıda 2014 ve 30 binde en ufak soyulma yok parlama dahi yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Önceki tecrübelerimden başkasının da günahını almamak için yıkamacıya vermiyorum arabayı, sonra biryerinde birşey görüyorum bendeyken m oldu şundan dolayı mı oldu acaba vs diye düşünmektense fırsat bukdukça kendm temizliyorum. Göğüslüğe de gözüme narin göründüğü için birşey sürmüyorum ki direksiyonu silmek hiç aklıma gelmedi:) şans belki biraz da ama 2014lerde bundan muzdarip olan kişilere rastladım forumlarda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende kasım 2014 titanyum focus var ve direksiyonun sol tarafı bendede soyuldu. Broşürlerde deri direksiyon dimidi deniyor ama alakası yok, suni deri, bakıldığında ipince bir zar kaplanmış direksiyon. Bu kadar kolay soyulmasa problem yok tabi ama ıslak bezle bile silsen soyulabiliyor.

Bazı deri boyaları var,boş bir zamanımda boyamayı düşünüyorum. Bu direksiyonun sadece simit kısmı değişebilir mi ya da onu araştıracağım bakalım.

Direksiyona deri diktirmek ise hiç hoş görünmüyor ve bariz anlaşılıyor o da yapılmaz bakalm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün Bodrum'da @Adem Kazıl arkadaşımız ile tanıştık ve aracına taktırdığı geniş ekran göstergeyi inceledik. Kendisine misafirperverliği için teşekkür ediyorum. 

Benim araca geçtiğimizde kendisi de gördü daha 30 bin km olmamış aracımın direksiyon simidindeki derilerin aşındığını.

Hatta direksiyon göbeğini gösterirken göbekte bulunan yumuşak plastik kaplamanın deri gibi soyulmaya başladığını da gördük ve yarısını soyduk.

Bu konu çok önemli bir hale gelmeye başladı. Görülen o ki çoğu kişi bu sorunu yaşıyor ya da yaşamaya başlıyor.

Acaba burada bulunan Ford çalışanlarından biri bu konuyu Otosan'a taşıyıp yardımcı olamaz mı bizlere. Aracı satmayı planlıyorum ama bu şekilde nasıl satacağım onuda bilmiyorum. Biri bana satmaya çalışsa almam bu direksiyon simidi ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Hakan Sunguroğlu yazdı:

Direksiyon değişimi çok mu pahalıdır ayrıca değişsek yine soyulmazmı sizce.

Çıkma direksiyon simidi bakılabilir fakat;

Direksiyon göbeğindeki soyulmalara onay verip, direksiyon simidine onay vermemesi çok garip geldi bana. Göbeği hafta içi serviste değiştireceğim.

Otosan'dan ısrarla direksiyon simidi garantisinin 1 yıl veya 15 bin km olduğuna dair bir ibare gösterin veya yazılı verin diyorum onu da yapmıyorlar. Tüketici Hakem Heyetine başvurdum. Fakat toplu olarak bir şikayetin daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Zınar Turgut yazdı:

Bugün Bodrum'da @Adem Kazıl arkadaşımız ile tanıştık ve aracına taktırdığı geniş ekran göstergeyi inceledik. Kendisine misafirperverliği için teşekkür ediyorum. 

Benim araca geçtiğimizde kendisi de gördü daha 30 bin km olmamış aracımın direksiyon simidindeki derilerin aşındığını.

Hatta direksiyon göbeğini gösterirken göbekte bulunan yumuşak plastik kaplamanın deri gibi soyulmaya başladığını da gördük ve yarısını soyduk.

Bu konu çok önemli bir hale gelmeye başladı. Görülen o ki çoğu kişi bu sorunu yaşıyor ya da yaşamaya başlıyor.

Acaba burada bulunan Ford çalışanlarından biri bu konuyu Otosan'a taşıyıp yardımcı olamaz mı bizlere. Aracı satmayı planlıyorum ama bu şekilde nasıl satacağım onuda bilmiyorum. Biri bana satmaya çalışsa almam bu direksiyon simidi ile.

Zınar ın arabanın direksiyon ve airbag kapağını o şekilde görünce çok şaşırdım sanki araba benim focus 3 den  eski gibi bi görüntü hissi veriyordu, ilginç olanda kapağı garantiye sokup direksiyonu dahil etmemek?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba. daha önce de yazmıştım. aracımı 2015 temmuzda 0 km olarak aldım. direksiyondaki yıpranma sorunu 1 yıl kadar sonra 15bin km civarında başladı. 2016 ağustosta 19bin km de iken yetkili servis tarafından değişimi sağlandı. önce direksiyonun resimleri çekildi. seri numarası alındı. servisin yazdığı raporla resimler otosana gönderildi. değişim onayı geldikten sonra direksiyon simidi sipariş verildi. direksiyon simidi servise ulaştığında servis tarafından aranıp randevu verildi. randevu gününde direksiyon simidi değişimi yapıldı. 

eski direksiyon ve yeni direksiyonun resimleri ekliyorum. yeni hali direksiyon simidi değiştirildiği gün çekmiştim. km okunuyor:

iki direksiyon simidi arasında kesinlikle malzeme farkı var. 

Eg7VDv.jpg

j8E469.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gecen gun facebook uzerinden musteri hizmetlerine sorunumu bildirdim. Bugun donus yaptilar. Serviste ucretli olarak degisim yapabilecegimi belirtti arayan bayan ukala bir sekilde. Ilk defa agzimi bozmamak icin bu kadar kastim kendimi. Sorun var belli ama cozum uretmek istemiyorlar. Forum uzerinden yapilacak isleme gore hareket edecegim. Umarim burdan olumlu bir sonuca variriz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.