Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Kuga Fiyat Ve Donanım Listesi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

31 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Bence Avrupalı genel olarak şekilci, bir Türk'ler de şekilciyiz. Ford'da şekilci. Fransız ve Alman arabalarına bak. Ford'un üst modellerine bak. Bir de focus, c-max ve yeni kugaya bak. C segmentinde bambaşka bir yere koşar oldu ford. Sony panel işlevsel olmayabilir ama diğer panele göre çok daha etkileyici (Ben alıp özellikle takmam o ayrı :) ). 

Demek istediğim şey; işlev, şeklin önüne geçmiyor. 

--1 dakika sonra eklendi--
22 dakika önce, hüseyin ipek yazdı:

Abim bu araçların hepsinden daha sonra üretildi kuga .Ben işlevselliğinde değilim ekranın. Kaldı ki sadece ekran da değil. Makyajlı Kugada yenilik yok.Hadi ekranı yutalım .Göstergelerin 2011 model focus göstergesinden farkı var mı?

Dediğim gibi yenilik fukarası bir araç. Tek yenilik motor sanziman ona da başarılı diyebilmek zor

Ben dün inceledim aracı hayal kırıklığı yaşadım 

Dış tasarım zaten heyecan verici değil. İçine geciyorsunuz bildiğin benim 2011 model focus .Arka koltuklar dar vs vs .Ben bu aracı Ford'a yakıştıramadım. Ha şimdi siz ötekilere göre iyi diyebilirsiniz eğer gerçekten öyleyse suv segmenti bana göre değil. Çünkü bu kalitedeki araclarin bu paraları hakkettiğini kesinlikle düşünmüyorum 

Bu yorumu ciddi objektif olarak mı yazıyoruz yoksa öyle laf olsun diye mi :)

Kuga hepsinden sonra üretilmedi hepsinden önce üretildi bu sadece makyaj. Bir de arabayı kullanarak mı yorum yapıyoruz yoksa öyle yine kağıt üstünde statik yorum ile mi hüküm veriyoruz ona göre orantısız bilgi vermeyelim.

Kadran yuvası itibarıyla her şeklide döndürülemez konsolu değiştirmen gerek, diz mesafesi de değişemez. Garip ve biraz komik olmuş. Ayrıca anlayamadım size biri Kuga alın, Kuga süper yeni mükemmel falan mı dedi :D Niye üstüne gittiniz bu kadar anlamadım. Almazsın geçer gidersin yanından olur biter.

Siz Ford'a yakıştıramamışsınız, bence şuan alınacak tek arabası Kuga şuan :) Ne de farklı düşünmüşüz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kugayı sadece buradaki görüntüler ve yorumlarla takip ediyoruz. @Yakup Çağatay sayesinde de baya hakim olduğumuz söylenebilir 

@Murat Kavuk un yukarda yazdığı gibi diğer suvlara baktım donanım olarak fazlası yok ama eksiği de yok.Navigasyon olabilirdi ama piyasada kaç tiguan navigasyonlu acaba.

Tiguanla karşılaştırmam kaşkay dışında en çok satan olması..

Fiyat olarak da tiguandan çok çok iyi..

Konuyu biraz dağıtmış olacağım ama focusu özel servisine götürdüm dün..

Vw grubuna bakmaya da başlamış.. İşin içine vw girince diyo(grup olarak) fiyatlara en az yüzde 50 zam yapıyorum kimse de bişey demiyo diyo.Baya da iş yapıyormuş.Ben doğuş otonun satış temsilcilerinin rahatlığını düşünemiyorum.

Tabii premium marka kendileri ?  

Burda amacım başka markayı kötülemek de değil.Ama ülkemizde araba satışlarının büyük bir bölümü marka algısına göre.

Ford veya otosan bişeyleri değiştirmek istiyosa bu algının üzerine oynamalı.

Reklamsa reklam donanımsa donanım.. Çünkü otomobiller arasında ciddi fark kalmadı bence günümüzde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Milyarlarca euro luk yatırımları bir kalemde silip atabiliyor, araç üretmek lego yapmak kadar basitmis gibi davranabiliyoruz maalesef. Begenmediğimiz tarafları olabilir ama hiç mi olumlu yani yok bu aracın anlamadim yani. Diğer markalara da bakmak lazım.  Onlar ne sunabiliyor bu segmentte. Sonra Kuga'yi elestirmek lazım. Tek kalemde harcamak çok insafsızca ve nesnellikten uzak. Motor kimilerine zayıf gelebilir ama mesela Mondeo'da 2.0 dizel var. Fiyatı emsallerine göre de makul bile ama kimse tercih etmiyor. 1.6 tdci zayıf kalıyor bu araca diyoruz ama 2.0 almaya geldi mi Timur'un fillerinden yakınan ahali gibi bir de bakmissiniz ortada kimseler yok. E tabi Nasreddin Hoca da fillerden çok memnunuz diyor. Timur'dan biraz daha fil istiyor köye.  Sonra da Ford uygun fiyatlı 120 ps araçlar getiriyor. Arz talep meselesi.

Bu segmentte hiçbir araç Kuga gibi yola tutunamaz ve sürüş keyfi veremez o da ayrı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, hüseyin ipek yazdı:

Abim bu araçların hepsinden daha sonra üretildi kuga .Ben işlevselliğinde değilim ekranın. Kaldı ki sadece ekran da değil. Makyajlı Kugada yenilik yok.Hadi ekranı yutalım .Göstergelerin 2011 model focus göstergesinden farkı var mı?

Dediğim gibi yenilik fukarası bir araç. Tek yenilik motor sanziman ona da başarılı diyebilmek zor

Ben dün inceledim aracı hayal kırıklığı yaşadım 

Dış tasarım zaten heyecan verici değil. İçine geciyorsunuz bildiğin benim 2011 model focus .Arka koltuklar dar vs vs .Ben bu aracı Ford'a yakıştıramadım. Ha şimdi siz ötekilere göre iyi diyebilirsiniz eğer gerçekten öyleyse suv segmenti bana göre değil. Çünkü bu kalitedeki araclarin bu paraları hakkettiğini kesinlikle düşünmüyorum 

Öncelikle şurada bence yanlışınız var; bunlar kompakt SUV. Binek versiyonunda daha pahalı olmalarının sebebi, daha donanımlı, daha konforlu vs olmaları değil. Fiyat farkı üretimindeki maliyet artışından kaynaklanıyor. Kuga, focustan 200 kg civarı daha ağır. C-max üstüne geliştirilmiş bir süspansiyon sistemi kullanıyor. 4x2 olanlarda bile araziye uygun eklentileri var (arabanın altı, kenar kaplamaları, güçlendirilmiş elektrik tesisatı vs). Devrilme önleyici sistem gibi ne olduğunu benim bilmediğim eklentiler de var (sanırım süspansiyon ile ilgili bir şey) :) Daha büyük jant/tekerlek vs derken fiyat yükseliyor.

Öte yandan kuga bir makyaj, çok fazla yenilik olmaması normal. Önemli olan rakiplerin sunup da onun sunamadığı. Bir aracın sunacağı donanımlar, tasarımında şekilleniyor. Her bir sacın üzerindeki deliklerin bile önemi var, ve tek tek hesaplanıyor. Doğal olarak makyaj da limitli değişiklik yapabilirsiniz. Yine de elektrikli el freni, çift kavrama düşük hacimli motor gibi değişimler önemli değişimler.

Dijital gösterge konusunda Yakup ile aynı fikirde değilim, yuvayı değiştirmeden de olur o iş. Yapmak istensin yeter :)

--8 dakika sonra eklendi--

Netekim, şimdikinden daha dijital gösterge c-max hybrid ile birlikte uzun yıllardır kullanılıyor ve kuga'ya da uyar/uydurulur kolaylıkla. yazılımı güncelle yeter.

Dash.jpg

--10 dakika sonra eklendi--

2016FOC310001_640_11.png

--14 dakika sonra eklendi--

Bu cantlarda güzelmiş be ya :) 

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

SUV'lara hiç ilgim yok ama konuyu "genel kültür" niyetine takip ediyorum.

Şaşkınlıkla okuyorum.

Çocukluğunuzda Kuga falan mı çarptı da bu husumet gelişti?

Maksat üzüm yemek değil bağcı dövmek sanki...

Araba yerden yere vuruluyor.

Yahu 1600 kg araç, 1,5L minik motor, hepi topu 120 PS, bir de otomatik şanzıman. 

Ne bekliyordunuz gerçekten?

0-100'ü 12 saniyenin üstünde olan, yüksek hava direnci nedeniyle yüksek hızlara çıkmakta zorlanacak bir araçtan bahsediyoruz.

Hedef neydi? Dizel olsun, erişilebilir olsun.

Otosan bence mükemmel bir iş çıkarmış ve devletin kırk haramilerinden altınları kaçırmayı başararak fiyat/kalite oranı bence kolay eleştirilemeyecek bir dizi kombinasyon sunmuş. Otosan'ı övdüğüm için ben bile kendime şaşırdım bu arada.

Herkeste bir kulp takma, ucundan köşesinden eleştirme, kötüleme.

Yakup haklı.

Zorla beğen diyen mi var?

Haydi bu aracı beğenmediniz, bu fiyata alabileceğiniz benzer SUV'lar kuş mu konduruyor?

Makyajda Ford minimum maliyetle maksimum değişim sağlamaya çalışmış. İşin gereği bu, adı üstünde makyaj, yeni model değil. 

Bunu yaparken de bence de önemli noktalara el atmış.

1,5L dizel ünite trafiğe karışmaya yeter de artar bile. Ama performans beklentisi varsa bakma arkadaş bu arabaya...

Fizik kurallarını değiştiremeyiz. 

Çok gezerim, bölge gereği yerli-yabancı çok turizmci arkadaşım da var.

Turist olarak hepsinin ortak sevmediği millet hangisi bilir misiniz?

Sanırım tahmin etmişsinizdir: Biziz...

Asla beğenmeyiz, isteklerimizin sınırı yok, çabaya takdir yok, inceden bir teşekkür bile yok. 

Neyse deyip geçelim.

--25 dakika sonra eklendi--

Bu arada Autobild bir kıyaslama yapmış.

Nissan X-Trail, Ford Kuga, Hyundai Tucson, Peugeot 3008 ve VW Tiguan'ı giriş düzeyinde hangisi en iyi "halk SUV'u" sorusuna cevap aramış. 

Motor seçenekleri pek bize uymasa da bazı notları aktarıyorum:

Nissan X-Trail

• Demode görünüm
  • Sarsıntılı ve konforsuz süspansiyon
  • Kötü yol tutuş
  • Kısa aralıklı 6 ileri manuel şanzıman akıcı geçişlere izin vermiyor
  • 1.6L dizel 130 PS motor yeterli performans sunmuyor
  • İç mekan geniş ve 7 kişilik olabiliyor

Ford Kuga

• Dinamik görünüm 
  • Dinamik ve keyifli sürüş, grubun en iyisi
  • Koltuklar vasat
  • 2L 150 PS dizel motor başarılı, ancak biraz fazla tüketiyor
  • Hala SCR katalizör sunulmuyor
  • Multimedya sistemi düzeltilmesine rağmen hala kullanımı komplike
  • En uygun fiyat

Peugeot 3008

• Farklı, özgün, dinamik, başarılı tasarım (ki katılıyorum)
  • Önde oturma alanı geniş, ancak arka biraz sıkıntılı
  • Özgün, sportif, sürücüye yönelik kokpit tasarımı keyifli
  • 2L 150 PS dizel motor yeterli
  • Sürüş dinamikleri başarılı
  • Konfor yeterli, ancak 19" jantlar olumsuz etkiliyor

Hyundai Tucson

• Şık tasarım
  • Geniş iç mekan
  • Şık ve işlevsel kokpit tasarımı
  • Konforlu koltuklar
  • 1.7L 141 PS performans harikası değilse de yeterli
  • Birlikte sunulan çift kavramalı şanzıman ağır kalıyor
  • Yeterli sürüş konforu var
  • Sürüş dinamikleri sakin kullanımı telkin ediyor
  • Beş yıl garanti

VW Tiguan

• En geniş ve rahat iç mekan
  • En kaliteli malzeme
  • Konfor ve dinamik sürüş taleplerini rahatlıkla karşılıyor
  • Motor ve şanzıman uyumlu ve verimli çalışıyor
  • 2L 150 PS dizel performansına göre az tüketiyor
  • Frenlemede biraz geride kalmış
  • Özellikle eşdeğer donanımla fiyat şişiyor
  • Sadece 2 yıl garanti

Sonuçta deniliyor ki Tiguan en başarılıları olsa da yüksek fiyatı onu halk SUV'u etiketinden uzaklaştırıyor.

Tucson beş yıllık garantisi ile, 3008 özgünlüğü ve Kuga dinamik sürüşü yanında makul fiyatı ile bu etiketi hak edebilecek araçlar.

Nissan klasman dışı kalmış. 

SUVlar2.jpg

SUVlar1.jpg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu araç grubunda genel alıcı kitlesini iyi analiz etmek gerekiyor. Genelde benim gözlemim bu araçlar eşler için alınıyor ve genelde sakin kullanım söz konusu. Çocukları okula bırak, al, alışveriş yap, gez, toz işlerinde kullanılıyor :). Araçtan genel beklenti, yüksek, güvenli, gösterişli olsun. Ha az yaksın kısmı bu tür sürücüler için küşük şehirlerde önemli değil ancak İstanbul gibi metropollerde tüketim önem kazanıyor. İşte 1.5 tdci seçenekli kuga burada devreye girecek bence. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar acaba otomatik dizel style paketini en uygun kaca dustuler?

Ankara da o 350 tl yi bile dusmediler!

Jeep renegate 2017 sun roof olmayan dolu otomatik dizelinde indirim yapmis 128k.

Seytana uyup fiata gidip onu alacaktim neredeyse!...

Insaf hiz degilse 350 yi alma :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Umit Yasar yazdı:

Merhabalar acaba otomatik dizel style paketini en uygun kaca dustuler?

Ankara da o 350 tl yi bile dusmediler!

Jeep renegate 2017 sun roof olmayan dolu otomatik dizelinde indirim yapmis 128k.

Seytana uyup fiata gidip onu alacaktim neredeyse!...

Insaf hiz degilse 350 yi alma :)

Hocam şuan araba çok yeni malum taze :) ilgili tabirleri bilirsiniz :D 

Eğer aceleniz yoksa bu ay sonuna doğru bekleyin gelen araçlar istenildiği gibi satılmazsa indirim yapılmaya başlanır ama yüksek beklentiniz olmasın diğer ford'lar gibi liste fiyatı kabarık değil Kuga'nın biraz isterlerse inerler. 350 konusunda da biraz ayıp ediyorlar yanındaki c-max'i alacağım desen gık demeden düşecek :) 

Tipik tüccar mantığı var şuan talep yüksek/fiyat inmez. Nisan ayında zam gelmezse ufak ufak inişler başlar dediğim gibi taleple şekillenecek o da. Gördüğüm ve duyduğum kadarıyla şuan oldukça keyifler yerinde, satış konusunda.

NOT: Jeep size aracı o fiyata nasıl veriyor anlamadım.128K vergilere uygun değil çünkü.

Screen Shot 2017-03-08 at 18.25.54.png 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

05.03.2017 - 14:57 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Otosan bence mükemmel bir iş çıkarmış ve devletin kırk haramilerinden altınları kaçırmayı başararak fiyat/kalite oranı bence kolay eleştirilemeyecek bir dizi kombinasyon sunmuş. Otosan'ı övdüğüm için ben bile kendime şaşırdım bu arada.

Ana donanımlar konusunda katılıyorum. Ama opsiyonlar konusunda ben kendi istediğimi bulamıyorum bir türlü bu araçta. Bir kaç örnek vermek gerekirse;

Eğer araçta anahtarsız giriş de varsa, elektrikli bagaj kapağı epey kullanışlı bir özellik. Kuga da bu özellik uzun süredir vardı. Şimdilerde bir çok rakibi de bu özelliği standart donanımlarına koyuyorlar. Ancak otosanın yeni listesine göre bu opsiyona ancak 15 bin liralık deri paketi ile birlikte ulaşılıyor. Benim gibi ful deri sevmiyorsanız, doğal olarak bu opsiyonu alamıyorsunuz (Derisi kalitelidir belki ama 15 bin lira da sanırım rakipleri arasında deri koltuğa en çok fark isteyen marka ford oluyor).

Yine artık en opsiyonlu da bile 6 standart hoparlör var. Avrupada opsiyonel sunulan 9 ve 10 hoparlörlü sistemlerden birisini seçmek mümkün değil. Eskiden titanyum ile birlikte 9 hoparlör standarttı. Yani ford'un kaliteli müzik sistemi kugada hiçbir şekilde yok.

Tabi en önemlisi navigasyon opsiyonu hiç yok :) Ben arabada arabirimine getirdiği fark ile premium bir hava yarattığını düşündüğüm bu opsiyonu da alamıyoruz. 

Sonuç olarak, çoğunluk memnun olabilir, ama bu opsiyonlardan ben memnun değilim. Hiç değilse navi olmalıydı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 February 2017 - 01:09 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

akıllı bagaj sistemi

QQ ve Tiguan standart herhangi bir donanımında sunulmuyor. (En çok satan iki model 18 - 9 bin)

CRV Ext. üstünde sunuyor (180 bin tl - 2017)

3008 ile sadece gt-line (166.900) ile standart, allure ile opsiyon. (9 binlik toplu paket ile geliyor)

:kıhkıh:

Kuga ile 156 bin TL veya 153 bin TL :D 

Sony ve Nav opsiyon olmalıydı kesinlikle, para konuşur sonuçta. Opsiyonlar baştan beri bence de saçma, toplu yapıyorsun madem makul fiyatlı olsun uçmasın fiyatlar. En azından şu deri koltuk çıksın paketten. Diğerinden de adaptif C.C.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

:kıhkıh:

Kuga ile 156 bin TL veya 153 bin TL :D 

Sony ve Nav opsiyon olmalıydı kesinlikle, para konuşur sonuçta. Opsiyonlar baştan beri bence de saçma, toplu yapıyorsun madem makul fiyatlı olsun uçmasın fiyatlar. En azından şu deri koltuk çıksın paketten. Diğerinden de adaptif C.C.

Tiguan'da sipariş ile getirilebiliyor akıllı bagaj (fiyatı uçuk ama tiguanın fiyatı uçuk zaten). VW tayfasının bu yönünü seviyorum zati. Burunları havada falan diyorlar ama ne istesem sen adını yazdır, 3-5 aya sende diyebiliyorlar (navi dahil).  :P  Ayrıca ateca'nın da üst paketinde akıllı bagaj standart.

QQ eskidi artık, makyajlının resimleri geldi, akıllı bagaj gelir belki (Gerçi kadjar da da yok, röno bu işi henüz çözemedi)

Kuga da derdimiz, tam deri koltuk ile sunulması. Kapalı garajım yok benim. Kışın arkadakiler üşür, yazın hepimiz yanaruz :) Bagaj kapağı haricinde faydasından çok zararı olduğunu düşündüğüm bir donanıma 15 kaat vermek hiç mantıklı gelmiyor.. Onun yerine 5-10 bin lira harcayıp, akıllı bagajı ben takarım burada. Nasılsa navi gibi güncelleme falan da istemez :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hocam şuan araba çok yeni malum taze :) ilgili tabirleri bilirsiniz :D 

Eğer aceleniz yoksa bu ay sonuna doğru bekleyin gelen araçlar istenildiği gibi satılmazsa indirim yapılmaya başlanır ama yüksek beklentiniz olmasın diğer ford'lar gibi liste fiyatı kabarık değil Kuga'nın biraz isterlerse inerler. 350 konusunda da biraz ayıp ediyorlar yanındaki c-max'i alacağım desen gık demeden düşecek :) 

Tipik tüccar mantığı var şuan talep yüksek/fiyat inmez. Nisan ayında zam gelmezse ufak ufak inişler başlar dediğim gibi taleple şekillenecek o da. Gördüğüm ve duyduğum kadarıyla şuan oldukça keyifler yerinde, satış konusunda.

NOT: Jeep size aracı o fiyata nasıl veriyor anlamadım.128K vergilere uygun değil çünkü.

Screen Shot 2017-03-08 at 18.25.54.png

Hocam kusuruma bakmayin

1. Fiyati yanlis yazmisim.

2. Karma karisik anlatmisim.

3. Jeep in kampanyasini internetten ogrendim.

http://www.arabakeyfi.com/yeni-jeep-renegade-16-dizel-otomatik-fiyat-listesi-aciklandi-2017-02-28-3384.html )

4. Metroda yazmamak gerekiyormus.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.