Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Civic Rs 1,5 182 Bg (düz Ve Cvt )

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

RS ekli bir araba getirip onu CVT şanzımana mahkum etmek, bu Otosan standartlarını bile aştı. 

Hoş kulakçıklardan kullanmayı ister ve severseniz 7 ileri gibi otomatik şanzımanı taklit eder ve daha verimli kullanılabilir, standart ahli de gezinti için kullanılır.

Honda'nın sadık bir alıcı kitlesi var. Honda tasarımcıları çizim yaparken ne kullanıyorsa alıcılar da alırken aynısını kullanıyor olasılıkla.

Çizgisi fazla yenilikçi ve oyuncaklı.

Ancak iç mekan genişliği, konforu, yeni Civic'lerdeki düşük burulma ile gelen iyi yol tutuşu, direksiyon duyarlılığı dikkat çekiyor.

RS'in motoru ilgi çeker mi? Zamanla görürüz. Ama Ford kullanıcılarının EB'a yaptıklarını Honcacıların yapmayacağından eminim.

Civic ne satara geçen yılki satış rakamları kabaca cevap verir:

C1.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, İlhan Yalçın yazdı:

Bence civic bu sefer olmamis satmaz bence onu de arkasida olmamis emoji5.png

satmaz dediğiniz araç 2017 Ocak ayı C sınıfı satışlarda 3. sırada yeni civicler zaten yeni piyasaya çıktı bence cok satacak yeni civic 

Screenshot_20170226-003607.png

--15 dakika sonra eklendi--
16 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

RS ekli bir araba getirip onu CVT şanzımana mahkum etmek, bu Otosan standartlarını bile aştı. 

Hoş kulakçıklardan kullanmayı ister ve severseniz 7 ileri gibi otomatik şanzımanı taklit eder ve daha verimli kullanılabilir, standart ahli de gezinti için kullanılır.

Honda'nın sadık bir alıcı kitlesi var. Honda tasarımcıları çizim yaparken ne kullanıyorsa alıcılar da alırken aynısını kullanıyor olasılıkla.

Çizgisi fazla yenilikçi ve oyuncaklı.

Ancak iç mekan genişliği, konforu, yeni Civic'lerdeki düşük burulma ile gelen iyi yol tutuşu, direksiyon duyarlılığı dikkat çekiyor.

RS'in motoru ilgi çeker mi? Zamanla görürüz. Ama Ford kullanıcılarının EB'a yaptıklarını Honcacıların yapmayacağından eminim.

Civic ne satara geçen yılki satış rakamları kabaca cevap verir:

C1.JPG

bence Cem Abi geçen seneden daha çok satacak çünkü yeni civic daha yeni piyasaya girdi ,yol tutuşunu ben pek beğenmedim geçen ay aracı test ettim arabayla şöyle geniş bi daire çizdim araba dönerken çok kaydı aynı yerde Elentra ile döndüm o civic gibi kaymadı ya lastikler çok iyi değildi zeminde biraz ıslaktı belki onun etkisi bilemem ama focusla aynı yerde aynı şekilde çok daha iyi dönebiliyorum...Bence RS bu sınıfta 1.4-1.6 150 beygir ve üstü turbo benzinli araçlar içinde en çok satan model olacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ilginc tabi zevk meselesi ama hic olmamis tipi bir turlu isinamadim focusa c max e distan bakinca yeni civic merdiven alti uretim gibi duruyor [emoji2] fazlada konusup civic arkadaslari kizdirmayayim[emoji2]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Hasan EKİN yazdı:

Honda civic kaporta çok zayıf

kaporta çok basit güvensiz duruyor  Hasan Bey ama IHSS den topsafety pick +  puanını kapmış çoğu araç alamıyor bunu.Bende aracı ilk gördüğümde kaporta çok basit geldi ama araç güvenli dememekki yolcuyu ve sürücüyü iyi koruyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Marka hayranlığım yok. Fiyat performans mantık çerçevesinde araç alıyorum. Civic rs almak TR standartlarında tamamen delilik. Tüplü haliyle bile kullanıcılarını üzen bir arabadan benzinli haliyle istekleri karşılaması bence abes? İyi kaçar mı bilmem ama çok yakar? Alan arkadaşlar olursa değerlendirmelerini alırız inşallah. Ben rs deneme fırsatım oldu. Honda Peugeot Renault Nissan gibi araçları barındırıyor firmam. Performans iyi ama yakıt içiyor ;) test aracına bile yakıt yetiştirmek ne mümkün ;) ha tipi de bana hoş gelmiyor ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Berat Hasbek yazdı:

Marka hayranlığım yok. Fiyat performans mantık çerçevesinde araç alıyorum. Civic rs almak TR standartlarında tamamen delilik. Tüplü haliyle bile kullanıcılarını üzen bir arabadan benzinli haliyle istekleri karşılaması bence abes? İyi kaçar mı bilmem ama çok yakar? Alan arkadaşlar olursa değerlendirmelerini alırız inşallah. Ben rs deneme fırsatım oldu. Honda Peugeot Renault Nissan gibi araçları barındırıyor firmam. Performans iyi ama yakıt içiyor ;) test aracına bile yakıt yetiştirmek ne mümkün ;) ha tipi de bana hoş gelmiyor ;)

Ona da tüp takarlarsa hiç şaşırmayın. Zira astracılar 1.4 T lere tüp takma yarışına girmiş durumda. Hatta gruplarına hizmet veren LPG servisleri bile var. Yani burası Türkiye ve japonseverler genelde LPG ye en uygun bizim araçlar diye övünmeyi de pek severler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Süleyman Ünal yazdı:

Ona da tüp takarlarsa hiç şaşırmayın. Zira astracılar 1.4 T lere tüp takma yarışına girmiş durumda. Hatta gruplarına hizmet veren LPG servisleri bile var. Yani burası Türkiye ve japonseverler genelde LPG ye en uygun bizim araçlar diye övünmeyi de pek severler.

Buna tüp takılamıyor. Takılabilse piyasayı süpürür ama takılamıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok abi ona takılmaz, takılamaz. ;) benzin almış başını gidiyor. Aracın fabrika verileri ortada. Bakmayın siz hayranları olduğuna alıp veren de çok yakıtından dolayı. :) bizim showroomda 2.el 3 adet civic var hem de 2016 model ;) eski kasa. Eski kasası da bence vasattı. Ön göğüs dahil çoğu kaplama sert plastik. Ben ısınamadım civice;)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

bugün bizzat gidip sedan rs test sürüşü yaptım. nacizane görüşlerimi paylaşayım.

görüntü itibari ile önceki kasa civic lere hep negatif bakmışımdır. CVT şanzımana olan negatif  ön yargım da benle beraber geldi. haliyle burun kıvırarak bayiden içeri girdim. 

salonun ortasında siyah sedan bir rs ve onun yanında beyaz hb sport donanım biraradaydı. Hb versiyonu, ayni motorla; ama deri döşeme, sunroof, gibi birkaç eksikle 9.000 tl aşşağıya almak mümkün. doğrusu ben sedan olanın dış görünüşünü beğendim, oldukça hoşuma gitti diyebilirim, test sürüşünü de kırmızı olanı ile yaptım ki o renk de yakışmıştı. zaten rs de bir de beyaz renk mevcut. Hb kasaya ayrıca değinmek lazım; civic hb önceki kasaları malumunuz sedanından oldukça faklı küçük ve sevimsizdi, ama bu bence olmuş, çağ atlamış diyebilirim. en azından iç genişlik ve ferahlık açısından. kozmetik olarak da ben yine beğendim.

gelelim içeriye; tekrar söyliyim her ikisi de siyah renk hakim olsa da ferah ve yeterince geniş hissettiriyor. önde zaten bir sorun yok arkada diz ve baş mesafesi yeterli. sürüş pozisyonu yola hakimiyet benden tam not aldı. deri döşeme sunroof navigasyon full dolu bir araba geliyor, donanımda bir sıkıntı yok. işçilikde bir sorun görmedim; malzeme kalitesinde bu sınıfta araçların dağlar kadar bi fark kalmadı bence. tolere edilmeyecek bi sıkıntı görmedim. ergonomik açıdan da eksiklik hissetmedim ki daha fazla uzatmadan sürüşe motora ve şanzımana geçmek istiyorum esastan etkilendiğim konular bunlar çünkü...

sürerken ilk anlamak istediğim 180 beygir var mı; bu uyduruk şanzıman heder etmiş mi: süpriz bu arabada 180 beygir var (ki torku 220 de şanzıman için biraz kısmışlar anladığım) ve nasıl oluyor bilmiyorum ama cvt buna bi zarar vermiyor en azından hissettiğiniz bu. araç yolda akıp gidiyor. focus 1.5 dizel ps deki his gibi düşünün. (ki dci 1.6 qasqhai cvt test etmiştim onda şanzıman yüzünden o güzelim motorda, gaza bassanız da frene basıyormuş gibi hissediyordunuz ani hızlanma ara hızlanma törpülüydü.) dsg şanzıman gibiydi desem abartmış olurmuyum bilmem ama dsg şanzımanı hiç aramadım soluksuz bir hızlanma, yaşadığım buydu. Ara hızlanma ve ani hızlanma ihitiyacı bile oldukça yerindeydi. o anlamda sportif ayni zamanda konforluydu. direksiyon hissi yönlendirme  de benden olumlu not aldı. yol tutuş içinse yeterli bir test olmamakla çok önemli bir sıkıntısı olmayacağı izlenimi oluştu ben de.

izolasyon ve konfor açısından da sıkıntı yaşatmayacak gibi....

109.000 tl fiyat bu donanımla düşündüğünüzde normal görünüyor. 

olumsuz yanı yakıt tüketim değerleri olabilir ki 8.1 şehiriçi fabrika değeri var. bizim ecoboostlardaki gibi olur heralde. bir diğer handikap da cvt şanzımandan dolayı yazılım vs modifikasyon işlerine gelmeyebilir. bu konuyu bilemeyeceğim.

manuel şimdilik ülkemize gelmiyor. bu motora ilgi nasıl diye sordum. umduğumuzun çok üzerinde dediler. bilemiyorum artık.

ben alırmıyım. şu benim öznel deneyimim başkaları tarafından tekrar edilir de nesnel deneyime dönüşürse yıllardır beklediğim ps+ecoboost 180 bg karşılığı olur ki modifiye edemesem de ben alırım.

sonuç ben etkilendim....

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, kemal kaya yazdı:

bu motora ilgi nasıl diye sordum. umduğumuzun çok üzerinde dediler.

Emeğine sağlık Kemal.

Ford koyuyor 182 PS kimse dönüp bakmıyor, Honda koyunca kıymete biniyor.

Bunu kim açıklayacak bana?

1.6 EB sürücüsü olarak performans kıyaslaması yaparsan nasıl?

Kağıt üstünde çok benzer görünüyor.

Bir de şanzımanı S modunda kullandın mı, ya direksiyondaki kulakçıklardan?

Çünkü o zaman 7 ileri otomatik şanzımanı taklit ediyor ve daha dinamik sürüşe izin veriyor.

Ben yine de manüel şanzımanla da gelmesi gerektiğini düşününlerdenim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.