Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Kuga Fiyat Ve Donanım Listesi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

:D

Donanımları böyle profillemişler :)

Screen Shot 2017-02-27 at 19.35.49.png

Bu da segmentin oranları fotoğrafı net çekememişim o yüzden yazıyla; (TR) Yüzdeler direkt segmente göre payını gösterir!

4x4 tercihi %28

4x2 tercihi %72

4x2'nin yani %72 oranın tamamı, 1.6L ve altı silindir hacmine sahip.

-%48'i dizel (%28'i dizel otomatik, %20'si dizel manuel). (Oranları tam okuyamıyorum ama grafik olarak böyle)

-%24'ü benzinli (%20'si benzinli otomatik, %4 benzinli manuel). (Oranları tam okuyamıyorum ama grafik olarak böyle)

Misal Ford için Makyajsız versiyonun hedef kitlesi en fazla %28 (ne kadarı otomatik ve 1.6L bilinmiyor ama çoğu öyledir) + %4 = %32 iken,

Şuanki hedef kitlesi %28 + %20 + %28 = %76'yı kapsıyor. Tipiyle birlikte satışını 3'e katlamazsa (2900) başarısızdır. :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Cenk abi, gümüş tavan rayının aksesuar fiyatı (orjinal) 1180 TL fiyatı var. Gözlük kabı da ayarlarız (bilmiyorum belki de vardır). Ambiyans olmaz, çünkü o style. Ama ışıklandırma ile ilgili sıkıntı olduğunu sanmıyorum. 

Gümüş olmasın ama siyah olsun . Hadi eski kuga boxy idi arkası uzunca değildi. Ama bu uzunca . Tavan raysız bagajı uzun görünen SUV olur mu ? 

Sen focus style daki iç ışığı gördün mü ? Tek bir dandik lamba ..O kadar dandik ki kullanma kılavuzunda bunun nasıl kullanılacağı yazmıyor , anlatılan daha kapsamlı bir şey. FORD bu kadar dandik bir şeyi kullanma kılavuzuna koymaya utanmış. 

Gözlük kabı olacağını hiç sanmıyorum. 

Bizim 40K lık polo comfortline ın iç ışığı daha iyi focustan. 

13 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

:D

Donanımları böyle profillemişler :)

Screen Shot 2017-02-27 at 19.35.49.png

Bu da segmentin oranları fotoğrafı net çekememişim o yüzden yazıyla; (TR) Yüzdeler direkt segmente göre payını gösterir!

4x4 tercihi %28

4x2 tercihi %72

4x2'nin yani %72 oranın tamamı, 1.6L ve altı silindir hacmine sahip.

-%48'i dizel (%28'i dizel otomatik, %20'si dizel manuel). (Oranları tam okuyamıyorum ama grafik olarak böyle)

-%24'ü benzinli (%20'si benzinli otomatik, %4 benzinli manuel). (Oranları tam okuyamıyorum ama grafik olarak böyle)

Misal Ford için Makyajsız versiyonun hedef kitlesi en fazla %28 (ne kadarı otomatik ve 1.6L bilinmiyor ama çoğu öyledir) + %4 = %32 iken,

Şuan ki hedef kitlesi %28 + %20 + %28 = %76'yı kapsıyor. Tipiyle birlikte satışını 3'e katlamazsa (2900) başarısızdır. :yeah:

Şuna bak müşterilerin %28 si 4x4 istiyor ve 4x4 isteyen de makul adamlar. 110-120 bg le 4x4 olmayacağını biliyor. Dolayısıyla bunu isteyen 180 bg lik benzinliyi alınacak araba listesine koyacaktır.

Otosan ise bunları yok saymış. Bunlar için rezil ötesi bir araba lütfen getirmiş. 2017de yeni gelen bir modeli dokunmatik ekransız getirmek müşteriye direk hakarettir bence. Sen 4x4 müşterisindeki %28i hesaptan çıkar bence.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Otosan ise bunları yok saymış. Bunlar için rezil ötesi bir araba lütfen getirmiş. 2017de yeni gelen bir modeli dokunmatik ekransız getirmek müşteriye direk hakarettir bence. Sen 4x4 müşterisindeki %28i hesaptan çıkar bence.  

Biraz abartıyorsun abi :D kusura bakma 

Dokunmatik ekran harici eski Titanium ile aynı donanımı var sayılır arabanın ve o ekranda sadece geçen yıl satılmaya başlamıştı.Makul olmasa sen araştırmazdın bile :) 

Ambiyans aydınlatmasız ST-Line ile Style aynıdır muhtemelen, yukarda LED var gözlüklük de var.

Screen Shot 2017-02-28 at 09.50.58.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Biraz abartıyorsun abi :D kusura bakma 

Dokunmatik ekran harici eski Titanium ile aynı donanımı var sayılır arabanın ve o ekranda sadece geçen yıl satılmaya başlamıştı.Makul olmasa sen araştırmazdın bile :) 

Ambiyans aydınlatmasız ST-Line ile Style aynıdır muhtemelen, yukarda LED'leri var gözlüklük de var.

Abartmak bizim işimiz :)
Bakalım görelim. Kuga style da benim focus style daki iç ışıklandırma varsa , gözlük kabı yoksa ben düşünmem.

Arka 3 koltuk bağımsız mı kugada. Arka orta koltuk  bağımsızsa ilk uzun yola giderken belki kol dayamalı satın alınıp bu açık kapatılabilir :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Style'da bana göre en büyük eksiklik ekran. Sürücüye daha yakın, 5" ekran koysaydı, müşterisi daha fazla olurdu. Ama ford'un öyle bir çözümü yok nedense. Onun dışında ben ciddi bir eksiklik görmedim. Elektrikli el freni ve karatmalı arka cama kadar standart yapmışlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 saat önce, H. Cenk yazdı:

FORD bu kadar dandik bir şeyi kullanma kılavuzuna koymaya utanmış. 

...biz utanmayız. Sektöre giren herkes o gereksiz şeyi (apandisit gibi) aldırır ... kullanma kılavuzunda yoktur, %99.99 unutmuşuzdur.

(evet ... huyumuz kurusun, pis unuturuz)

--2 dakika sonra eklendi--
27.02.2017 - 18:28 tarihinde, H. Cenk yazdı:

arka ortada kol dayama (dolayısıyla bardaklık) yok ve ambians ışıklandırma yok.

...kol dayama yok (Style'da) ama ne var?

http://www.evmanya.com/urun/722377-sanal-mobilya-avena-zigon-sehpa-22-farkli-renk

...yaaa ... bizde çare tükenmez :)

Abi Allah aşkına ne yapacaksın arka kol dayamayı?

Aç telefonunda Hotspot'u, bırak çocuklar internetini sömürsün.

10 saatlik yolda gıkları çıkarsa ortalıkta anırır, dolaşırım.

@Murat Kavuk kuZu'yu (yeniden) mıncıklamaya gidiyorum ... var mı özel olarak bakmamı istediğin bir şey?

İşin gırgırı bir yana satış-pazarlama komitesi üyesi olarak aksesuar seviyeleri ile ilgili yorum yapabilirim.

... Kuga özelinde her sent için Ford.EU ile çok sıkı pazarlık yapıldı. Çıplak fiyata yansıyan her kuruş (vergi sistemimiz nedeni ile...) Anahtar tesliminde büyük fark yarattığı için özellikle -Basic- aracın fiyatında rekabetçi pozisyon alma adına epey ter döküldü.

Sanırım (en azından lansman) fiyatları siz de mantıklı bulmuşsunuzdur. (bulmadıysanız ... İch bin Hıdır, elimden gelen budur.) Doğal olarak bazı ekipmanları feda ettik. (bana kalsa arka koltukları bile hesaptan çıkarırdım ama dua edin ki bana kalmıyor)  Araç varyantları yani Titanium vs.'nin fiyatları -başlangıç- aracına göre fiyatlandığı için Style'ın pozisyonu ekstra önemliydi.

...tavan rayı yokmuş ... so what? Ekleriz ... ne olacak ki? Alırsın arabayı, bize uğrarsın ... orjinal tavan raylarını takar, indirim yapar ... kredi kartına da taksit uygularız. Allah baba başka acı vermesin.

5" ekran ufak mı geldi? hala dert değil ... takarız navii setini ... al sana 8" ekran, navi, geri görüş kamerası ... üstelik araç beyannamesini şişirmeden .. ÖTV manyağı olmadan çözüm. 

Ambians ışıklandırma yokmuş? gene so what ... veririm bizim elektrikçilere, bir günde şerit led döşeyip aracı Gaziantep pavyonu gibi yaparız (isterseniz) ... sorun değil yani. Style iyidir, candır ... oynamaya / kişiselleştirmeye müsaittir. Pas geçmemekte fayda vardır... 

Sonuç : Taş mı yiyicez? :smiley2k:

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

işte bunda haklısın :) 

Fiyat kırdırtmaya çalıştığımı anlıyorsundur sen :D

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

...fiyat ne zaman dert oldu Cengom? Tükkan senin... 

style gelince haber et. dizel düz falan da olur beniznli 4x4 ü zaten test etmiştik. bir görelim style ı karar verelim..

not: ben değil eşim istiyor gibi. poloyu verip alacağız alırsak . 

H. Cenk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, H. Cenk yazdı:

style gelince haber et. dizel düz falan da olur beniznli 4x4 ü zaten test etmiştik. bir görelim style ı karar verelim..

not: ben değil eşim istiyor gibi. poloyu verip alacağız alırsak . 

Aye..Aye..Boss. :sofeer:

Mart sonu partisinde Style vardı diye hatırlıyorum, tükkana sokunca Alo derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Kaan Yagizer yazdı:

@Murat Kavuk kuZu'yu (yeniden) mıncıklamaya gidiyorum ... var mı özel olarak bakmamı istediğin bir şey?

İşin gırgırı bir yana satış-pazarlama komitesi üyesi olarak aksesuar seviyeleri ile ilgili yorum yapabilirim.

... Kuga özelinde her sent için Ford.EU ile çok sıkı pazarlık yapıldı. Çıplak fiyata yansıyan her kuruş (vergi sistemimiz nedeni ile...) Anahtar tesliminde büyük fark yarattığı için özellikle -Basic- aracın fiyatında rekabetçi pozisyon alma adına epey ter döküldü.

Sanırım (en azından lansman) fiyatları siz de mantıklı bulmuşsunuzdur. (bulmadıysanız ... İch bin Hıdır, elimden gelen budur.) Doğal olarak bazı ekipmanları feda ettik. (bana kalsa arka koltukları bile hesaptan çıkarırdım ama dua edin ki bana kalmıyor)  Araç varyantları yani Titanium vs.'nin fiyatları -başlangıç- aracına göre fiyatlandığı için Style'ın pozisyonu ekstra önemliydi.

...tavan rayı yokmuş ... so what? Ekleriz ... ne olacak ki? Alırsın arabayı, bize uğrarsın ... orjinal tavan raylarını takar, indirim yapar ... kredi kartına da taksit uygularız. Allah baba başka acı vermesin.

5" ekran ufak mı geldi? hala dert değil ... takarız navii setini ... al sana 8" ekran, navi, geri görüş kamerası ... üstelik araç beyannamesini şişirmeden .. ÖTV manyağı olmadan çözüm. 

Ambians ışıklandırma yokmuş? gene so what ... veririm bizim elektrikçilere, bir günde şerit led döşeyip aracı Gaziantep pavyonu gibi yaparız (isterseniz) ... sorun değil yani. Style iyidir, candır ... oynamaya / kişiselleştirmeye müsaittir. Pas geçmemekte fayda vardır... 

Kaan abi, ben epey mıncıkladım. Gerçi teybi çalışmıyordu, aküsü bitmişti ama olsun :) 

Fiyatlarla ilgili pek bir yorumum yok. Özellikle ttyle donanımı fiyat/donanım anlamında çok iyi yerde.  Ama bence fabrika opsiyonlarında bir paket eksik :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan Bey, 1.5 ecoboost ile tdci arasında TR giriş fiyatlarında bir farklılık var mı? 1.5 ecoboost vergilendirme nedeniyle titanium ve st-line için hiç gelmeyecek mi?

ABD haberlerini okuduğumda edge için süspansiyonlarda güncelleme yapıldığından ve daha iyi ve sessiz çalışan bir düzen oluşturulduğundan bahsetmişler. Bir de yalıtımın iyileştirildiğine değinilmiş. Aracı test eden arkadaşlar olursa makyajsız kasa ile süspansiyon sesi, genel yalıtım açısından bir karşılaştırabilirseniz çok sevinirim.

Kemal Güllü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

...biz utanmayız. Sektöre giren herkes o gereksiz şeyi (apandisit gibi) aldırır ... kullanma kılavuzunda yoktur, %99.99 unutmuşuzdur.

(evet ... huyumuz kurusun, pis unuturuz)

...kol dayama yok (Style'da) ama ne var?

http://www.evmanya.com/urun/722377-sanal-mobilya-avena-zigon-sehpa-22-farkli-renk

...yaaa ... bizde çare tükenmez :)

Boşver arabayı, otelden iki resim at içimiz açılsın. Bu arada duş jeli sabunları yürütmeyi unutma, malum hepsi made in italy

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.