Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1 Hızlanma

Erdem Ceylan

Soru

merhaba arkadaşlar 2003 focus 1.6 ghia benzinli 96.000 km deki aracımla 4 kişi bagaj ful bolu-maraş arası yolculuk yaptım.

aracımın genel performansı gayet iyi 160 km altına düşmeden 210 km hızı gördü ve kayseri düzlüğünde 180km ile dakikalarca yol alabildim.

100km ortalama yakıt tüketimi 6.5-7 lt civarıydı. klima açık ağustos ayı. 2016 yılı.

sorum şu olacak. aracım bazen çok güzel hızlanıyor. 180 km hızı rahat görüyor. bazen şişiyormuş gibi gitmemeye başlıyor vites düşürüp devir yükseltmek zorunda kalıyorum. bi ara mola verdim sonra araç kendine gelmiş gibiydi. hiçbir ikaz lambası yanmıyor bir problem görünürde yok.

bayır çıkarken özellikle çok oluyor. bazen 3. viteslere kdr düştüğüm oldu.

devir yükseliyor ama araç gitmiyor demiyorum. baskı balata triger sorunu yok. 

ben hararet gibi düşünüyorum. ateşleme bobini felan olabilirmi. termostata mı baktırmam gerekli. tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, Erdem Ceylan yazdı:

merhaba arkadaşlar 2003 focus 1.6 ghia benzinli 96.000 km deki aracımla 4 kişi bagaj ful bolu-maraş arası yolculuk yaptım.

aracımın genel performansı gayet iyi 160 km altına düşmeden 210 km hızı gördü ve kayseri düzlüğünde 180km ile dakikalarca yol alabildim.

100km ortalama yakıt tüketimi 6.5-7 lt civarıydı. klima açık ağustos ayı. 2016 yılı.

sorum şu olacak. aracım bazen çok güzel hızlanıyor. 180 km hızı rahat görüyor. bazen şişiyormuş gibi gitmemeye başlıyor vites düşürüp devir yükseltmek zorunda kalıyorum. bi ara mola verdim sonra araç kendine gelmiş gibiydi. hiçbir ikaz lambası yanmıyor bir problem görünürde yok.

bayır çıkarken özellikle çok oluyor. bazen 3. viteslere kdr düştüğüm oldu.

devir yükseliyor ama araç gitmiyor demiyorum. baskı balata triger sorunu yok. 

ben hararet gibi düşünüyorum. ateşleme bobini felan olabilirmi. termostata mı baktırmam gerekli. tavsiyelerinizi bekliyorum.

Arabanının hep ayni gidebilmesi icin hep ayni sartlara ihtiyac duyar.

Ornegin:

Ayni yakit kalitesi

Ayni hava sicakligi

Ayni hava basinci

Ayni yuk

Ayni surtunme yuzeyi

Ayni lastik basinci

Ayni egim

Ayni kondisyon

Bobin vs gibi seyler bir iyi bir kotu calismaz, hep yavas yavas performansinda dususle omrunu tamamlar. Sogutma suyu olabilir mi, sanmam fakat akunuz bitikse/dinami yeterli calismiyorsa ve epey onu doldurmaya ugrasiyorsa bujilere giden elektrik zayifliyorsa atesleme zamani degisiyor ve performansi dusuyor olabilir. Hatta egsoz sicakligi artinca dahi arac kendini geri ceker. Herhangi bir emme borusu sicakliktan kendini salip kaciriyor bile olabilir.

O kadar cok degisken var ki? :)

Ciddi bir fark yasadiginizi dusunuyorsaniz eger guzel bir checkup yaptirin serviste, cozerler herhal. Bizim burda iskembeden gazel okumaktan ote gitmez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Zafer Yusoğlu yazdı:

Rize'de bi modifiyeli Peugeot 206 gördüm. Arka camına "tupli ve hoçeli" yazıyordu. (Türkçesi tüplü ve öfkeli) Dedim işte tam @Servet Ö. nün hasta olacağı araba modifiyeli ve tüplü...

Tupten kasit NOS ise severiz tabi abi neden olmasin. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben ustanın yanına giderken o zaman önce elektrik aksamını ölçtüreyim. sıvı durumlarına girmeyim zaten öyle hararet yükselmedi hiç. yani o yol boyunca sadece 2 kez karşılaştım 1800km yol yapmıştım git gel. o kdr da çok anormal değildir sanırım. tüp taktırmayı düşünmüyorum çok gezen birisi değilim. 

zaten yıllık bakımlarını yaptırcam o ara aküyü felan ölçtürürüm.

Erdem Ceylan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.