Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Beyin Resetleme

Nazmi Kırma

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
6 saat önce, Nazmi Kırma yazdı:

Arkadaşlar ecu resetleme nasıl yapılır servis beyin çökebilir diyor aslı varmıdır

Bu soru hangi bağlamda soruluyor?

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
30 dakika önce, Nazmi Kırma yazdı:

Arkadaşlar ecu resetleme nasıl yapılır servis beyin çökebilir diyor aslı varmıdır

Merakimdan soruyorum Ecu neden resetlenmek isteniyor?

Prosedurune uygun yapilir ise hic sorun olmadan yeniden firmware atabilmeleri lazim. Fakat kendilerinden kaynaklanabilecek hata cikma riskini goze alamiyorlar. Atarken bir sorun yasarsa garantiyede girmeyebilir, otosana bu islemi neden yaptikalarini izah edemezler sanirim. Halbu ki bagla disardan besleme guc kaynagini, izle yonergeleri atsin ids cihazi patir patir. Islerine gelmiyor dogal olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Ben de sordum ama şimdilik cevap alamadık...

sol taraftan kaza yaptım beyin bozuldu çıkma beyin taktık herşey normal ama yokuş kalkış desteği ve hız sabitleyici çalışmıyor servise götürdüm beyinden olduğunu söylediler ama içinde yazılım olduğu için resetleme ve tekrar yazılım olmaz dedi bu nasıl mantık anlamadım bunun bi yolu yokmu yani bu beyin resetlenmiyormu :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Nazmi Kırma yazdı:

sol taraftan kaza yaptım beyin bozuldu çıkma beyin taktık herşey normal ama yokuş kalkış desteği ve hız sabitleyici çalışmıyor servise götürdüm beyinden olduğunu söylediler ama içinde yazılım olduğu için resetleme ve tekrar yazılım olmaz dedi bu nasıl mantık anlamadım bunun bi yolu yokmu yani bu beyin resetlenmiyormu :(

Patron isbilmez zalimlara denk gelmissiniz. Arabanizin yazilimina dokunmaniza gerek yok. Muhtemelen ELM kullanabilen bir arkadasimiz size bu konuda yardimci olabilir. Sadece beyinde bu ozelliklerin acilmasi lazim. Yok mu forumda su arabaya Focccus ile baglanacak bir arkadas.

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Servet Ö. yazdı:

Patron isbilmez zalimlara denk gelmissiniz. Arabanizin yazilimina dokunmaniza gerek yok. Muhtemelen ELM kullanabilen bir arkadasimiz size bu konuda yardimci olabilir. Sadece beyinde bu ozelliklerin acilmasi lazim. Yok mu forumda su arabaya Focccus ile baglanacak bir arkadas.

start stoplu bir araç için yazılım yüklü imiş bu yüzde sorun oluyormuş

bu arada işini layıkı ile yapan kim varki adı servis 

Nazmi Kırma tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Nazmi Kırma yazdı:

start stoplu bir araç için yazılım yüklü imiş bu yüzde sorun oluyormuş

Yok abi yok, yazilim yuklu virt zirt gibi anlamsiz laflarla kafani yorma. Hepsinda ayni yazilim yuklu, sadece ayarlari farkli. Sende arabada su su var bu bu yok tadinda basit bir programla ayarlanmasi gerekiyor. Toplasan 4-5dk lik is.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Servet Ö. yazdı:

Yok abi yok, yazilim yuklu virt zirt gibi anlamsiz laflarla kafani yorma. Hepsinda ayni yazilim yuklu, sadece ayarlari farkli. Sende arabada su su var bu bu yok tadinda basit bir programla ayarlanmasi gerekiyor. Toplasan 4-5dk lik is.

bu konuda yardımcı olacak kimse yokmuuuuuuuuuuuuuuuuuu :)

arac şimdi beyincide o bile çözemedi en sonunda dün abi bırak ben hallederim dedi bakalım ne olacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Nazmi Kırma yazdı:

bu konuda yardımcı olacak kimse yokmuuuuuuuuuuuuuuuuuu :)

arac şimdi beyincide o bile çözemedi en sonunda dün abi bırak ben hallederim dedi bakalım ne olacak

Nazmi konuyu yeni gördüm...

Bir türlü biraraya gelemedik.

Olmadı bi elm den kurcalayalım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba Öncelikle aracınızın VIN kodunu

Vın ekle.jpg

Girip Etis yükle diyorsunuz ( Adres: http://ford.xtlt.ru/ab/)

Vın ekle2.jpg

Make XML diyerek araç konfigrasyonunu masaüstüne kopyalıyorsunuz

FoCCCus programını açarak. Load From file ve sonrasında Write to BCM %100 dolana kadar bekliyorsunuz 2. Adım Write to IPC diyerek %100 olmasını bekliyorsunuz.focccus.png

aracınızın fabrika çıkış konfigrasayonu Arac BCM ve IPC'ye tanımlandı . Kendini beyinci sanan usta kılığındaki kan emicilerin sizi sömürmesinden kurtulmuş oluyorsunuz .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.