Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Elveda Konfor, Merhaba 40 Yanak Demek için

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

18" Jant, 235 taban, 40 yanak kullanmak durumunda kalacağım sanırım. Sırf ekstra tutuşu için bu ebatlara geçmem gerek. Yoksa beni 55 yanak lastiklerimden Henry Ford mezarından gelse ayıramazlar.

Prelli, Continental, Michelin Kumho, Falken, Dunlop markalarında bu ebatlarda az biraz arabasını sert kullanan viraja girmekten korkmayan insanlar varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Şayet terapi gurubuna yeni katılmış müptezel gibi hissediyorum kendimi. Bu 40 yanak beni pek sarsacak gibi.

Kabaca yüzeysel araştırmalarım sonucu ortaya çıkan lastikler başlıca şöyle

Falken Azenis

Dunlop Sportmaxx RT2

Michelin Pilot Alpin 4

Kumho Ecsta

Goodyear Eagle F1 Asymmetric

Pirelli Pzero

Not: Hayır Petlas olmaz, evet kesin olmaz, evet çok eminim, evet git burdan.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-Continental Conti Sport Contact 5

-Hankook Ventus S1 evo2 K117

ADAC 2016, 17'' spor test sonuçları burada mevcut

https://anasayfa.focusclubtr.com/2016-adac-yaz-lastigi-test-sonuclari-22545-r17-y/

Hankook makul görünüyor.

http://kolayoto.com/hankook-ventus-s1-evo2-k117-235-40zr18-95y-xl.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önce hangilerini sorunsuz temin edebileceğine bakmalısın bence abicim. Sonra bir set alıp, birine herhangi bir şey olduğunda tedarikçinin kulaklarını çınlatma :aman:

F1 ve  Pzero'ya sıkça denk gelmiştim de bir bakınırım tekrar yarın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

lastiği geç... janttan haber ver sen, bbs mi? :smiley2k: 3 kilo falandır onun bir tanesi :kıhkıh:

OZ aslinda baktigim 8kilo falan tanesi. Fakat cok pahali be ya. Bir tane hazir stokta buldum et27, cakal kasa bmw ciler gibi olur yarim karis disarda. ET40-45 arasi bisi ariyorum.

5 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Önce hangilerini sorunsuz temin edebileceğine bakmalısın bence abicim. Sonra bir set alıp, birine herhangi bir şey olduğunda tedarikçinin kulaklarını çınlatma :aman:

F1 ve  Pzero'ya sıkça denk gelmiştim de bir bakınırım tekrar yarın

Dogru diyosun, hepsi bulunuyor iyi kotu, sorun olacagini pek sanmam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

OZ iyidir, hayırlı olsun şimdiden... Konforda mutlaka sıkıntı olacak ama kabul edelim 55 yanak pek sürdürülebilir bir tercih değildi senin için, sadece listenin sonlarındaydı :) 

Henüz kullanmamış olsamda hem premium ve hatta süper sporlarda gördüğüm kadarıyla eagle f1 ve pzero serileri çok poplüler... Bence sen bu ikisinden birini alacaksın gibime geliyor...:sofeer:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

OZ iyidir, hayırlı olsun şimdiden... Konforda mutlaka sıkıntı olacak ama kabul edelim 55 yanak pek sürdürülebilir bir tercih değildi senin için, sadece listenin sonlarındaydı :) 

Henüz kullanmamış olsamda hem premium ve hatta süper sporlarda gördüğüm kadarıyla eagle f1 ve pzero serileri çok poplüler... Bence sen bu ikisinden birini alacaksın gibime geliyor...:sofeer:

OZ da istedigim janti uygun fiyatli buldum fakat ET27, cok abuk bir secim olurdu uzaklastim direk. Daha once Pzero Nero GT kullanmistim, biraz sert bir lastik ama tutusu fena degildi. ET degerini 5 asagi tutup yeni kalipere yer acacagim, bu yuzden 235 tabanla sanirim pek bir iyi tutar.

@Serdar yaman sen bir yerlerde jantlarin kilolarini olcmustun oem 18 inc lerin agirliklari lazim bana. Var mi kolayinda?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

@Serdar yaman sen bir yerlerde jantlarin kilolarini olcmustun oem 18 inc lerin agirliklari lazim bana. Var mi kolayinda?

buyrunuz

https://www.focusclubtr.com/topic/5133-16-oem-ve-18-oemreplika-jant-ve-lastik-ağırlıkları/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serdar yaman yazdı:

P zeroyu kullandın daha önce onu seçebilirsin memnun kaldıysan eagleyede bi bak :)

p zeroyu bildiğin ısıtmak lazım önce :) petlas pt 741 soğukken sarıyordu bir iki sarıp ısındıktan  sonra araba yola yapışıyordu ön lastikler resmen  tutunup yere oturup devam ediyordu araba  :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Kabaca yüzeysel araştırmalarım sonucu ortaya çıkan lastikler başlıca şöyle

Falken Azenis

Dunlop Sportmaxx RT2

Michelin Pilot Alpin 4

Kumho Ecsta

Goodyear Eagle F1 Asymmetric

Pirelli Pzero

Kuru pist tipi lastiklerden gündelik kullanımda kaçınmak lazım.

İlk ıslak sürüşte buz paten şampiyonasında puan toplayacak figürler olası.

Bunu özellikle Azenis için yazdım. 

Kumho Ecsta alt model numarası olmadan çok geniş bir yelpaze ve Türkiye'de satılan 31 ve 39'un tatmin etmesi mümkün değil.

Michelin Pilot Alpin değil de Sport 4 olacak herhalde, çünkü Alpin serisi malum kış lastiği. 

Listeye ben de bunları ilave ederdim. 

12 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

-Continental Conti Sport Contact 5

-Hankook Ventus S1 evo2 K117

Conti 6.nesline ulaştı arada.

Bir de belki Nokian zLine eklenmeli. 

Yani yeniden oluşturursak:

Dunlop Sportmaxx RT2

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2/3

Pirelli Pzero

Continental Conti Sport Contact 5/6

Michelin Pilot Sport 3/4

Nokian zLine

Hankook Ventus S1 evo2 K117

Özellikle ilk beş lastik yüksek performans lastiği ve aralarında çok önemli farklar olmayacaktır. Son iki ise ekonomik alternatif olabilir.

Fiyat, tedarik durumu, üretim tarihi gibi kriterlerle birine karar vereceksin artık...

Not: Bendeki GY F1 aymm2 ilk 10.000 km'den sonra özellikle havalar serinleyince Antalya kaymak asfaltında hiç tutmaz oldu, diş yapısında falan aşınma yok, sıcağı seviyor. Şehrilerarası yollarda ise 150 km/h hızların üzerinde parmak ısırtıyordu hala. Ve konfor açısından da hiç kötü değil. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.