Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Vıofo A119 Araç Güvenlik Kamerası...

Serdar yaman

Önerilen Mesajlar

30 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Şu BCM deki girişlerin kırmızı sarısı hangisiydi ? uğraşmak istemiyom hazıra konayım diyomda ondan ?

Sigorta 79 : Kırmızı olan. Radyo flaşör ve kapı kilidi düğmeleri ( Battery yazan kablo)( Her zaman elektrik var )

Sigorta 85 : Sarı olan. Klima kumandalı ısıtıcı, hava yastığı devre kesici...... ( ACC yazan kablo)( kontakla kesilir)

20190206_142402.jpg

20190407_170746.jpg

20190407_170812.jpg

20190407_170817.jpg

--9 dakika sonra eklendi--

Arkadaşlar yarın kamera çekimlerinden örnek atmaya çalışırım ama video boyutları 250mb civarı nasıl buraya yüklerim bilemedim

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler. Bende kalemle deneyim arabadan teyit alınca montaj yaparım. Siz fuse tapları Aykut'un gösterdiği gibimi bağladınız yoksa eski usul bağlayıp elektrik bantıylamı kapattınız?

Teoman S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Teşekkürler. Bende kalemle deneyim arabadan teyit alınca mpntaj yaparım. Siz fuse tapları Aykut'un gösterdiği gibimi bağladınız yoksa eski usul bağlayıp elektrik bantıylamı kapattınız?

fuse tapları Aykut bey nasıl gösterdi bilmiyorum ama uçlarında sıkıştırma yerleri mevcut hem sıkıştırdım hem de elektrik bantı kullandım

--1 dakika sonra eklendi--

Buradan da kamerayı bağladığım yerden görüntü örneği olarak vereyim. ortadaki sensör kutusu görünmüyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O kadar aşağı yaparmıyım bilemiyorum. Şimdiki A119da çok az solda görünüyor ama açıyı etkilemiyor. Yinede gelsin bakalım. Birde Aykut'un cpl sinden aldım. Bilgi veririm. Fuse tapların mavi yerinde hafif ezik yer var. Sanırım ordan bahsediyorsunuz. En kötü kesip bantlarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13.04.2019 - 21:37 tarihinde, Mustafa Kızıltan yazdı:

85 yerine 61 den yani çakmak sigortasından alsak araçtan indikten sonra ilk 15 dakika elektriği kesmediği için normal kayıt yapıp sonra park moduna geçer mi? ? 

evet geçer ama nedenini anlayamadım. sonuçta ha önce ha sonra far etmez diye düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bağlantıyı şekildeki gibi yaptım. Kontağı kapatıp kilitleyince hemen park moduna geçmiyor 7-8 dakikayı buluyor. Arabayı çalıştırınca da hemen normal moda girmiyor park modundan 1-2 dakika sonra çıkıyor. Normalde hemen geçmesi lazım. Kalemle kontrol ettiğimde kontağı kapatınca 85 ye yani sarı da elektrik kesiliyor. 79 da yani kırmızıda hep var. Bu durumu yaşayan oldu mu? Ben sigorta bağlantısı gelmeden çakmakta kullandım bir hafta. Orda da hemen elektriği kesmediği için bir 7-8 dakika normal kayıt yapıp sonra bir tane park modu kayıt ediyordu. Sonra çakmalığa elektrik gelmez oluyordu zaten. Acaba şimdi park kablosunda sorun mu var sarıdan hiç bir şekilde elektrik gitmiyor mu diye düşündüm. Hep kırmızıdan alıyor elektriği. O da park modunu hissedince geçiyor. Böyle bir şey aklıma geldi ama. Olabilir mi?

F56456D9-639F-4449-8C29-E8813137D102.jpeg

1F1F0285-06F6-44EF-A1F3-89A2748F3F06.jpeg

--23 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

Bağlantıyı şekildeki gibi yaptım. Kontağı kapatıp kilitleyince hemen park moduna geçmiyor 7-8 dakikayı buluyor. Arabayı çalıştırınca da hemen normal moda girmiyor park modundan 1-2 dakika sonra çıkıyor. Normalde hemen geçmesi lazım. Kalemle kontrol ettiğimde kontağı kapatınca 85 ye yani sarı da elektrik kesiliyor. 79 da yani kırmızıda hep var. Bu durumu yaşayan oldu mu? Ben sigorta bağlantısı gelmeden çakmakta kullandım bir hafta. Orda da hemen elektriği kesmediği için bir 7-8 dakika normal kayıt yapıp sonra bir tane park modu kayıt ediyordu. Sonra çakmalığa elektrik gelmez oluyordu zaten. Acaba şimdi park kablosunda sorun mu var sarıdan hiç bir şekilde elektrik gitmiyor mu diye düşündüm. Hep kırmızıdan alıyor elektriği. O da park modunu hissedince geçiyor. Böyle bir şey aklıma geldi ama. Olabilir mi?

F56456D9-639F-4449-8C29-E8813137D102.jpeg

1F1F0285-06F6-44EF-A1F3-89A2748F3F06.jpeg

Kendi sorumu kendim cevaplayayım. Ben sigortadan gelen kabloyu GPS e takmışım. O yüzden geçişler hemen olmuyormuş. Kamera üzerine taktım sorun çözüldü. ??

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimse yazmamış yine bir soru sorayım. ? Şimdi ben kamerayı bağladım sorunsuz çalışıyordu. Son 5 gündür hiç çalıştırmadım yattı yani. Bugün sabah baktığımda park modu kapalıydı. Dün gece kesmis kayıtı. Ben park modu kablosundan 12.0 a ayarlamıştım akü bitmesin diye. YB den baktım 11.2 ile 11.3 arasında gidip geldi. Şu çakmaklıktan ölçen zımbırtıdan baktım 11.5-11.6 arasında gidip geldi. Akü aklıma takıldı sanayi yakındı bir elektrikçiye ölçtürdüm. 12.3-12.4 arası gözüktü normal dedi. YB den baktığımız mı yanlış gösteriyor, YB 11.2 civarını gösterirken kameranın kablosundan 12.0 ayarladım acaba o mu yanlış ölçüyor ya da ben sanayiye giderken yaklaşık 3 km de bu kadar şarj etmesi mümkün mü diye aklıma takıldı. Bir problem yoksa park modu kablosunu 11.8 e ayarlasam mı? Uzun yola çıkacağım yolda bırakmaz inşallah. ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Teoman S. yazdı:

11.2 , 11.3 değerleri sıkıntılı değer. Kamerayı okadar tutturmayın. Min 11,6 da bırakın.

YB de öyle gözüktü ama elektrikçi 12.3 filan ölçtü. Yani YB ye güvenebilir miyiz? Doğru mu ölçüyor? Zaten kamera kablosunda en az 11.8 ayarı var ama ben 12.0 da tutuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.