Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yakıt Tüketiminde Artış

Emre Bilgili

Soru

Arkadaşlar merhabalar,  aracım 2009 1.6 tdci titanium, şu aralar canımı sıkmaya başladı sürekli arıza veriyordu. En son dpf temizletmiştim serviste 1 hafta sonra yeniden aynı arızayı vermişti. Servisten geri ödeme alamadım,  dışarda yeniden temizlettim,  1 ay veya daha fazla oldu biniyorum araca. Şimdi size sıkıntılarımdan bahsedeceğim. durmaya  yakın  vites boşta iken,  aracın motoru tuhaf bi şekilde tekliyor sarsılıyor gibi oluyor kısa bi süreliğine,  yeniden normal çalışmasına dönüyor hemen.  Bir diğer konu yakıtı arttı aracın,  ortalama yakıt tüketimi 8.5 lara ulaştı.  Üstelik tuhaf bi tecrübe,  araç 8.5 gösteriyordu ortalama yakıt tüketimi,  2. Viteste zorlamadan,  anlık tüketim 5 6 olacak şekilde ilerliyordum,  gaza giç yüklenmedim 6 lt civarlarını geçmedi araç anlıkta,  dakat ortalama yakıt tüketimi 8.6 olmuştu.  Daha sonra 10 dk sonra evime ulaştım,  aracı stop ettim,  baya bi sarsıntılı stop etti araç,  aracın kontağını çevirip ışıklar yandığında 8.6 tı gösteriyordu,  çalıştırmadım,  bi anda 8.8 oldu,  çalıştırdım stop ettim.  8.9 oldu. 8.9 ken yine kontağı aküye getirdim, araç çalışmıyorken 9.0 oldu,.yorumlarınızı bekliyorum 

--28 dakika sonra eklendi--

Ek olarak araç 40 kuruşa yakın yakıyor, 

--31 dakika sonra eklendi--

Ek olarak araç 40 kuruşa yakın yakıyor, araç bu soğuk kış günlerinde kısa mesage dahi olsa fan açıyor,  özellikle kaloriferi açtığımda ( klima değil)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 1 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
10.02.2017 - 22:36 tarihinde, Emre Bilgili yazdı:

Arkadaşlar merhabalar,  aracım 2009 1.6 tdci titanium, şu aralar canımı sıkmaya başladı sürekli arıza veriyordu. En son dpf temizletmiştim serviste 1 hafta sonra yeniden aynı arızayı vermişti. Servisten geri ödeme alamadım,  dışarda yeniden temizlettim,  1 ay veya daha fazla oldu biniyorum araca. Şimdi size sıkıntılarımdan bahsedeceğim. durmaya  yakın  vites boşta iken,  aracın motoru tuhaf bi şekilde tekliyor sarsılıyor gibi oluyor kısa bi süreliğine,  yeniden normal çalışmasına dönüyor hemen.  Bir diğer konu yakıtı arttı aracın,  ortalama yakıt tüketimi 8.5 lara ulaştı.  Üstelik tuhaf bi tecrübe,  araç 8.5 gösteriyordu ortalama yakıt tüketimi,  2. Viteste zorlamadan,  anlık tüketim 5 6 olacak şekilde ilerliyordum,  gaza giç yüklenmedim 6 lt civarlarını geçmedi araç anlıkta,  dakat ortalama yakıt tüketimi 8.6 olmuştu.  Daha sonra 10 dk sonra evime ulaştım,  aracı stop ettim,  baya bi sarsıntılı stop etti araç,  aracın kontağını çevirip ışıklar yandığında 8.6 tı gösteriyordu,  çalıştırmadım,  bi anda 8.8 oldu,  çalıştırdım stop ettim.  8.9 oldu. 8.9 ken yine kontağı aküye getirdim, araç çalışmıyorken 9.0 oldu,.yorumlarınızı bekliyorum 

--28 dakika sonra eklendi--

Ek olarak araç 40 kuruşa yakın yakıyor, 

--31 dakika sonra eklendi--

Ek olarak araç 40 kuruşa yakın yakıyor, araç bu soğuk kış günlerinde kısa mesage dahi olsa fan açıyor,  özellikle kaloriferi açtığımda ( klima değil)

Anlattıklarından anladığım tek şey dpf dolu olduğu, aracın 2009 model dpf temizleme sıvı kontrolunun yapılması gerekir. (servis bakmıştır diye düşünüyorum).

yinede sonuç alamazsan dpf  iptali yaptırmayı düşünebilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.