Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Beyin Resetleme

Nazmi Kırma

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
14 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

bende soruma cevap alamadım ama şimdi tekrar bakınca gördüm aracın soldan kaza yapması sonucu değişmiş. yani değişen %99 PCM, yazdıklarınız ise BCM için.

PCM init ettirilirken BCM i eski PCM sahibine göre kodlamışlardır. O yüzden BCM ayarlarının yeniden yapılması lazım diye düşünüyorum ben.

Servet Ö. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Servet Ö. yazdı:

PCM init ettirilirken BCM i eski PCM sahibine göre kodlamışlardır. O yüzden BCM ayarlarının yeniden yapılması lazım diye düşünüyorum ben.

bende tam tersi PCMi takıp motor çalışınca hiç birşey yapmadan göndermişlerdir diyorum PCMin konfigre edilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
02.03.2017 - 00:32 tarihinde, Nazmi Kırma yazdı:

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim beyinci halletti.

Hocam aynı problem bende de var. Sol çamurluktan hafif kazalı araç ama değişen yok sadece boyalı, bu parçalar saçma şekilde çok hassas servis öyle söyledi. Değişen olmayacak seviyede ufak hasarda bu nasıl sorun yapar niye o parça orda anlamış değilim. Bende de hız kontrol hiç çalışmıyor. yokuş kalkış bir iki sefer çalışmıyorum demişti aç kapa düzeldi hızda tık yok. Servis beyinden dedi kablolarda akım sağlam görünüyor demişti çok detaya inmeden kontrol ettiğinde. Ayrıca direksiyon arızası da vardı. Revizyon görmüş serviste değiştirmemişler. Hata veriyordu ama hatayı sildiler heralde bu aralar sorun yok. 

Laf uzun oldu ama siz bunu nerde yaptırdınız. Ortalık usta kılık dolu ama güvenip biyere bırakmadım. Bi arkadaş yer söylemişti burda gerçi de fazla usta göz çıkarmaz :)

Kaça yaptırdınız sorun çözüldü mü tekrar nüksetti mi. 

Tşk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 hours ago, AliIşık said:

bu parçalar saçma şekilde çok hassas servis öyle söyledi.

Hassas çünkü sol çamurluğun içinde korumasız duruyor. Ulu Ford Mühendisleri oraya koyarak özellikle daha kolay zarar görmesini planlamış olmalılar. Diğer türlü akıl karı değil.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, AliIşık yazdı:

Hocam aynı problem bende de var. Sol çamurluktan hafif kazalı araç ama değişen yok sadece boyalı, bu parçalar saçma şekilde çok hassas servis öyle söyledi. Değişen olmayacak seviyede ufak hasarda bu nasıl sorun yapar niye o parça orda anlamış değilim. Bende de hız kontrol hiç çalışmıyor. yokuş kalkış bir iki sefer çalışmıyorum demişti aç kapa düzeldi hızda tık yok. Servis beyinden dedi kablolarda akım sağlam görünüyor demişti çok detaya inmeden kontrol ettiğinde. Ayrıca direksiyon arızası da vardı. Revizyon görmüş serviste değiştirmemişler. Hata veriyordu ama hatayı sildiler heralde bu aralar sorun yok. 

Laf uzun oldu ama siz bunu nerde yaptırdınız. Ortalık usta kılık dolu ama güvenip biyere bırakmadım. Bi arkadaş yer söylemişti burda gerçi de fazla usta göz çıkarmaz :)

Kaça yaptırdınız sorun çözüldü mü tekrar nüksetti mi. 

Tşk.

beyin değiştimi aynı beyin mi

işini bilen adam akıllı biri varsa işini çözer

olmazsa yardımcı olurum

İstanbul a yolun düşerse sizi yönlendiririm

Nazmi Kırma tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Nazmi Kırma yazdı:

beyin değiştimi aynı beyin mi

işini bilen adam akıllı biri varsa işini çözer

olmazsa yardımcı olurum

İstanbul a yolun düşerse sizi yönlendiririm

Değişen bişey Yok. Ama nasıl bir hasar aldıysa hız kontrol çalışmıyor. Sorun şuanlık sadece bu. 

Bu arada bende İstanbul dayım zaten :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27 dakika önce, AliIşık yazdı:

Değişen bişey Yok. Ama nasıl bir hasar aldıysa hız kontrol çalışmıyor. Sorun şuanlık sadece bu. 

Bu arada bende İstanbul dayım zaten :)

:)

tmm neresinden

hafta sonu haberleşelim eğer sorun beyinden ise işi bilen var ona götürürüm seni

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23.02.2017 - 22:13 tarihinde, Misafir yazdı:

Merhaba Öncelikle aracınızın VIN kodunu

Vın ekle.jpg

Girip Etis yükle diyorsunuz ( Adres: http://ford.xtlt.ru/ab/)

Vın ekle2.jpg

Make XML diyerek araç konfigrasyonunu masaüstüne kopyalıyorsunuz

FoCCCus programını açarak. Load From file ve sonrasında Write to BCM %100 dolana kadar bekliyorsunuz 2. Adım Write to IPC diyerek %100 olmasını bekliyorsunuz.focccus.png

aracınızın fabrika çıkış konfigrasayonu Arac BCM ve IPC'ye tanımlandı . Kendini beyinci sanan usta kılığındaki kan emicilerin sizi sömürmesinden kurtulmuş oluyorsunuz .

Abi bu olayın aynısını yaptım aracın göstergeler komple gitti araç çalışıyor gösterge 0 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.