Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yaz Lastiği önerisi - 245/45 R18

Deniz Gecgel

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba.

En geç bir ay içerisinde yaz lastiği almam gerekli. Ebat büyük ve Bütçede kısıtlı olunca Conti, Michelin gibi kalitesi bilinen markalara çok yönelemiyorum. Fiyatı 300 tl bandında olan Kumho KU39 modelini düşünüyorum ama lastik hakkında hiç bilgim yok.

Adac, Autobild vb test sonuçlarından da bi fikir sahibi olamadım, çok tarafsız olduklarınıda düşünmüyorum.

Bu lastiği daha önce kullanmış olanların yada bu fiyat bandında öneri sunabilecek arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.

300 tl bandında Kumho KU39

450 tl bandında ise Hankook S1 Evo2 var.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

petlas velox pt741 alın hem fiyat uygun hem güzel lastik pişman olmazsınız ben 215 50 17 kullanmıştım gayet memnundum...Banada 225 50 18 yazlık lastik lazım ama çoğu markada bu ebat yok belki bende 245 45 18 ebatı tercih edebilirim yada duruma göre bakarız artık

--2 dakika sonra eklendi--

http://m.n11.com/michelin-24545-r18-pilot-super-sport-yaz-oto-lastigi-P161245015?cid=604001&gclid=CIjKibK-pNICFbIV0wodsU8IZQ&gclsrc=aw.ds

350 TL ye michelin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

450'ye çıkınca GY eagle var - 507 tl

http://www.hepsiburada.com/goodyear-245-45r18-100y-xl-fp-eagle-f1-asymmetric-3-oto-lastik-p-OTLSTGOOD532764

İyi bir şey olsun kışın da kullanırım dersen bunu alabilirsin abi. 680 TL- 4 mevsim.

http://www.lastiksatinal.com/Michelin-CrossClimate-24545R18-100Y-XL,PR-3634.html?ref=akakce&v=1.5.6

Lastiği 235/45 R18'e çekersen 520'ye conti sport 3 var 

http://kolayoto.com/continental-conti-sport-contact-3-235-45r18-98w-xl.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

GY Eagle fena durmuyor ama beni aşıyor. Kumho kullanıcı yorumlarında çokta ölü bi lastik gibi durmuyor. İyi markalar için ciddi fiyat farkı var. Neredeyse iki katına yakın.
Bi daha araç alırsam lastik ölçüsü 205.55.16 olacak :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastik ölçüsü sıkıntılı gerçekten. 245 gerçekten gerekli mi pek emin değilim. 235/45 de bakılabilir pekala.

Kumho fiyatı kadar lastik, yani tasarruf ederken bir miktar performanstan da ödün veriyorsunuz. Frenleme, erken sertleşme, ıslak tutuş vb. 

Mesela Hankook S1 evo 2 değişik arabalarda deneme şansım oldu, bayağı iyi ve premiumlarla rekabet edebilecek düzeyde ama fiyatı %50 pahalı. ÖZetle ekonomi odaklı düşünürseniz performanstan ister istemez ödün vereceksiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorumlar için teşekkür ediyorum, anlaşılan birkaç ay daha üzerindeki kışlıklar ile idare edip (en azından Hazirana kadar), ekonomik durumu rahatlatınca 450 - 550 tl aralığında bilindik bir markanın lastiğini almak daha mantıklı olacak. 

Dediğiniz gibi, lastiğin yola tutunduğu kadar hayata tutunabiliyoruz. Ucuza kaçmamak lazım.

Şuan için Hankook S1 Evo 2, Ventus Prime 3 yada GY Eagle F1 Asy 3 alacağım gibi duruyor.

Aracı aldığımda üzerinde gelen Continental CSC 3 lastikler 2012 üretimi 60.000 km yapmış lastiklerdi ancak o kadar kullanılmış olmasına rağmen hem kuruda hem ıslakta yere yapışıyordu resmen, yağışlı havada 160 km/h ile girdiğim virajlarda bile milim sapmıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Petlas velox pt741 alın keyfinize bakın hem yarı fiyatına hemde kaliteli lastik ,ben 2 sene kulandım en ufak bir problem yaşamadım başımıza neden iş gelecek onuda anlamış değilim .Dünya'ya ,TR'nin dört bir yanına petlas satılıyor, hatta sitelere bakıyorum en çok satan lastikler arasında petlas hep başta geliyor başına birşey mi gelmiş milletin.Sanki bana conti ,michelin olunca araba 10 metre önce duruyor yada yoldan çıkmıyor ,yada kaza yapmıyor .Ben hepsini kullandım gerek premium marka gerek petlas vs.  tabi Çin malı olan saçma sapan lastikleri katmıyorum bu işe  2 katı fiyat farkına değecek kesinlikle performans sunmuyor premiumlar.Petlas veloxun ıslak zemin performansida çok iyi .Hele michelini hiç beğenmiyorum çok çabuk kayıyor ,birde hemem patlıyor tek artısı sessiz oluşu.

60 bin km yi nasıl yapmış bi lastik ,kışın kış lastiği kullanmışlardır 60 binde lastikte diş adına birşey kalmaz.Ben en fazla 40 bin yapıyorum bi lastikle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün itibariyle paraya kıyıp, Conti Premium Contact 6 100Y XL lastiklerimi sipariş geçmiş bulunmaktayım. Conti Sport Contact 6 da 18" lastik olmadığı için (min 19" dan başlıyor) Premium Contact'ta karar kıldık. Sökme takma balans dahil tanesi 500 gibi bir rakama mal olacak 6 taksitli fiyatı.

Bu Cuma taktıracağım lastikleri, bakalım kullandıkça yorumlarız. 

2016-11-10-premiumconctact-6-pic-02-data

Deniz Gecgel tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

En iyisi. Maşallah

en iyisi derken, teste göre mi dedin, yoksa conti iyidir manasında mı? 

en son Servet abiye attığın test sonuçlarında, sport birinciydi, Deniz bey premium almış o yüzden sordum.

bende conti premium(önceki tecrübelerime göre yüksek performanslar daha çabuk sertleşiyor) almak istiyorum ama 215/50R17yi değiştirmek istemediğim için almamayı tercih ediyorum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

en iyisi derken, teste göre mi dedin, yoksa conti iyidir manasında mı? 

en son Servet abiye attığın test sonuçlarında, sport birinciydi, Deniz bey premium almış o yüzden sordum.

bende conti premium(önceki tecrübelerime göre yüksek performanslar daha çabuk sertleşiyor) almak istiyorum ama 215/50R17yi değiştirmek istemediğim için almamayı tercih ediyorum :) 

Her ikisi de bence, en son attığım adac'ın sporlar arasında yaptığı testti zaten. Mutlaka premium ile sport arasında fark olacaktır da kime ne lazım o tartışılır :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Her ikiside bence, en son attığım adac'ın sporlar arasında yaptığı testti zaten. Mutlaka premium ile sport arasında fark olacaktır da kime ne lazım o tartışılır :D 

aslında sormak istediğim, premium test(ler)de birinci mi? olacaktı :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yaz Lastiği önerisi - 245/45 R18 olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.