Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.5 Tdci Powershift

Enes Tahan

Önerilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

foruma yeni üye oldum. bugün aracımı sattım focus dizel otomatik bir araç bakıyorum. 23 bin km birtane 1.5 tdci focus buldum style donanım powershift şanzıman.

benzinlide bulunan kuru kavrama şanzımanla yaşanan sorunları biliyorum titreme sarsıntı vs.

ıslak kavramada benzeri sorunları yaşayan oldumu?  biraz araştırdım ama bulamadım(ki bu güzel bir şey :) )

30 40... binde kavrama değiştiren oldumu? 

beni bilgilendirirseniz sevinirim. bugün yarın bir araç alacağım .eğer sizden olumlu bir geri dönüş alırsam bende aranıza katılacağım kısmetse :)

şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Enes Tahan yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

foruma yeni üye oldum. bugün aracımı sattım focus dizel otomatik bir araç bakıyorum. 23 bin km birtane 1.5 tdci focus buldum style donanım powershift şanzıman.

benzinlide bulunan kuru kavrama şanzımanla yaşanan sorunları biliyorum titreme sarsıntı vs.

ıslak kavramada benzeri sorunları yaşayan oldumu?  biraz araştırdım ama bulamadım(ki bu güzel bir şey :) )

beni bilgilendirirseniz sevinirim. bugün yarın bir araç alacağım .eğer sizden olumlu bir geri dönüş alırsam bende aranıza katılacağım kısmetse :)

Hoşgeldin. "Bence!" korkmadan alabilirsin 1.5tdci PWS arabayı. Şimdiye kadar sorun olsaydı epey çıkardı, duyardık sanırım. Fordun ülkemizdeki arabalarındaki motor şanzıman kombinleri genelde kütüktür, ama bu arabada lokum gibi olmuş. Temizini bulursan yapıştır geç derim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben daha çok gencim 20 bindeyim . debriyaj değiştirme çağına gelmedim.

Yalnız nokian kış lastikleri hasta etti beni sarıyor da sarıyor (inşallah kavrama sorunu değildir şüphelenmiyor değilim çünkü TCS ışığı hiç yanmıyor ) .

Bu hafta sonu michelin yazlıklarıma döneyim bir de öyle bakayım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Ben daha çok gencim 20 bindeyim . debriyaj değiştirme çağına gelmedim.

Yalnız nokian kış lastikleri hasta etti beni sarıyor da sarıyor (inşallah kavrama sorunu değildir şüphelenmiyor değilim çünkü TCS ışığı hiç yanmıyor ) .

Bu hafta sonu michelin yazlıklarıma döneyim bir de öyle bakayım. 

7C+ derecelerde pek sarar her kis lastigi abi. Bendede sariyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu konuya 225 tabanlı nokian d3 lerim ile hava atarak girmek isterdim ama torkum yetersiz olduğundan ağzıma yiyeceğim bir kaç laf ile tornistan yapmak istemiyorum :) 

@Enes Tahan endişe etmeyin... Kaldı ki kuru kavramalarda ki sorun bile çözüldü artık servisler tarafından... Islak PWS candır. Ama alabiliyorsanız Titanium alın, daha fazla keyif verir iç mekanı ile belki :claps:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Enes Tahan yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

--13 dakika sonra eklendi--

Merhaba Enes Bey. 

Ben 0 km 1.5 titanium aldım 19 Aralık 2016'da. Almadan önce de test aracıyla bir haftasonu yaklaşık 500 km test yaptım. Oldukça dik yokuslarda hem manuel hem de D ve S modunda aklınıza gelecek tüm şartlarda bayagi zorlayarak test ettim aracı. Hiçbir şekilde bir titreme, yığılma, kararsizlik  yaşanmadı. Son hız performansı da gayet iyi. 190 km saate kadar gayet iyi ivmeleniyor. Sonrasında da duz yola gerek yok yol hafif dik bile olsa (çok abartmadan) 205 km/h e kadar ulaşıyor. Ancak Titanium da olan direksiyondan vites değiştirme kulakcikları style ve trend x modellerinde yok. Manuel kullanımda vites topuzunun yan cephesinde bulunan butonu kullanmaniz  gerekecek ki bu da sürüş zevkini bayagi törpülüyor. İkinci aracımız olan fiesta 1.6 powershift te durum boyle olduğundan biliyorum. Fiesta yi kullanırken neredeyse hiç manuel kullanmıyorum sırf bu yüzden. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok teşekkür ederim cevaplarınız için. bugün itibariyle style donanım (gücüm şimdilik ona yetti :) ) aracımı aldım.

daha önceden i30, corolla, honda city, peugout 2008 araçlarım oldu. bunlardan i30 ve peugeotu sıfır km almıştım. 

aracı kullanırken farkına vardım şu ana kadar araç sürmüyormuşum dedim :)  dedikleri kadar varmış sürüşü çok zevkli bir araç. hızlanması 1.5 tdci dizel motorun torku, şanzımanın geçişleri, aracın yola oturuşu daha önceki kullandığım araçlarla mukayese edilmez yani.

forumdan , sizlerden öğreneceğim çok şey var.  inşallah kazasız belasız binmek nasip olur.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Enes Tahan yazdı:

aracı kullanırken farkına vardım şu ana kadar araç sürmüyormuşum dedim :)  dedikleri kadar varmış sürüşü çok zevkli bir araç. hızlanması 1.5 tdci dizel motorun torku, şanzımanın geçişleri, aracın yola oturuşu daha önceki kullandığım araçlarla mukayese edilmez yani.

İyidir iyi, güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.