Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Soğuk Havalarda Ses Geliyor

Ayhan Türedi

Soru

Değerli arkadaşlar merhaba. size iki tane sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. 1. sorum benim 2011 model focus 3 titanium aracım var. Araç bursada 2015 yılında trafiğe cıkmış ve bayii sıfır olarak satmış ve aracın resmi garatisi 2017 yılının 10 ayına kadar devam etmekte. Acacımda soğuk havalarda sabah çalıştırdığımda ısısnana kadar ses geliyordu. Ben v ve Triger kayişi zannedip yetkili servise götürdüm ve kayişleri garantiden değiştiridim. Aracımdan ses yine gelmeye devam ediyor. Özellikle aracı çalıştırdım ses geldiği zaman indim ses motorun şöför tarafından hatta sol lastiğe eğildiğimde sesin ona yakın biryerden geldiğini farettim. Gaza basınca ses gidiyor, ısınıncada ses gidiyor. Aracı servise götürdüğümde ısınmış olduğu için sesi gösteremiyorum ve servis biz sorunu göremeden birşey yapamayız diyor. bu ses ne olabilir. 2. sorum ise araçta alarm varmıdır. Zannedersem var varsa nasıl aktif kılıacağım. Yardımcı olursanız sevinirim. Ek bir soruda 45 sn sonra aracı kilitlemediğiniz zaman kendi kendine kilitleme olayını araç herzaman yapmıyor. bu nasıl çalışır katoloğu inceliorum açıklayıcı bilgi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
19 saat önce, Ayhan Türedi yazdı:

Ek bir soruda 45 sn sonra aracı kilitlemediğiniz zaman kendi kendine kilitleme olayını araç herzaman yapmıyor. bu nasıl çalışır katoloğu inceliorum açıklayıcı bilgi yok.

Araç kilitliydi uzaktan kumanda ile açtınız eğer 45 sn boyunca hiçbir kapıyı açmazsanız tekrar kendi kendine kilitlenir, başka bir şekilde kendi kendine kilitlenmez, zaten tehlikeli olur, anahtarı içeride bıraktığınızı düşünsenize :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Amacım Ayhan Bey'i kayırmak falan değil, kendisini tanımam da. Fakat yazım noktalamada en ufak hataları düzeltmek gerekiyorsa Servet Bey size bir soru sormak istiyorum. Son mesajınızda "noktalı virgül"ü neden kullandınız?

O cümlede noktalı virgül kullanmayı gerektirecek bir durum yok.

Not : Türkçe öğretmeniyim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27 dakika önce, Tuğrul Toprak yazdı:

Amacım Ayhan Bey'i kayırmak falan değil, kendisini tanımam da. Fakat yazım noktalamada en ufak hataları düzeltmek gerekiyorsa Servet Bey size bir soru sormak istiyorum. Son mesajınızda "noktalı virgül"ü neden kullandınız?

O cümlede noktalı virgül kullanmayı gerektirecek bir durum yok.

Not : Türkçe öğretmeniyim.

İyi dedin hocam o da benim yanlışım olsun. :) (cümleyi iki kez yazmamdan ve başını düzeltmeyişimden kaynaklı bir durum oldu)

Ben bir öğretmenin doğru yolda örnek olmasını beklerim, benim vatandaşlık hakkımdır sanırım.

Benden yazım kuralları olarak beklemek lüks olur, ama öğretmenden beklemek olmaz.

Ayrıca bu tip konularda yanlışımı görüp düzeltmek isterseniz memnuniyetle karşılarım.

Servet Ö. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araçta soğuk havada hariçten gelen ses araç biraz ısındığında kesiliyor denilmiş. Bu durum benimde başıma geldi. Aracımı periyodik bakım için servise götürdüğümde bu durumdan bahsettim ve servisteki personel sesi dinlemeye çalıştı, ön panelden geldiğini tespit etti. Ön panel derken kokpitten değil kaput altında radyatör kısmından. Oraları zorlamadan yokladığında klima dolum vanası ve civarında gevşeme olduğunu sıkıladığını söyledi. Araç servis işlemleri sırasında yeterince soğuduğunda artık ses gelmez oldu. Dikkatli dinlenirse sabah özellikle soğuk havalarda ilk çalıştırma esnasında sağ sis lambası ve far civarından gelen bir tıkırtı şeklinde geldiğini ama artık kesildiğini söyleyebilirim.

Eser Ekinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Eser Ekinci yazdı:

Araçta soğuk havada hariçten gelen ses araç biraz ısındığında kesiliyor denilmiş. Bu durum benimde başıma geldi. Aracımı periyodik bakım için servise götürdüğümde bu durumdan bahsettim ve servisteki personel sesi dinlemeye çalıştı, ön panelden geldiğini tespit etti. Ön panel derken kokpitten değil kaput altında radyatör kısmından. Oraları zorlamadan yokladığında klima dolum vanası ve civarında gevşeme olduğunu sıkıladığını söyledi. Araç servis işlemleri sırasında yeterince soğuduğunda artık ses gelmez oldu. Dikkatli dinlenirse sabah özellikle soğuk havalarda ilk çalıştırma esnasında sağ sis lambası ve far civarından gelen bir tıkırtı şeklinde geldiğini ama artık kesildiğini söyleyebilirim.

Radyatör braketlerindende de oluyor bazen bu durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Radyatör braketlerindende de oluyor bazen bu durum.

Aynen öyle Servet bey. Farların arasında radyatörün bağlantıları var. Plastik klipsler tutuyor. Onlarda sistemdeki gevşemeye bağlı fazla titreyebiliyor. Bu da ses gelmesine sebep olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

Geçen gece 150 km' lik yoldan geldim. Aracı park ederken farkettiğim bir ses vardı. Kaputu açtım, baktım triger kayışının olduğu yerden geliyor ses, gıy gıy gıy sürtme sesi gibi, bu ne olabilir sizce. Aracım 2011 model 60.000' bin de. Trigeri hiç değişmemiş. Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Triger bilyasından ya da devirdaimdan olma ihtimali yüksek. Aynı problem aracimda da var. Gaza basinca tabiri caizse "gııjjjj" diye bir uğultu var mı?

Bu dediğim ses (gııjjjj) motora özgü bir ses gibi (ustalara göre) gelse de motora özgü bir ses değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.