Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Kuga Fiyat Ve Donanım Listesi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

28.06.2017 - 10:20 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

Kulaklarım hassaslaşmaya başladı sanırım cmaxin ses sistemi pek kötü geldi geçen gün. Evde keyifle dinlediğim levent yüksel medcezir albümü cmaxte pek sıkıcıydı :) bazı şarkılarda bazı detaylar hiç yoktu. Focus böyle kötü gelmiyor. 

508 aracımda JBL ses sistemi var ama 2011 focus aracımdaki eski sony ses sisteminin netliğini kesinlikle alamıyorum. Focustaki bu sistemde var bir bit yeniği :).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2/27/2017 - 20:49 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Misal Ford için Makyajsız versiyonun hedef kitlesi en fazla %28 (ne kadarı otomatik ve 1.6L bilinmiyor ama çoğu öyledir) + %4 = %32 iken,

Şuanki hedef kitlesi %28 + %20 + %28 = %76'yı kapsıyor. Tipiyle birlikte satışını 3'e katlamazsa (2900) başarısızdır. :yeah:

Haziran ayı satışları açıklandı. Kuga'lar iyice gelmeye başlamış ki bu ay satışı zirve yapmış. Böyle giderse benim verdiğim hedef rahat aşılır. Otosan'ın 5.000'i için biraz daha beklemek lazım :D 

37 - 118 - 299 - 299 - 287 - 634 adet.

Rakipleriyle birlikte tekrar bakalım. Bu ayın sıralaması; 

Nissan QQ 1.457

Hyundai Tucson 838

VW Tiguan 767

Pug 3008 674

Ford Kuga 634

Toyota CH-R 527

Renault Kadjar 498

Honda CR-V 408

Kia Sportage 220

BMW X1 87

Subaru XV 74

Seat Ateca 48

Skoda Yeti 28

Audi Q3 24

Mits ASX 13

Kadjar ve CH-R düşüş eğiliminde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu anda 1674 adede ulaşmış. 3 ay bekleme süresi olduğu sürece zor 5000 hedefi. (Navi olaydı, belki olabilirdi :P ) Ama satışların arttığı belli, sağda solda çok görmeye başladım. Yalnız sadece iki renk görüyorum. Ya beyaz, ya da manyetik gri. Ve de hepsi titanyum.

IMG_0506-1280.jpg

--1 dakika sonra eklendi--
4 dakika önce, Engin Uzunoğlu yazdı:

Asıl başarı Tuscon'da yeni bir araç değil, benzinli ve şehiriçi 12lt yakıyor. Yine de ikinci sırada. 

Fiyat/donanımda çok iyi. Yakışıklı da..

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dikkat çekici bir artış olmuş. Murat abinin söylediği gibi en çok titanyum görüyorum ben de.. Sadece 1 tane ST-Line gördüm... Ve sadece 2 renk gördüm ben de... Bu ay içinde fiyatlara da güncelleme gelebilir bence, özellikle manuel donanımlara...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tahmin ettiğim gibi Temmuz ayi listesi zamlı fiyatlarla yayımlandı. Zam sadece Titanium ve ST-Line donanım paketlerinde var, manuel ve otomatik Style sabit kaldı. Dikkat çeken nokta manuel şanzımanlar ortalama 1.000 TL zamlanirken, otomatik şanzımanlar ortalama 5.000 TL civarı zamlanmis oldu lansman fiyatlarına oranla... Burada vergi dilimi rol oynuyor galiba...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genel gelecek raporu vereyim fikrimiz olur ne var ne yok. Ama bunlardan daha fazla olabileceğini de eklemek istiyorum baştan (mevcut stok).

Style 1.5 EB A/T 182 ps 8-10 tane geliyor Ağustos-Eylül gibi.

Style 1.5 TDCI Man 120 ps 15-16 tane geliyor Ağustos-Eylül-Ekim gibi

Style 1.5 TDCI PWS 120 ps 45-50 tane geliyor Temmuz-Ağustos-Eylül gibi. (Bir ikis tanesi jant paketli. Renkler genelde Beyaz,Manyetik Gri ama diğerleri de var)

Titanium 1.5 TDCI Man 120 ps 40-45 tane geliyor Eylül-Ekim gibi. (Cam tavanlısı ve Jant paketlisi var. Renkler yukardaki gibi)

Titanium 1.5 TDCI PWS 120 ps 50-55 tane geliyor Temmuz-Ağustos-Eylül gibi. (Cam tavan, Xenon ve Jant paketliler var. Konfor bir tane, tekno yok. Renkler yukardaki gibi genelde. Kırmızı, Mavi, Kiremit vs de var.)

ST-Line 1.5 TDCI PWS 120 ps  50-55 tane geliyor Temmuz-Ağustos-Eylül gibi. (Cam tavan, Xenon, Konfor (11) ve tekno var. Renkler yukardaki gibi genelde. Kırmızı, Mavi, Kiremit vs de var.)

Titanium ve ST-Line benzinli otomatik şu an yok. Ekim'den önce de gelmez :) 2.0 dizelden bahsetmiyorum bile :P 

Bu da kenarda kalsın başlığa uygun olsun mesaj :)

Kuga Fiyat 2017 Tem.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makyajlı kasanın hem avrupa hem de U.S.A satışları gayet iyi gidiyor. Çin piyasında da avrupanın yarısı kadar satış olmuş. Ford Türkiyede satacağı 1000 aracı çok takmıyor anladığım kadarı ile. Qq 1400 satmış, 3008 600 küsür. Ne kadar gelse o kadar satılıyor. Ben Kuga yı aldığımda ne Qq bulabildim bayilerde ne de 3008. Yani kuga 2000 tane gelse hepsini satar tahminimce.
.Screenshot_2017-07-13-23-56-21.jpegScreenshot_2017-07-13-23-58-40.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genel gelecek raporu vereyim fikrimiz olur ne var ne yok. Ama bunlardan daha fazla olabileceğini de eklemek istiyorum baştan (mevcut stok).

Style 1.5 EB A/T 182 ps 8-10 tane geliyor Ağustos-Eylül gibi.
Style 1.5 TDCI Man 120 ps 15-16 tane geliyor Ağustos-Eylül-Ekim gibi
Style 1.5 TDCI PWS 120 ps 45-50 tane geliyor Temmuz-Ağustos-Eylül gibi. (Bir ikis tanesi jant paketli. Renkler genelde Beyaz,Manyetik Gri ama diğerleri de var)
Titanium 1.5 TDCI Man 120 ps 40-45 tane geliyor Eylül-Ekim gibi. (Cam tavanlısı ve Jant paketlisi var. Renkler yukardaki gibi)
Titanium 1.5 TDCI PWS 120 ps 50-55 tane geliyor Temmuz-Ağustos-Eylül gibi. (Cam tavan, Xenon ve Jant paketliler var. Konfor bir tane, tekno yok. Renkler yukardaki gibi genelde. Kırmızı, Mavi, Kiremit vs de var.)
ST-Line 1.5 TDCI PWS 120 ps  50-55 tane geliyor Temmuz-Ağustos-Eylül gibi. (Cam tavan, Xenon, Konfor (11) ve tekno var. Renkler yukardaki gibi genelde. Kırmızı, Mavi, Kiremit vs de var.)

Titanium ve ST-Line benzinli otomatik şuan yok. Ekim'den önce de gelmez [emoji4] 2.0 dizelden bahsetmiyorum bile [emoji14] 

Yakup, su ana kadar satılan araçların paket ve şanzımana göre dağılım sayıları da vardır sende [emoji2] O acıdan durum ne acaba?..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Mustafa Uysal yazdı:

Yakup, su ana kadar satılan araçların paket ve şanzımana göre dağılım sayıları da vardır sende emoji2.png O acıdan durum ne acaba?..

Maalesef somut veri yok ama bunlara paraleldir. Daha önce dediğim gibi otomatik vites limiti mevcut sadece belli oranda alınabiliyor dışardan, otomatik/manuel gelme oranı değişmez bir süre. Kuga ile ilgili sorumluyu görürsem eğer sorarım tabi ama yukardakinden farklı olacağını sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiçbir donanım listesinde ve kullanma klavuzunda yazmıyor buradan ben bilgilendirmiş olayım, araçta aktif ön ızgara var, yani ön ızgara motor sıcaklığı uygun seviyeye gelene kadar kapalı kalıyor, sonra açılıyor. Ekranda bununla ilgili bilgilendirme yok, sistem kendiliğinden çalışıyor. Kışın motorun erken ısınmasında faydalı olabilir.

Kılavuzda yazan ama aracımda bulamadığım lastik basınçlarının ekranda PSI cinsinden görünmesi oldu, özellikle lastiklerden birinin havasını indirdim, uyarı ekranı geliyor ama basınç değeri ve hangi lastiğin inik olduğu bilgisi yok. Eğer ford bu özelliği koymadıysa çok ayıp etmiş.

Ekran Alıntısı.JPG

Emrah Ha. tarafından düzenlendi
Resim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Temmuz satış verileri açıklandı. Geçen aya göre yarı yarıya düşüşle temmuzda 324 satış yapılmış. Toplam rakam iki bini bulmuş oldu böylece. Hep konuşuldu da, stok durumu bu noktada belirleyici faktör bence ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.