Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Düşük Akü Uyarısı

Gokhan Erten

Soru

Merhabalar

Aracımın torpido lambasını açık unuttum bir gün sonrasında uzun yol gitmeme rağmen düşük akü uyarısı veriyor Multimetre ile ölçü yaptım değerler:

Araç normalde 12.3 volt

Şarj ederken 15.3 volt (1 dk sonra ölçüm yaptım)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, Gokhan Erten yazdı:

Merhabalar

Aracımın torpido lambasını açık unuttum bir gün sonrasında uzun yol gitmeme rağmen düşük akü uyarısı veriyor Multimetre ile ölçü yaptım değerler:

Araç normalde 12.3 volt

Arabaniz ancak visteste giderken gazdan ayaginizi cektiginizde sarj etmeye baslar. Bu durum yeterince yasanirsa aku dolar. Eger akunun omru azaldiysa cok zor dolar. Bence disardan sarj eden zamazingolara bir gun bagli kalmasi yeterli olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

geçen gün bu tip bir sorun bende yaşadım. aracım 10 gün hiç çalışmadı,sonra marşa basınca almadı, 5. denememde anca çalıştı. şahsuvaroğlu ford servisiyle görüşüp durumu anlattım, 10 gün hiç çalışmamış,havalarda soğuk akünün voltajı düşmüş dedi. akü orjinal 2 yıllık akü dedim,farketmez dediler. ancak akü ikaz lambası yanmadı bende,bunuda sordum alternatör şarj etmezse yanar,zayıflamada yanmaz dedi. ama sizin yanmış, ilginç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Gokhan Erten yazdı:

Merhabalar

Araç normalde 12.3 volt

uzun yoldan kastınız kaç km.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
28 dakika önce, Serkan erden yazdı:

geçen gün bu tip bir sorun bende yaşadım. aracım 10 gün hiç çalışmadı,sonra marşa basınca almadı, 5. denememde anca çalıştı. şahsuvaroğlu ford servisiyle görüşüp durumu anlattım, 10 gün hiç çalışmamış,havalarda soğuk akünün voltajı düşmüş dedi. akü orjinal 2 yıllık akü dedim,farketmez dediler. ancak akü ikaz lambası yanmadı bende,bunuda sordum alternatör şarj etmezse yanar,zayıflamada yanmaz dedi. ama sizin yanmış, ilginç.

uyarı kafasına göre çıkıyo bende bende

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Akü şarj edilirken birkaç volt yüksek çıkabilir bu normal bir durum, akü düşük uyarısı devam ediyorsa @Servet Ö. dediği gibi durum vardır. Aşağıdaki resim akü durumu hakkında bilgi verebilir size..

IMG_3183.PNG

Alper Ş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun umarım sorun çözülür. Bu konu hakkinda bilgi paylaşmak istiyorum. Benim aracimda kontak kapandiktan 15dk sonra aractaki (tekrar kontak açmadığınizda) tüm elektrik akışını kesiyor. İçerde ne açık kalmış umrumda olmuyo walla. Bundan önceki aracimda çocuklar arka tavan lambasini surekli acik birakirlardi akü de 45amper olunca düşünün artık olanları. Ford beni kendine bağlamaya devam ediyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.