Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Akü Değişimi Ve Anormallikler

E.Durmuş

Soru

Merhaba Arkadaşlar,

Ford 2.5 1.6 TDCI arabamın aküsü değişti.

Değişim sonrası kontağı kapattıktan sonra saat-tarih bilgilerini ve gösterge panelini resetleme sorunu başgösterdi. Ayrıca yol bilgisayarının olduğu ekran eskiden kontağı kapattıktan sonra 5-10 dakika daha açık kalırken artık kontağı kapatır kapatmaz gidiyor.

Aklıma gösterge panellinin sigortası falan atmış olabileceği geldi ama bu durumda da kontağı açtığımda çalımaması gerekirken çalışıyor.

Daha önce böyle bir şey başına gelen veya duyan bilen varsa yardım rica ediyorum. Buradan yardım almadan servise gidip gereksiz değişim ve gereksiz para vermek istemiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Sökülen akü ile yeni akü özellikleri aynı mı?

Daha önce yazan oldu mu? Arama yapıp eski konulara bakmalı (yapılmadıysa)

Evet aynı akü.Marka farklı sadece.

İnternette epey araştırma yaptım ama bununla ilgili bulamadım. Teyp kodu,cam programlama türü bilgileri buldum ama bahsettiğim olayı bulamadım.

--28 dakika sonra eklendi--

Sorunu çözdüm arkadaşlar. 

Akü değişim esnasında nasıl oldu ise 107 numaralı göstergelerin sigortası atmış. Kontağı açtığımda göstergelerin normal çalışması sigorta ihtimalini düşürmüştü bu sebeple sigortaya bakmamıştım.Lakin daimi besleme için ekstra hat varmış ve bunu da öğrenmiş oldum.

Akü değişimi esnasında başına böyle bir şey gelen olursa ilk 107 numaralı 10 amperlik sigortaya baksın.

Saygılar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Mevlüt Aksoy yazdı:

İyi Aksamlar Arkadaşlar, bir sorum olacak aracın Aküden enerjisini kesip yeniden bağladıktan sonra ses sistemi ve cam ayarlarından sonra bizim ayarlayacağımız başka bir  işlem varmı.Araç 2010 focus sedan

Başka yok yok, hatta hızlıca değişirsen bazen onlara da gerek kalmıyor diye hatırlıyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.