Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Kuga Fiyat Ve Donanım Listesi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

3/22/2017 - 19:57 tarihinde, Umit Yasar yazdı:

Merhabalar

Yeni Ford Kuga lansman fiyatlarından daha uyguna inen bayi oldu mu?

Hiç uygun fiyat alan oldu mu?

Fiyatlar şaka bir yana diğer arabalardan daha az kar marjına sahip, indirim yapmıyorlar ki zaten araba bulmak zor kar yüksek olsa bile inmeye yanaşmazlar. 

Bilgi olarak kalsın Nisan ayında bu fiyatlar artacak.

--0 dakika sonra eklendi--
3/22/2017 - 21:10 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Rekabet kuruluna şikayet etmeli, kesin ceza alırlar. 

Ford mu bayi mi ? Niye ceza alsınlar anlamadım. İndirim şart mıydı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Fiyatlar şaka bir yana diğer arabalardan daha az kar marjına sahip, indirim yapmıyorlar ki zaten araba bulmak zor kar yüksek olsa bile inmeye yanaşmazlar. 

Ford mu bayii mi ? Niye ceza alsınlar anlamadım. İndirim şart mıydı? 

Ford Otosan.. 
Bayiilere fiyat dikte ediyorsa ceza alıyor.  Rekabet kurulu bunu kanıtlayamasa da tüm bayiiler aynı rakama satıyorsa bayiilerin anlaştığını düşünüp gene ceza kesiyor. Opel ve peugeot sürekli böyle cezalar yiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabiki fiyat dikte etmeli... Konunun iradesi Ford Otosan, ithal edip piyasaya süren belirleyici kişilik o. Bunların hepsi bayilik anlaşmalarının içinde yer alıyor. Hiç bir bayii kafasına göre fiyat belirleyememeli... Nasıl fiyatı yükseltememelerine bir şey demiyorsak düşürememelerine de bir şey dememek gerekir.

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20.03.2017 - 22:53 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Ford Kuga 2017 Style 17.JPG

Ford Kuga 2017 Style 14.JPG

Sordum ama dikkatten kaçtı sanırım. Ben ST line ı da hatırlamıyorum. 

Style da tüm havalandırma ızgaraları siyah görünüyor . Öyle mi 

ST line da da böylemi yoksa kenarlarda metal dekor var mıydı. ST line da 8" ekran yanındaki ızgaralar da siyah gibi  göründü resimlerde bana ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Sordum ama dikkatten kaçtı sanırım. Ben ST line ı da hatırlamıyorum. 

Style da tüm havalandırma ızgaraları siyah görünüyor . Öyle mi 

ST line da da böylemi yoksa kenarlarda metal dekor var mıydı. ST line da 8" ekran yanındaki ızgaralar da siyah gibi  göründü resimlerde bana ? 

Style yukardaki gibi işte hepsi siyah :) 

ST-Line ve Titanium aşağıdaki gibi kenarlar metal, orta siyah. 

Screen Shot 2017-03-23 at 10.16.51.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ford mu bayii mi ? Niye ceza alsınlar anlamadım. İndirim şart mıydı? 

İyi günler hepinize Yakup kardeşim bütün bayiler Nisan ayında arabaya zam gelecek diyorlar ama aslında euro ve dolar düşüş trendinde zaten fazla miktar araba piyasaya sokulmadı yada getirilmedi bayilerde araba yok Ford Otosan gibi bir şirkete ben bu minik ticaret hilelerini yakıştıramıyorum inşallah devletimiz şu ÖTV ye yaptığı değişikliği geri alır ve biraz arabalar ucuzlar hepimiz için hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Can Çelenk yazdı:

İyi günler hepinize Yakup kardeşim bütün bayiler Nisan ayında arabaya zam gelecek diyorlar ama aslında euro ve dolar düşüş trendinde zaten fazla miktar araba piyasaya sokulmadı yada getirilmedi bayilerde araba yok Ford Otosan gibi bir şirkete ben bu minik ticaret hilelerini yakıştıramıyorum inşallah devletimiz şu ÖTV ye yaptığı değişikliği geri alır ve biraz arabalar ucuzlar hepimiz için hayırlısı.

Euro düşükken araba getirmediler euro'nun artmasını mı bekliyorlar diyorsunuz veya düşük fiyat çekip araba getirmediler, ilginçmiş :)

Devlet değil de hükümet ÖTV düşürürse ucuzalar arabalar evet ama nerde o günler? 2002'den beri gelen trend'e bakalım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

Tabiki fiyat dikte etmeli... Konunun iradesi Ford Otosan, ithal edip piyasaya süren belirleyici kişilik o. Bunların hepsi bayilik anlaşmalarının içinde yer alıyor. Hiç bir bayii kafasına göre fiyat belirleyememeli... Nasıl fiyatı yükseltememelerine bir şey demiyorsak düşürememelerine de bir şey dememek gerekir.

Bu söylediklerin rekabet kanunlarına tamamen aykırı. 

Fabrika , distribütör hiç bir şekilde fiyat dikte edemez. Sadece bir fiyat önerir.  Bayiiler  istedikleri fiyattan satabilir. İsterse zararına satar kimse karışamaz yalnız maliye canına okur niye zararına satıyor diye.  Distri,bütör tavan fiyat önerebilir. Her şey tüketici lehine olmak zorunda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Bu söylediklerin rekabet kanunlarına tamamen aykırı. 

Fabrika , distribütör hiç bir şekilde fiyat dikte edemez. Sadece bir fiyat önerir.  Bayiiler  istedikleri fiyattan satabilir. İsterse zararına satar kimse karışamaz yalnız maliye canına okur niye zararına satıyor diye.  Distri,bütör tavan fiyat önerebilir. Her şey tüketici lehine olmak zorunda

baya saçma geldi bana :) 

farklı fiyattan satılması haksızlık gibi geliyor, bir e bir aynı araba X bayisinde 3 kuruş Y bayisinde 5 kuruş, ben X bayisine gitmedim diye 2 kuruş zarardayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 February 2017 - 19:49 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Bu da segmentin oranları fotoğrafı net çekememişim o yüzden yazıyla; (TR) Yüzdeler direkt segmente göre payını gösterir!

4x4 tercihi %28

4x2 tercihi %72

4x2'nin yani %72 oranın tamamı, 1.6L ve altı silindir hacmine sahip.

-%48'i dizel (%28'i dizel otomatik, %20'si dizel manuel). (Oranları tam okuyamıyorum ama grafik olarak böyle)

-%24'ü benzinli (%20'si benzinli otomatik, %4 benzinli manuel). (Oranları tam okuyamıyorum ama grafik olarak böyle)

Misal Ford için Makyajsız versiyonun hedef kitlesi en fazla %28 (ne kadarı otomatik ve 1.6L bilinmiyor ama çoğu öyledir) + %4 = %32 iken,

Şuan ki hedef kitlesi %28 + %20 + %28 = %76'yı kapsıyor. Tipiyle birlikte satışını 3'e katlamazsa (2900) başarısızdır. :yeah:

24 February 2017 - 20:24 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Yıllık hedef 5,000 adet . Bakalım tutacak mı?

Mart ayı satışları açıklandı. Biraz bakalım neler olmuş?

Nissan QQ 1.081

VW Tiguan 749

Hyundai Tucson 543

Renault Kadjar 531

Toyota CH-R 416

Pug 3008 393

Ford Kuga 299

Honda CR-V 252

BMW X1 175

Audi Q3 102 

Kia Sportage 121

Seat Ateca 59

Skoda Yeti 13

Subaru XV 59

Mits ASX 38

Geçen yılın aylık ortalaması sadece 80 adet :D Bu yılın Ocak ayı eski Kuga, Şubat ayı test araçları ve eski Kuga.

Mart ayı ancak Makyajın gerçek satışını gösterir diyebiliriz. Böyle giderse benim şahsi tahminim tutar ama F/O hedefi için biraz daha beklemek gerekir.

2016 yılının tamamı

Screen Shot 2017-04-04 at 21.57.53.png

2017 ilk 3 ay.

Screen Shot 2017-04-04 at 21.53.14.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.