Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Kuga Fiyat Ve Donanım Listesi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Toplam satışlarda 6. sıraya yükselmiş görünüyor. Yalnız Tiguan ve Tiguan All Space beraber alınırsa yine bir sıra alta düşüyor. Aylık satışlarda da 5.sırada. 

Yine de toplam Tiguan ve bir üst sıradaki C-HR ile arasında çok az bir fark var.

image.png.87e0c1eb6e2d00fa714971c8c68e8c56.png

Ek bilgi:Geçen yılın ilk 3 ayında toplam satış 454 imiş.

Devrim T. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Nisan ayında 708 adet Kuga satılmış, toplam rakam 1.887 oldu.

Klasmanında yükseliyor, aylık satışta Tucson'u, genel sıralamada C-HR'ı geçti.

Dikkatimi çeken, 1.625 adet Yeni Duster'ın satıldığı Nisan ayında, 2.469 adet Passat satılmış. Başka sorum yok hakim bey... ?

Türkiye'de Nisan ayı C-SUV

Duster 1625

QQ 1404

3008 950

Kuga 708

Tucson 647

Tiguan 513 + 48 (AllSpace)

Kadjar 404

C-HR 311

Sportage 301

Karoq 270

Grandland X 201

Q2 92

XV 83

Compass 78

HR-V 66

Ateca 58

Eclipse Cross 33

ASX 25

CX-5 20

Q3 18

Niro 14

XC-40 12

XLV 6

Mustafa Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Demek ki neymiş, halkım Ford'u seviyormuş, yeter ki dizel otomatik olsun.

Otosan ve Ford'a yıllarca bunu anlatmaya çalıştık.

Kesinlikle...

Üstelik bu rakamlara rağmen... Bugün kaskoyu ve sigortayı yeniledim, meraktan aracımın bayi son satış fiyatı nedir diye sordum, geçen yıl bu hafta 123'e aldığım araç olmuş 163bin... Yani, "normal ülkelerdeki gibi" %10 - 15 artış olsaydı, bu satış rakamlarının çok daha üstlerde olacağı kesin gibi görünüyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aylık ve genel toplamlar aşağıdaki gibi.

Araç fiyatları artıyor, evet. Dövizdeki artış da devam ediyor, bugün bile arttı. Bu artışlar er geç fiyatlara yansıyacaktır.  

Diğer yandan Ford'un sitesinde 2017 ve 2018 modeller arasında oldukça fazla bir fiyat farkı görünüyor. Ama bayiilerde 2017 araç var mı bilmiyorum.

image.png.f38537fd46631fe42c65b39260aae9cc.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hocam, haklısınız da kabullenmek zor olacak... 85bine alınan araçların bir yıl sonra 95 - 100 olmasına çabuk alıştık bir buçuk iki yıl öncesine kadar ama 150 - 160 - 170'ler C sınıfı için psikolojik sınırın çok üstünde bana ve birçok kişiye göre.. Ama illaki alışılacak ve malesef "normal" görülecek.. @Mustafa Uysal

Sohbetimiz önceki MK4 başlığına uygun olmadığı için senin mesajını buraya kopyalayıp yazıyorum. Öncelikle onu belirteyim. ?

2015 Mart'ta titanium 1.6 benzinli Focus'u 59 bin liraya alıp 2016 Kasım'da 64'e sattım ve 98 bin liraya 1,5 pws titanium Focus aldım. Onu da geçtiğimiz ocak ayında 105 bine satıp bir eve bağladıķ parayı. O araba da şu an senin yazdığın fiyata göre 150 bin lira olmuş. Üstelik benim arabada sunroof ve navigasyon opsiyonu da vardı. Şu an böyle bir aracı indirimlerle kaça bırakırlar bilmiyorum ama kaç lira olursa olsun hala satıldığı da bir gerçek. 

Bence sen tam zamanında Kuga alarak bu dalgalanmalardan nispeten uzak durabilmiş sayılırsın. Tabii ki ilerleyen zamanlarda yeni kasa Kuga'ya yelken açmazsan. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Hocam, haklısınız da kabullenmek zor olacak... 85bine alınan araçların bir yıl sonra 95 - 100 olmasına çabuk alıştık bir buçuk iki yıl öncesine kadar ama 150 - 160 - 170'ler C sınıfı için psikolojik sınırın çok üstünde bana ve birçok kişiye göre.. Ama illaki alışılacak ve malesef "normal" görülecek.. @Mustafa Uysal

Sohbetimiz önceki MK4 başlığına uygun olmadığı için senin mesajını buraya kopyalayıp yazıyorum. Öncelikle onu belirteyim. ?

2015 Mart'ta titanium 1.6 benzinli Focus'u 59 bin liraya alıp 2016 Kasım'da 64'e sattım ve 98 bin liraya 1,5 pws titanium Focus aldım. Onu da geçtiğimiz ocak ayında 105 bine satıp bir eve bağladıķ parayı. O araba da şu an senin yazdığın fiyata göre 150 bin lira olmuş. Üstelik benim arabada sunroof ve navigasyon opsiyonu da vardı. Şu an böyle bir aracı indirimlerle kaça bırakırlar bilmiyorum ama kaç lira olursa olsun hala satıldığı da bir gerçek. 

Bence sen tam zamanında Kuga alarak bu dalgalanmalardan nispeten uzak durabilmiş sayılırsın. Tabii ki ilerleyen zamanlarda yeni kasa Kuga'ya yelken açmazsan. ?

Abi aynen de o mantıkla almıştım Kuga'yı. Daha önce de yazdım, normalde yerden yüksek araçları sevmem ama hem dünya hem de Türkiye'de eğilim SUV araçlarda olunca, prim yapacağı kesindi. Gerçi geçen yıl 84'e verdiğim Focus da bu yıl 94 oldu ama km'den dolayı kaybedecekti ilerleyen zamanlarda.. İlerleyen zamanlarda Yeni Kuga'dan ziyade başımızı sokacak bir eve yelken açma niyetim var Hocam, tabi şu seçim sonrasına kalan il dışı tayinler gerçekleşirse... ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Mustafa Uysal yazdı:

Abi aynen de o mantıkla almıştım Kuga'yı. Daha önce de yazdım, normalde yerden yüksek araçları  İlerleyen zamanlarda Yeni Kuga'dan ziyade başımızı sokacak bir eve yelken açma niyetim var Hocam, tabi şu seçim sonrasına kalan il dışı tayinler gerçekleşirse... ?

Biz de o mantıkla ilerledik. Sana da şimdiden hayırlı olsun o zaman. Umarım istediğin tayini de gerçekleştirirsin kardeşim. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Fiyatlara yine zam var... Ortalama 5-7bin TL hem de donanım seviyelerinde.. ST-Line 200bini aştı.. Bu gidişle satılamayacak gibi geliyor bu araçlar, ya da çok radikal düşüş olur satış adetlerinde... Eyyy kur, kur yapmayı bıraktın sanki..... ?

haziran2018.jpg.8d2ffdd449b87422af2344c20884ca43.jpg

Mustafa Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.