Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

"motor çalış. Beklemede" Uyarısı Nedir ?

H. Cenk

Soru

Forumu ve google ı arattım böyle bir şey göremedim. Forum araması bana olan şeyleri bile göstermediğinden belki konu vardır. Öyleyse oraya taşınması iyi olur. 

Dün ve bugün hava soğuk , ben de dışarı bırakıyorum. Dün akşam arabaya bindiğimde 1 derece idi bu sabah -1 idi . Reel feel herhalde -3-5 falandır. Kontağı II ye kadar çevirdiğimde herhangi bir uyarı gelmedi ya da sönmeyen ışık yoktu. Kontağı IIIe çevirdiğimde marşı alırken YB ekranında bu uyarı aynen bu şekilde çıktı. Üstte kızdırma bujisine benzeyen sarmal resmi altta bu yazı "motor çalış. beklemede" . 1 saniye bile geçmeden kendi söndü.

BU nedir. ?

Kızdırma bujisi uyarısı marştan önce çıkması gerekmiyor mu ? 

Ben bunu rölantide biraz bekle gibi anladım ama zaten hemen söndü iki seferde de.. 

Kitapçıkta böyle bir şey bulamadım ..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

o yazı çıktığında kızdırma bujileri çalışıyor görevini yapmak için 15 salise sonra zaten kaybolur yazı marşa bastırırır o yazı ekranda iken marşa bassanızda marş yapmaz .

soğuk havalarda önerim dizel araçlarda otomatiklerde frene basmadan manuellerde debriyaja basmadan  yarım kontak yapıp uyarı ışıkları sönünce tekrar 2 defa daha açıp kapatıyorum ben 3. cüde çalıştırıyorum ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

malum havalar soğuk, ben oldukça fazla gördüm bu uyarıyı ama en fazla 1-2 saniyede kendiliğinden sönüp motor çalışıyor. ilk başlarda @Serkan Karakoca nın dediği gibi bekleyip mi ısıtsam dedim ama sonra zaten yeteri kadar ısınmamış olursa çalışmasına izin vermez, kendisi bu önlemi almıştır düşüncesiyle önemsemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.