Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Direksiyon Simidi Soyulması

çağlar akça
Mesaj Yakup Ç. A. tarafından eklenmiştir

Burada talepte bulunduk sonuçları kontrol edebilirsiniz.

Soru

Merhaba arkadaşlar. 2015 focus 1,5 tdci pws titanium  sahibiyim. Aracım son derece memnunum 51000km de ancak deri direksiyon simidinde soyulmalar başladı.  Özellikle yüzük taktığım elimin tarafında ama  diğer bölgelerde soyulmalar başlıyacak gibi. Servisi götürdüm garantiden birşey yapılabilir mi diye ,  dosya açıldı garanti dışı dendi.  Başına böyle bir durum gelen oldu mu? Tüketici hakem heyetine  gitsem sonuç alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1
34 dakika önce, Salih B yazdı:

Garantisi devam eden  2015 model 45000 km de olan aracımin direksiyonda soyulmalar vardı servise götürdüm garantiden değişim talep ettim olumsuz sonuçlandı.bu durumda  olup garantiden degisim  yapan varmi? yardımcı olabilecek .

Mesajınız ilgili konuya aktarılmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çoğu markada direksiyon soyulması garanti dışı bırakılıyor çünkü elinizin terinin asitliği kullanım miktarı vs falan önemli sanırım. Benimki de 2015 bir sıkıntı yok. 

Tüketici haklarından bir şey çıkartabileceğiniz sanmıyorum ama bir deneyin isterseniz. 

Bu arada uygun fiyatlı olsa da altı düz direksiyon simidi bulup taksak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Düşük km'de direksiyon soyulmalarının büyük bölümü kullanıcı hatasıdır.Nitekim aracı elinizde yüzükle kullandığınızı ve yüzüklü elinizin olduğu tarafın daha çok aşındığını yazmışsınız.Benim aracım 2012 model 70 bin km'de ve direksiyonda aşınma yok.Önceki 2006 model aracımda ailemde şu anda.240 bin Km oldu ve onda artık aşınmalar mevcut.Arkadaşlarında dediği gibi direksiyon,vites topuzu gibi parçalar genellikle garanti dışı oluyor.Vaktiniz varsa tüketici hakem heyetinde şansınızı deneyin.Belli olmaz belki değişim kararı verirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arac 2015 focus 1.6 tivct trendx. Direksiyonda soyulmalar vardı. 20bin km civarı idi. Garantiden sorgusuz sualsiz değişti. Fotolar genel merkeze gitti ve onay geldi değiştirdiler. Yeni gelen direksiyon simidi daha kaliteli bir hissiyata sahip. Onceki ilk aldığımda bile soyulacağı az çok belli ediyordu. Soyulmasindan anladim ki deri kısmı yuzeyde zar gibi bir ince tabak idi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
02.03.2017 - 17:01 tarihinde, çağlar akça yazdı:

Merhaba arkadaşlar. 2015 focus 1,5 tdci pws titanium  sahibiyim. Aracım son derece memnunum 51000km de ancak deri direksiyon simidinde soyulmalar başladı.  Özellikle yüzük taktığım elimin tarafında ama  diğer bölgelerde soyulmalar başlıyacak gibi. Servisi götürdüm garantiden birşey yapılabilir mi diye ,  dosya açıldı garanti dışı dendi.  Başına böyle bir durum gelen oldu mu? Tüketici hakem heyetine  gitsem sonuç alabilirmiyim?

2015 lerde böyle bir problem olduğunu ben de duydum. Önceki aracım 2015 ti ve boyle bir durum yasamadim. 17 bin km de iken sattım. 2016 aldım. İki direksiyon arasında bariz fark var. Eskisi biraz daha yumuşak dokuluydu. Şimdiki biraz sertleşmiş. Niye böyle diye sormuştum o zaman öğrendim. 2015 lerde soyulma problemi oldu direksiyon değişimi gerçekleştirdik birkaç aracta dediler. Genel bir problem olduğu için de direksiyon üzerinde biraz daha çalışılmış. 2016 lar bundan dolayı biraz farklı hissettiriyor dokunduğunuzda. Ama siz eğer servise de yüzük olayından bahsettiyseniz ve bu kazara kayıtlara geçtiyse bundan dolayi garanti dışı kalmış olabilir ☺.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimde aracım 2015 47bim km de direksiyonun üst kısmında soyulmalar var. Ben aracın 2. Sahibiyim önceli sahibinde yüzük varmıydı yokmuydu bilmiyorum ama acaba bunu güneş zarar vermiş yüzük takmıyorum diye servise gitsem garantiden değiştirirler mi [emoji848]
Kafamda deli sorular :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben direksiyon yıpranmasın diye yüzük takmadığım halde yıprandı. hatta o değişim için başvurmadan önce başka bir konuda yazmıştım. garantiden değişimi yapıldı. işte direksiyonun soyulmuş hali ve yeni hali

X0oRG5.jpg

Ja4bJ5.jpg

--2 dakika sonra eklendi--
11 saat önce, Ömer Şen yazdı:

Benimde aracım 2015 47bim km de direksiyonun üst kısmında soyulmalar var. Ben aracın 2. Sahibiyim önceli sahibinde yüzük varmıydı yokmuydu bilmiyorum ama acaba bunu güneş zarar vermiş yüzük takmıyorum diye servise gitsem garantiden değiştirirler mi emoji848.png
Kafamda deli sorular :)

bence servise başvurun. yüzükle veya güneşle alakalı değil. benim direksiyonu değiştirdiler ve yeni takılan direksiyon simidinin yapısı çok farklı. yukardaki mesajda arkadaşın dediği gibi 2015 serilerinde bu sorun var demekki.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şuan da servisteyim ve direksiyon değişim talebime red geldi.
Açıklaması ise 15bin km veya 1 yıla kadar bu değişim sağlanıyormuş aracım 47bin de olduğundan değiştirmediler.
Sakın sakın bu Ford ların 3 yıl garantisi var sanmayın işlerine geldiği gibi davranıyorlar. Büyük bir Sevinçle aldığım hatta aktığım hafta full paketini almaya düşündürten focusum u muhtemelen akşam ilana koyacağım bu kadar lanett ettirdi bu nasıl müşteri memnuniyetidir nasıl bir anlayıştır neye göre kime göre garanti anlamış değilim.
Kalkışta gelen abes olacak ama 'eşek anırması' sesine de 2. Kez geliyorum revizyonlu parçanın kofunu forumdan bulmama rağmen hala merkeze onaya sunuyorlar ilkinde yanlış kod almışlar.
Bu servis işi beni benden aldı GARANTİ dediklerinde anladıkları tek şey sizi servise bağlamakmış başka hiç bir özelliğini göremedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25 dakika önce, Ömer Şen yazdı:

Şuan da servisteyim ve direksiyon değişim talebime red geldi.
Açıklaması ise 15bin km veya 1 yıla kadar bu değişim sağlanıyormuş aracım 47bin de olduğundan değiştirmediler.
Sakın sakın bu Ford ların 3 yıl garantisi var sanmayın işlerine geldiği gibi davranıyorlar. Büyük bir Sevinçle aldığım hatta aktığım hafta full paketini almaya düşündürten focusum u muhtemelen akşam ilana koyacağım bu kadar lanett ettirdi bu nasıl müşteri memnuniyetidir nasıl bir anlayıştır neye göre kime göre garanti anlamış değilim.
Kalkışta gelen abes olacak ama 'eşek anırması' sesine de 2. Kez geliyorum revizyonlu parçanın kofunu forumdan bulmama rağmen hala merkeze onaya sunuyorlar ilkinde yanlış kod almışlar.
Bu servis işi beni benden aldı GARANTİ dediklerinde anladıkları tek şey sizi servise bağlamakmış başka hiç bir özelliğini göremedim

Garanti işini çoğu zaman servislere bırakıyor firmalar. Yani çalıştığım 2 firmada böyle. Başka servisi deneyin bence? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Garanti işini çoğu zaman servislere bırakıyor firmalar. Yani çalıştığım 2 firmada böyle. Başka servisi deneyin bence? 

Bakıma buraya geldim diye tekrar gelmek istedim hatta sensör de değiştirdim sadece ücretsiz bişey için geleniyim diye ama sonuç değişmedi, evime daha yakın serviste var birde orayı deniycem olmadı otokoça ve şikayet var gibi siteleri zorlayacağım insanın onuruna dokunuyor böyle şeyler Yen'i arabanın direksiyonu 200bin km de gibi görünmesi ve insan trafiği olan biryerden anıra anıra geçmek gerçekten hiç hoş bir durum değil
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun. Makyajlı kasaların ilk gelenlerinde direksiyon daha yumuşak ve farklı bir dokudaydı. Bu tür soyulma problemlerinden dolayı biraz üzerinde çalışmışlar direksiyonun. Ben yenisine dokunur dokunmaz anlamıştım farkı. Siz de 2016 veya bulabilirseniz 2017 model bir aracı incelerseniz hemen farkı algılarsınız. Bu değişikliğin tek sebebi de daha yumuşak olan ilk versiyonların hatalı olması. Bence bu argüman üzerinden gidin ve ısrarcı olun. 

Serkan Z. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.