Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Audi modellerindeki Çalınma Problemi

Aziz AY

Önerilen Mesajlar

Cumleten iyi geceler, Soyle bir haber okudum ve merak ettim dogrusu belki malum markayi bilen vardir?

"İstanbul'da onbeş günde yüz otomobil çalındı. Çalınan otomobillerin hepsinin aynı marka olması polisi araştırmaya yönlendirdi. Araç sahiplerinin araçlarının iki anahtar olduğunu ifade etmelerine rağmen durum belirtilen gibi çıkmadı. Hırsızların araç satışlarında torpidoda yedek anahtar olduğunu fark ettikleri belirtildi.

CAMLARI KIRIP TORPİDODAN ANAHTARI ALIYORLAR

Birbiri ardına çalınan lüks otomobillerin nasıl çalındığını araştıran polis çok ilginç bir bilgiye ulaştı. Çalınan araçların sahipleri emniyette bir asil bir yedek toplam iki anahtarları olduğunu söyledi ancak firma yetkilileri otomobillerinin torpido gözünde birinin kilitli kalma ihtimaline karşı bir yedek anahtar daha bulunduğunu söyledi. Bu bilgi sadece araç satışında verilen el kitabında yazıyordu. Bunun farkına varan hırsızlar da otomobillerin camını kırıp otomobilleri tek tek çaldı"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Aziz AY said:

Cumleten iyi geceler, Soyle bir haber okudum ve merak ettim dogrusu belki malum markayi bilen vardir?

"İstanbul'da onbeş günde yüz otomobil çalındı. Çalınan otomobillerin hepsinin aynı marka olması polisi araştırmaya yönlendirdi. Araç sahiplerinin araçlarının iki anahtar olduğunu ifade etmelerine rağmen durum belirtilen gibi çıkmadı. Hırsızların araç satışlarında torpidoda yedek anahtar olduğunu fark ettikleri belirtildi.

CAMLARI KIRIP TORPİDODAN ANAHTARI ALIYORLAR

Birbiri ardına çalınan lüks otomobillerin nasıl çalındığını araştıran polis çok ilginç bir bilgiye ulaştı. Çalınan araçların sahipleri emniyette bir asil bir yedek toplam iki anahtarları olduğunu söyledi ancak firma yetkilileri otomobillerinin torpido gözünde birinin kilitli kalma ihtimaline karşı bir yedek anahtar daha bulunduğunu söyledi. Bu bilgi sadece araç satışında verilen el kitabında yazıyordu. Bunun farkına varan hırsızlar da otomobillerin camını kırıp otomobilleri tek tek çaldı"

Bir kaç yerde Audi olduğuna dair haberler var ama kesin bilgi midir bilmiyorum. ''Para çantası anahtarı'' diye geçiyormuş...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Aziz AY said:

Semih bey, sanirim Audi Dogus oto bununla ilgili musterilerine bildiri yayinlamis. (Kaynak dogruysa eger)

http://m.radikal.com.tr/otomotiv/dogus-audi-sahiplerini-hirsizliga-karsi-uyardi-1494500/

Evet Audi. Haberlerde izledim bu akşam.

Torpidoda gizli bir bölmede bulunuyor "vale anahtarı"

Bagaj hariç kapı ve kontak için kullanılıyor ve araç belli bir hızın üzerine çıkmıyor.

Gürkan Çakıroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Audi, benzer olay ingilterede de yaşanmış geçen temmuzda, 2 günde 39 araba çalmışlar. Tam olarak vale anahtarı değil, modelden modele değişiyor. Çoğunlukla A4, A5 ve Q5 çalınmış İstanbul'da.

Para çantası anahtarı diye geçiyor türkçesi de büyük ihtimalle "Wallet Key" yani cüzdan anahtarından çevrilmiş, plastik ikincil anahtar cüzdana sığabilecek kadar küçük olduğundan olsa gerek.

Normalde bir adaptör bir de küçük plastik anahtar varmış. Plastik anahtarı cüzdana atıp adaptörü torpidoda bırakıyorsunuz, anahtar kaybolduğunda cüzdanınızdan çıkartıp kapıları açıp torpidodan adaptörü alıp birleştirince aracı çalıştırabiliyorsunuz da anahtarsız çalıştırmalarda tek parça bu zımbırtı ve direkt aracı çalıştırabiliyorsunuz.

Vale işi A5'lerde var galiba da diğerlerinde var mı yok mu bilemiyorum.

İngiltere olayı ile ilgili haber:

http://www.theweek.co.uk/uk-news/593...gency-key-risk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama havuz olayları için keyfe keder işler için düşünülmemiştir.

Şimdi o zeka arkadaşa sormak lazım, gerçekten işine yarayan kullanıcı sayısı ile çalınan araç sayısının oranı ne kadarmış :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Wallet key olarak geçtiğine göre kocaman anahtarı sürekli yanında taşımak zorunda kalmaman için tasarlanmış bence.

Sağolsun Audi kullanım kılavuzlarını pdf olarak sunmadığından detaylı araştırma yapamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mertcan Çelik said:

Wallet key olarak geçtiğine göre kocaman anahtarı sürekli yanında taşımak zorunda kalmaman için tasarlanmış bence.

Sağolsun Audi kullanım kılavuzlarını pdf olarak sunmadığından detaylı araştırma yapamıyorum.

Araştırmaya ne gerek var yahu, arabalar patır patır çalındığı sürece bunu sürdürmeye devam etmektense koca anahtarı küçültsünler :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Televizyonda izlediğim haberde aracı çalarken kameralara yakalanan hırsızlardan biri Jetta'nın arka camını kırıyordu. Sanırım bu olay sadece Audilerle sınırlı olmasa gerek. Düşüncem, bu yeni bir WV grubu skandalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

merhabalar; araç içinde kalma ihtimaline karşı üreticiler torpido içinde gizli bir bölmeye yedek anahtar koyuyorlarmış. özellikle lüks araç hırsızlıklarındaki artışı araştıran yetkililer hırsızların bunu bildiğini ancak sahiplerinin çoğunun bilmediğini belirtiyorlar. bu uygulama sadece lükslerdemi yoksa yeni jenarasyon araçlarda da varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Audi modellerindeki Çalınma Problemi olarak değiştirdi
  • 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.