Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Grubunda Focus 3 ile Kuga Arasında Kararsız Kaldım

Çağlar Kırhan

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Ahmet İhsan yazdı:

Evet bende bunun için araştırma yapıyorum. İhtiyacıma yönelik en az maliyetli olanı tercih edeceğim. Bu arada Lpg ye niçin bu kadar karşısınız ? Kullandığım tüm araçlarımı lpg li kullandım. Şimdiye kadar bir zararını görmedim. Üstelik lpg araçlarda bu kadar yaygın değilken çok da istifade ettim.  Detay alabilir miyim?

Yeni araçların motorları özellikle gdi motorlar bu işe hiiiiç yatkın değil. 3-5liranın hesabını yapıp arabaya binmek ve kene gibi üstüne lpg bindirmek hiç makul gelmiyor bana. Kaldı ki bu işin matematiği düzgün olsaydı yakıt tüketimi için çırpınan arabaları hafifletmeye çalışan tüm araç üreticileri LPG li versiyonda çıkartırdı. Bugün benzer bir hesap üstüne dikkatimi çekti benim 1.6EB aracım 1.6 atmosferik lpg li araç kadar yakıyor. LPG li ve turbo beslemeli aracın turbosunun ömrünün direkt olarak yarı yarıya düşeceğine eminim. Daha sıcak patlıyor lpg çünkü, egsoz gazlarından nalları dikecek turbo. Hoop turbo değişecek, ne kadar bi turbo? 2 sene önce serviste 4.500TL idi, e 8000 de LPG kiti, etti mi sana 12500, ee matematik nerde kaldı? :) Kaldı ki daha bunun sibobu var, contası var, sök takı var, garantisi var, muhtelif parçaları var. Saçma ve bi o kadar gereksiz bence. Maddi kısmı bir kenara bırakırsak, kim arkasında lpg isimli bombayla gezmek ister?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
‎15‎.‎2‎.‎2017 - 04:30 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

Yeni araçların motorları özellikle gdi motorlar bu işe hiiiiç yatkın değil. 3-5liranın hesabını yapıp arabaya binmek ve kene gibi üstüne lpg bindirmek hiç makul gelmiyor bana. Kaldı ki bu işin matematiği düzgün olsaydı yakıt tüketimi için çırpınan arabaları hafifletmeye çalışan tüm araç üreticileri LPG li versiyonda çıkartırdı. Bugün benzer bir hesap üstüne dikkatimi çekti benim 1.6EB aracım 1.6 atmosferik lpg li araç kadar yakıyor. LPG li ve turbo beslemeli aracın turbosunun ömrünün direkt olarak yarı yarıya düşeceğine eminim. Daha sıcak patlıyor lpg çünkü, egsoz gazlarından nalları dikecek turbo. Hoop turbo değişecek, ne kadar bi turbo? 2 sene önce serviste 4.500TL idi, e 8000 de LPG kiti, etti mi sana 12500, ee matematik nerde kaldı? :) Kaldı ki daha bunun sibobu var, contası var, sök takı var, garantisi var, muhtelif parçaları var. Saçma ve bi o kadar gereksiz bence. Maddi kısmı bir kenara bırakırsak, kim arkasında lpg isimli bombayla gezmek ister?

Servet Ö. Devir hesap devri. 3-5 liranın yeri geldiğinde hesabını yapacaksın tabiki de!! Burada paranın hesabını yapmıyoruz. Doğru ve tecrübeyle sabit gerçekleri paylaşmak istiyoruz. Siz hesap yapmıyorsunuz da niçin 1.6 atmosferik lpli yakan araç kadar az yakan 1.6EB aracı tercih ettiniz? Kurallarına göre ve bakımlarını düzenli yaptırırsanız hiç bir sorun olmuyor lpg li araçlarda. Nasıl oluyorda Hyundai kendi araçlarına LPG sisteminin koyulmasına izin veriyor? Ben yaklaşık 25 senedir lpgli değişik araçlar kullanıyorum. Şükür ki hiç bir sorun yaşamadım. Benim kullandığım yıllarda henüz Türkiye karayolları ağında LPG istasyonları dahi yoktu. Ne bir motor sorunu yaşadım ne de bomba etkisi. Bu bir tercih meselesi.  Yine de fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. İfadenizde kullandığınız saçma ve bi o kadar da gereksiz dediğiniz LPG ürünü her benzin istasyonunda var olduğuna göre demek ki gereksiz bir şey değil. Talep ve arz. Size iyi çalışmalar görevinizde başarılar dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ahmet İhsan yazdı:

Bu bir tercih meselesi.

İfadenizde kullandığınız saçma ve bi o kadar da gereksiz dediğiniz LPG ürünü her benzin istasyonunda var olduğuna göre demek ki gereksiz bir şey değil

Bu bir tercih ve risk analizi. LPG yanlış olası risklerde matematiksel olarak bir çok sekte var. Ayrıca LPG satılıyor diye doğru demek değil, aynı hesapla aynı istasyonda sigara da satılıyor, herkes alsın içsin o zaman?

Kurallarına göre ve bakımlarını düzenli yaptırırsanız hiç bir sorun olmuyor lpg li araçlarda.

Kuralları kim belirliyor LPG üreticisi firma? 

Siz hesap yapmıyorsunuz da niçin 1.6 atmosferik lpli yakan araç kadar az yakan 1.6EB aracı tercih ettiniz?

Az yakmasından değil çok kaçmasından tercih ettim. 

Lafım Ahmet İhsan Bey'e değil, genele söylüyorum. Kusura bakmayın ben sizler gibi düşünmüyorum. LPG serverlerin genel düşüncesi "bence" "Binebildiğim kadar binerim baktım sıkıntı olacak gibi olursa satarım başkası uğraşır" dan öte değil. Bu denli içten pazarlıklı düşüncelerle yapılmış formülün kazanan tarafında durup bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı. Teknik olarak imkansıza giden mantıksızlık silsilesinde etrafınızdan gördüğünüz veya kendi yaşadığınız şeyleri örnek vererek fizik, matematik, metalurji kurallarını mesnetsiz şekilde çürütmeye çalışıyorsunuz. Bu da bana gayet mantıksız ve bir o kadarda samimiyetsiz geliyor. Tekrar kusura bakmayın bende artık bunları sizlere anlatacak zaman ve sabır kalmadı. 

Para sizin, keyif sizin, hayat sizin. Dilediğinizi yaşar dilediğinizi seçersiniz. Ben benceleri ve yapabildiğim hesabı çıkartıyorum. Sizde kendiniz zaten kuruş kuruş hesap yapabiliyorsunuzdur. Gerisi artık teferruat...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Bu bir tercih ve risk analizi. LPG yanlış olası risklerde matematiksel olarak bir çok sekte var. Ayrıca LPG satılıyor diye doğru demek değil, aynı hesapla aynı istasyonda sigara da satılıyor, herkes alsın içsin o zaman?

Kuralları kim belirliyor LPG üreticisi firma? 

Az yakmasından değil çok kaçmasından tercih ettim. 

Lafım Ahmet İhsan Bey'e değil, genele söylüyorum. Kusura bakmayın ben sizler gibi düşünmüyorum. LPG serverlerin genel düşüncesi "bence" "Binebildiğim kadar binerim baktım sıkıntı olacak gibi olursa satarım başkası uğraşır" dan öte değil. Bu denli içten pazarlıklı düşüncelerle yapılmış formülün kazanan tarafında durup bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı. Teknik olarak imkansıza giden mantıksızlık silsilesinde etrafınızdan gördüğünüz veya kendi yaşadığınız şeyleri örnek vererek fizik, matematik, metalurji kurallarını mesnetsiz şekilde çürütmeye çalışıyorsunuz. Bu da bana gayet mantıksız ve bir o kadarda samimiyetsiz geliyor. Tekrar kusura bakmayın bende artık bunları sizlere anlatacak zaman ve sabır kalmadı. 

Para sizin, keyif sizin, hayat sizin. Dilediğinizi yaşar dilediğinizi seçersiniz. Ben benceleri ve yapabildiğim hesabı çıkartıyorum. Sizde kendiniz zaten kuruş kuruş hesap yapabiliyorsunuzdur. Gerisi artık teferruat...

Yanlış yapıyorsunuz. Çünkü doğrular hoşunuza gitmiyor. :) Siz ne kadar LPG li araç kullandınız ve deneyimlediniz ki???  Yaşanmışlıklar kitabi bilgiler gibi değildir. Benim burada birşeyi çürütmek  gibi arzum yok. Sadece deneyimleri de vurgulamak istemiştim. LPG ye karşı olanlar kadar kullananların da olduğunu unutmayınız. Bir çok araç firması lpg li olarak pisaya çıkıyor. Bu üretici firmalarının fizik , matematik ve metalurji mühendisleri yanlış mı yapıyor? Mantıksız ve samimiyetsiz mi davranıyorlar? Sizin düşündüğünüz gibi ve tüm LPG kullananları rencide edecek şekilde suçlayan cümlelerinizin bizleri üzdüğünü belirtmek isterim.  Biraz da ben sizi rencide edeyim o zaman. :)  Cümlelerinizde kendini beğenmişlik kokuyor. Bence de siz artık bu konuda yazmayın. Sabrınız tükenmesin zamanınızı harcamayın. Biz LPG sevenler kusurunuza bakmayız!  :) Yine de ben size teşekkür ediyorum. Aydınlattınız biz LPG cileri ama lütfen rencide etmeden , horgörmeden aktarın bilgi ve becerilerinizi. Bu arada tercihlerinizi aracın iyi kaçmasından yana kullanıp , trafik canavarıda olmayın. :) Hoşça ve dostça kalınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Ahmet İhsan yazdı:

Yanlış yapıyorsunuz. Çünkü doğrular hoşunuza gitmiyor. :) Siz ne kadar LPG li araç kullandınız ve deneyimlediniz ki???  Yaşanmışlıklar kitabi bilgiler gibi değildir. Benim burada birşeyi çürütmek  gibi arzum yok. Sadece deneyimleri de vurgulamak istemiştim. LPG ye karşı olanlar kadar kullananların da olduğunu unutmayınız. Bir çok araç firması lpg li olarak pisaya çıkıyor. Bu üretici firmalarının fizik , matematik ve metalurji mühendisleri yanlış mı yapıyor? Mantıksız ve samimiyetsiz mi davranıyorlar? Sizin düşündüğünüz gibi ve tüm LPG kullananları rencide edecek şekilde suçlayan cümlelerinizin bizleri üzdüğünü belirtmek isterim.  Biraz da ben sizi rencide edeyim o zaman. :)  Cümlelerinizde kendini beğenmişlik kokuyor. Bence de siz artık bu konuda yazmayın. Sabrınız tükenmesin zamanınızı harcamayın. Biz LPG sevenler kusurunuza bakmayız!  :) Yine de ben size teşekkür ediyorum. Aydınlattınız biz LPG cileri ama lütfen rencide etmeden , horgörmeden aktarın bilgi ve becerilerinizi. Bu arada tercihlerinizi aracın iyi kaçmasından yana kullanıp , trafik canavarıda olmayın. :) Hoşça ve dostça kalınız.

Biz://"biz yaptık birşey olmuyor, eniştemin donloda var sıkıntı yok, mantık yok, samimiyet yok." Örneği daha. Bundan sonrası ürik asit yarışı zaten.

Benim derdim samimiyetsizliği yermekti, siz gocunduğunuza göre payınızı almışsınız. Beni böyle mantıksız şeylerle rencide edemezsiniz öğretmenim. Kaldı ki bu tip yaklaşımla benle muhabbet dahi edemezsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.