Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Valizi Almalı? (Kabin & Tam Boy Valiz)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Teoman Saraç yazdı:

Al Samsonite geç. Uğraşma Yakup.. Light weigjt olanlara bak. Benden sana tavsiye 4 teker alma sürekli kullanıyorum ve pişmanım 4 tekere. 2 teker en güzeli. Desa/Sefaköy ü ara
Sor onlarda vardır.

Götürme konusunda değil de, sabit durdurma konusunda mı sorun yaşıyorsun?

Samsonite alırım da şimdi alamam :D Murat abi gibi alırsam daha da iyi olur ama :zha: 

Bir de malına mümkün mertebe temiz bakmaya çalışan biriyim valizlerin kırılmasını vs düşünmüyorum pek. Bunu uçağın alt kısmına vermem zaten, başka türlü nasıl kırılıp ezilecek bilemedim.

Samsonite şuan lüks tüketim olarak kenarda kalıversin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabit durmada sorun yok. Yürütme kısmında sorun. Normalinden daha fazla güç harcıyorsun çünkü hem ittirme hem de yön tutma. Murat abiyle hem fikiriz. 7 yıl önce aldığım Samsonite hala sağlam. Ama ben yenisini aldım (4 tekeri, diğeribi verdim-keşke vermeseydim) şirket 3 tane daha verdi Delsey dahil ama hiç biri Samsonite gibi değildi. Tabi haklısın maddiyat önemli. Ama sen yinede şu Desa /Sefaköy ü ara ya da Çarşamba dönecem bem bakar resim atar istersen de alırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Teoman Saraç yazdı:

Sabit durmada sorun yok. Yürütme kısmında sorun. Normalinden daha fazla güç harcıyorsun çünkü hem ittirme hem de yön tutma. Murat abiyle hem fikiriz. 7 yıl önce aldığım Samsonite hala sağlam. Ama ben yenisini aldım (4 tekeri, diğeribi verdim-keşke vermeseydim) şirket 3 tane daha verdi Delsey dahil ama hiç biri Samsonite gibi değildi. Tabi haklısın maddiyat önemli. Ama sen yinede şu Desa /Sefaköy ü ara ya da Çarşamba dönecem bem bakar resim atar istersen de alırım.

Allah allah :D 4 tekerlekliyi 2 tekerlek gibi peşinden salamıyor musun? Yarın telefon açayım oraya da.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

sorun yok bence

Şöyle bir sorun oluyor, eğer ağırlık veya başka bir nedenle bagaja vermek zorunda kalırsanız yüksekten atan taşıma bantlarında köşedeki tekerleğin üzerine düşüp tekerlek mekanizmasını kırabiliyor. Bende olmadı ama iki arkadaşımın başına geldi.

Kıl tüy ama öyle işte...

Bende 20 senelik bir sert plastik Samsonite var, hani sığsam depremde içine saklanırım o derece... :)

İki teker, birinin jant kapağı düştü ama tekerlekler sağlam hala.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bedavaymış :) 

--7 dakika sonra eklendi--

@Cem Boneval şu nasıl acaba :D 

200 TL - 1.80 kg - 55 x 36 x 21 cm

http://www.hepsiburada.com/pierre-cardin-polycarbonate-valiz-pc2400-s-siyah-p-AYKMUGEPC2400SI-S

http://www.pierrecardin.com.tr/urun/erkek-valiz-408854.html

Ekran Resmi 2017-02-19 12.45.13.png

Pederde ya aynısı ya tıpkısının aynısı vardı, ben de bir kere kullandım gayet iyiydi bence. 4 teker gibi bir nimet varken bence 2 teker hiç düşünme. Cem abinin dediği mekanizma bozulma ihtimali 2 tekerde de var sonuçta denk gelmesi gerek. 

Benim en mühim bulduğum kısım fermuarların sabitleniyor olması, malum aç kapa yaparlarsa haberinin olabilmesi için. cepa-kentpark'ta samsonite vardı, armadada ya da next level'da da bir tane büyük mağaza var sanırsam adını hatırlamadığım. İllaki fikir verir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben tekerlekten çektiğim kadar hiç bir şeyden çekmedim valizde. habire kırılıp bozuluyodu (dandik tabi) 4 tekerlekli olan en kısa ömürlü olmuştu. o valize 50tl gibi bişey vermiştik sonra tekerlek için tamirciye götürünce 250tl gibi bişey istedi OHA diyince valize vermişin bi dünya para tekerleğide pahalı tabi demişti. tam boy için diyorum tabi, kabinlerde sorun olmuyordur o kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle bir sorun oluyor, eğer ağırlık veya başka bir nedenle bagaja vermek zorunda kalırsanız yüksekten atan taşıma bantlarında köşedeki tekerleğin üzerine düşüp tekerlek mekanizmasını kırabiliyor. Bende olmadı ama iki arkadaşımın başına geldi.
Kıl tüy ama öyle işte...
Bende 20 senelik bir sert plastik Samsonite var, hani sığsam depremde içine saklanırım o derece... [emoji4]
İki teker, birinin jant kapağı düştü ama tekerlekler sağlam hala.  

Cem bey teker petlas tır ondan :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunu aldım 200 tl, limiti tamamladım bak :D Hedefimi nokta atışla belirlemişim.

Mağazaları gezince bu üründeki hafiflik inanılmazdı içimde kalmıştı ve fiyatı 370 civarındaydı. (1.80 kg)

Sadece tek teker olmasına sevinemedim çünkü çift tekerlekli modeller net daha dengeli ama onların arıza riski daha yüksekmiş. Bez veya plastik türevleri konusuna takılmadım, bez versiyonlar iç hacim konusunda çok daha iyiler.

http://www.hepsiburada.com/pierre-cardin-kumas-valiz-pc7801-s-siyah-p-AYKMUGEPC7801SI-S

Divaresse_13889231.jpg

Divaresse_13889230.jpg

Divaresse_13889229.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.