Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Direksiyon Simidi Soyulması

çağlar akça
Mesaj Yakup Ç. A. tarafından eklenmiştir

Burada talepte bulunduk sonuçları kontrol edebilirsiniz.

Soru

Merhaba arkadaşlar. 2015 focus 1,5 tdci pws titanium  sahibiyim. Aracım son derece memnunum 51000km de ancak deri direksiyon simidinde soyulmalar başladı.  Özellikle yüzük taktığım elimin tarafında ama  diğer bölgelerde soyulmalar başlıyacak gibi. Servisi götürdüm garantiden birşey yapılabilir mi diye ,  dosya açıldı garanti dışı dendi.  Başına böyle bir durum gelen oldu mu? Tüketici hakem heyetine  gitsem sonuç alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Teşekkür ederin Aşkın bey, tavsiye üzerine Keçiören'den kalkıp sincanda Başer e geldim ama bilmiyorum bu durum servisin mi hatası otokoçun mu ilgisizliği

Benim focus 3 ün direksiyonunu garanti bitimine 2 ay kala değiştirmişti tan oto ısrarcı olun aralıklarla bütün servislerini deneyin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Israrcı olmak çok birseyi değiştirmiyor. Sizin garanti başvurunuz zaten otosan kayıtlarında RED almış ise bir daha başvurmanız birseyi değiştirmiyor. Aracınızın servis geçmişi ne kadar düzgün ise değişimde garanti faktörünü çok etkiliyor .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Israrcı olmak çok birseyi değiştirmiyor. Sizin garanti başvurunuz zaten otosan kayıtlarında RED almış ise bir daha başvurmanız birseyi değiştirmiyor. Aracınızın servis geçmişi ne kadar düzgün ise değişimde garanti faktörünü çok etkiliyor .

Benim aracın bütün bijonların değişmesini talep ettim sadece kapağı ezik olan 5 ini değiştirdiler otosanı aradım olmaz dedi aradan bi kaç ay geçti başka bişey için uğramıştım servise talebimi tekrarladım kalan 15 bijonuda değiştirdiler.servis ankara tan oto
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Ömer Şen yazdı:

1 yıl veya 15bin km ye kadar garantiye giriyormuş.

ben direksiyonu değiştirdiğimde bir yıl ve 15 bin km dolmuştu. 18bin km civarı idi yanlış hatırlamıyorsam ve kesinlikle 1 yılı en az iki ay geçmişti. 

servis böyle bir durumda şu yolu izliyor. direksiyon simidinin fotoğrafı çekiliyor. direksiyonun içindeki seri numarası alınıyor. servis görevlisinin kanaatiyle beraber fotograf ve seri numarası merkeze gönderiliyor. merkez onay verirse parça ellerinde varsa takılıyor. yoksa sipariş verilip parça geldiği zaman haber verilip randevu verilerek montajı yapılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Bekir Ilk yazdı:

ben direksiyonu değiştirdiğimde bir yıl ve 15 bin km dolmuştu. 18bin km civarı idi yanlış hatırlamıyorsam ve kesinlikle 1 yılı en az iki ay geçmişti. 

servis böyle bir durumda şu yolu izliyor. direksiyon simidinin fotoğrafı çekiliyor. direksiyonun içindeki seri numarası alınıyor. servis görevlisinin kanaatiyle beraber fotograf ve seri numarası merkeze gönderiliyor. merkez onay verirse parça ellerinde varsa takılıyor. yoksa sipariş verilip parça geldiği zaman haber verilip randevu verilerek montajı yapılıyor.

Bende aynen bu şekilde olur diye düşünmüştüm fakat 'merkez onay verirse ' aşamasında merkez 1 yıl veya 15 bin km şartı olduğunu belirtti. Ford müşteri hizmetlerini aradım şikayet bildirdim ama nafile onlarda aynılarını tekrarladı.

Aynı şekilde başka bir konuda sorunu bildirdim, kullanıcı hatasıysa benim karşılayacağımı, üretim hatasıysa ancak %50 sini karşılayacaklarını söyledir. Sanşsızlık mı diyeyim bahtsızlık mı diyeyim bilemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba arkadaşlar şikayetimi tüketici hakem heyetine ilettim. Kararın 2 ay sürebileceğini söylediler. Ama beni bu süreçte zorlayan olay ford genel merkezi garanti dışı kağıdını baya geç gönderdi. Tüketici hakem heyeti dilekçem 

IMG_0060.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu dakkadan itibaren ford benim için bitmiştir. bakım için bile servise gitmeyeceğim. bakımlarını garanti bozulmasını göze alarak kendim yapacağım. max 250 TL lik bakım için 550 TL ödemişim.  hatalı üretim direksiyonu bile değiştirmiyorlar neyin garantisini bekliyecem( benim direksiyon değişti ama şimdi başvursam değişmeyeceklermiş). zaten arabamda LPG var ve bu yüzden de garanti dışı bırakacaklar orası ayrı bir tartışma konusu ona hiç girmeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2012 style araca her bindiğimde ne kadar sinkaflı küfür varsa forda sallıyorum. kafalık demirleri bildiğiniz pas içinde plasti dip sprey ile 2 üç aya bir boyuyorum. bizim ufaklıklar soyup durmasa daha uzun dayanacak. araç garantide iken 2 defa şikayet oluşturdum ikisinde de pasta ile sildiler geçti ama sonra bildiğiniz pas tuttu. 0 araba alıyoruz ıvırı zıvırı ile uğraşıp duruyoruz yazık. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 hafta önce direksiyon simidindeki derinin ve göbekteki plastiğin soyulması sebebi ile servise başvurdum. Göbekteki plastik çok belli olmasada onuda aradan çıkarıp sıfırlayalım istedim. Aracım 2015 ve 27.000 km de.

Ford'dan gelen cevaba istinaden göbek için onay geldi ama direksiyon simidini reddettiler. Bugün Ford müşteri hizmetlerini arayıp aracımı Ford Mondeo ile değiştirmeyi planladığımı (ki gerçekten öyle) fakat bu sebepten satacağım kişinin aklına km düşürdüğüm gibi bir yanlış anlaması olabileceği ve aracın değer kaybedeceğini anlatmaya çalıştım. Forumu referans göstererek emsal teşkil ettiğini söyledim. Göbek kısmının bir önemi olmadığını, asıl sorunun deride olduğunuda ekledim. Dönüş yapmalarını bekleyeceğim. Parça gelmişti ama Ford'dan cevap gelene kadar söktürmeye niyetim yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevap geldi. 1 yıl 15 bin km ye kadar değişim yapılıyor dediler.

Bende bu bilgi nerde yazıyor ise tarafıma yazılı olarak iletin lütfen dedim ama iletemiyorlar.

Tüketici hakem heyetine başvuracağım şimdi.

--19 dakika sonra eklendi--

Ahanda şikayet ettim.

Her günde arayacığımı söyledim.

Sosyal medyada da her Ford paylaşımının altına ekleyeceğim.

Aracın işlemleri bittikten sonra Mondeo alacaktım. Onuda almaktan vazgeçtim.Screen Shot 2017-05-12 at 19.50.41.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu tür trim malzemelerinde değişim olmayabiliyor ki bana da çok garip gelmiyor. Çok görüyoruz kimyasal şeyler kullanıp sonra firmaya iteleyenleri/ bunu yapmak isteyenleri :D 

Arada kusursuzlar da kaynamış olabilir tabi bunun için firmanın seçimine kalıyorsunuz haliyle 1 yıl 15 bin km şartı geldiyse ya üretim bazlı bir süre vardır (hata varsa çıkar diye) veya ne olursa olsun değiştirelim mantığına gidilmiştir.

Sonuç olarak garanti kapsamına girer mi girmez mi sizin araştırmanız gereken konu bu, size iletilen süre garanti süresi değil. Şimdiden size ve bilirkişilere kolay gelsin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.