Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Talihsiz Kaza Ve Sonrası

Misafir

Önerilen Mesajlar

Selamlar arkadaşım geçmiş olsun öncelikle..

Geçen günlerde  bende buna benzer bir kaza yaşadım. Ara yoldan tali yola çıkınca kusuru bana verdiler %100
saolsun [mention=1959]Kaan Yagizer[/mention] beyle irtibata girdik. Tampon vs değişti ön hallettik. trammerimde bi 4 bin tl yansıdı ama yapacak birşey yok kaskoyu bozduk..

senin işe gelince..
1 - Eleman paranı verirse kesinlikle kaskonu bozdurma. parayı servise elden ver yaptır.
2- tutanak tutsan sen haklı olursun, arkadan vurmuş. yine onun sigortasından yaptırabilirsin ama biraz daha uzun olur, keş parayı almak ile arasında.. ( sende hasar kaydı çıkmaz onun sıgorta yapınca ) sadece kendi kaskonu bozarsan hasar çıkar sizde
3- servisten net fiyat al. kafana göre 1.500 tl dersin bi gidersin içerden vs bi hasar olduysa hop 2.500 tl olur.. ( benimde ufak gibi gözüktü ama tampon, alt koruma demiri, izgara vs hep değişti.. ) ama dışarda yaptırmaktan yinede iyidir yetkili servis kaydı olur..
4- ben sana sorayım arabandan sogudun mu ? [emoji4] ben daha kazadan sonra alışamadım aracıma, sende nasıl durumlar..
geçmiş olsun yinede ALLAH beterinden korusun, tampon o kadar önemli değil bence.. saygılar

Kazadır olur allah sağlık sıhhat versin. Ben mk4 focus çıkana kadar binmeye devam edeceğim gayette memnunum aracımdan aksilikler olacak ona yapacak birşey yok . Araçtan soğumadım tam tersi diğer aracı görünce şükür ediyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle gecmis olsun. Rabbim hepimizi beterinden korusun... Carpan ASKER arkadasimizada gecmis olsun... Ben yarin bu arkadasin parayi teslim edecegini düsünüyorum... Kardesin kardese güvenmedigi bir ortamda , tanimadiginiz bir insana güvenmekle ne kadar iyi niyetli bir kisilige sahip oldugunuzu ortaya koymussunuz.... Sizin gibi insanlarin cogalmasi dilegiyle......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, okan ali yazdı:
[mention=6073]Özer Aksu[/mention] neye karar verdiniz araç için merak ettim [emoji4] son durumu

Bugün Şahsuvaroğlu ford servise bıraktım aracı ortalama 1230 tl gibi bir masrafı çıktı.

• Tampon alt etek siyah plastik kısım

• Tampon iç plastik braket

• Tampon alt bağlantı ayağı ve pimler

Değiştirilecek

Tamponun boyalı kısmındaki ezik olan yerler onarılacak, boyanacak. Haftaya cumartesi teslim alacağım.( 18.02 de )

Bana vuran eleman bugün bana 1300 tl yi verdi. Sigortaya yansıtmadan çarpan kişi masrafı ödedi.  Bu durumda tramere vs hasar yansımadı.  Servis kayıtlarında tampon onarımı olarak görünecek. 

Yardım ve desteğinden ötürü [mention=1959]Kaan Yagizer[/mention] abiye teşekkür ediyorum. Ford tourneo curier ile 1 hafta beraberiz artık

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Bugün sahsuvaroglu servise bıraktım aracı ortalama 1230 tl gibi bir masrafı çıktı.

• Tampon alt etek plastik kısım

• Tampon iç plastik braket

• Tampon alt bağlantı ayağı ve pimler

Değiştirilecek

Tamponun boyalı kısmındaki ezik olan yerler onarılacak. Haftaya cumartesi teslim alacağım.( 18.02 de )

Bana vuran eleman bugün bana 1300 tl yi verdi.

Yardım ve desteğinden ötürü Kaan abiye teşekkür ediyorum. Ford curier ile 1 hafta beraberiz artık

Sevindim herşey istedigin gibi olmuş.. :)

Spoiler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle geçmiş olsun.Böyle ufak şeyler için can sıkmaya değmez.Benzer bir kazada arabayı ilk aldığım hafta benim başıma geldi.Focus'un arka tamponu darbe emme işini çok iyi başarıyor.Kırmızı ışıkta arkadan seat leon marka bir araç çarptı.Arabadan bir indim leon'un içi toz duman,airbagler patlamış,ön cam çatlamış v.s.  Dünya başıma yıkıldı.Aracımın arkasına bakmaya korkar bir vaziyette geçtim aracımın arkasına.Oda ne :blink:  Benim arabaya değilde başka bir aracamı çarptı acaba diye düşündüm.Benim arabada kazadan eser yoktu.Velasıl benim tampon demiri değişti sadece.Karşı tarafın sigortası yaptırdı.O yüzden muhtemelen tramerde gözükür kaza.Yapcak bişey yok.Dediğim gibi allah beterlerinden saklasın.Tekrar geçmiş olsun.  

İşte benim kazadan fotolar

20160403_112120.jpg

20160403_112350.jpg

20160403_112337.jpg

20160403_112229.jpg

20160403_112221.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun.Böyle ufak şeyler için can sıkmaya değmez.Benzer bir kazada arabayı ilk aldığım hafta benim başıma geldi.Focus'un arka tamponu darbe emme işini çok iyi başarıyor.Kırmızı ışıkta arkadan seat leon marka bir araç çarptı.Arabadan bir indim leon'un içi toz duman,airbagler patlamış,ön cam çatlamış v.s.  Dünya başıma yıkıldı.Aracımın arkasına bakmaya korkar bir vaziyette geçtim aracımın arkasına.Oda ne :blink:  Benim arabaya değilde başka bir aracamı çarptı acaba diye düşündüm.Benim arabada kazadan eser yoktu.Velasıl benim tampon demiri değişti sadece.Karşı tarafın sigortası yaptırdı.O yüzden muhtemelen tramerde gözükür kaza.Yapcak bişey yok.Dediğim gibi allah beterlerinden saklasın.Tekrar geçmiş olsun.  

20160403_112120.jpg

20160403_112350.jpg

20160403_112337.jpg

20160403_112229.jpg

20160403_112221.jpg

Harbiden saglammis arabaniz darbe emme olayina sizin kazayi görunce inandim..

Sizde trammer cikmaz onun sigortasi yaptirdiysa merak etmeyin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Mehmet Çallı yazdı:

20160403_112120.jpg

20160403_112350.jpg

20160403_112337.jpg

20160403_112229.jpg

20160403_112221.jpg

sizin araç sonradan kaza yapanlara yardıma gelmiş gibi duruyor resmen :D eziği geçtim bari çizik olsaymıs. seat sahibininde yüreği soğurdu belki :P  geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, okan ali yazdı:

Harbiden saglammis arabaniz darbe emme olayina sizin kazayi görunce inandim..

Sizde trammer cikmaz onun sigortasi yaptirdiysa merak etmeyin

İlk fırsatta tramer sorgulama yapcam.Nasıl olsa tramerde çıkar diye sorgulama yapmıyordum.

29 dakika önce, Eren Sarıkaya yazdı:

sizin araç sonradan kaza yapanlara yardıma gelmiş gibi duruyor resmen :D eziği geçtim bari çizik olsaymıs. seat sahibininde yüreği soğurdu belki :P  geçmiş olsun.

Soğolasın.Kimse inanmadı seat'ın benim arabaya çarptığına :sofeer: Ben bile bir süre inanamadım benim arabayamı çarptılar diye :) Adamın araba muhtemelen ağır hasarlı görünecek.Zaten 2 airbag 10 bin liranın üzerinde masraf demek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyük geçmiş olsun Mehmet bey. Kafama takılan bir kaç şey var :) Kaza tam olarak nasıl oldu? Siz durdunuz frene falan mı basıyordunuz, boşta mıydı yoksa otomatik mi araç? Yani arkadaki aracın darbesini nasıl böyle emdi hayret ettim hakkaten. Keşke Volvocuların reklam yaptığı gibi siz de önce arkadaki aracı sonra Focus'u gösteren bi video çekseydiniz :) reklam yapardık... Aslında Seat'ta da çok fazla bi darbe yok gibi. Hadi airbag anladık da cam nasıl kırıldı? Kaputta falan da çok bi ezilme falan yok gibi... Neyse sonuçta geçmiş olsun, Allah yaşatmasın.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Muhammed E. yazdı:

Büyük geçmiş olsun Mehmet bey. Kafama takılan bir kaç şey var :) Kaza tam olarak nasıl oldu? Siz durdunuz frene falan mı basıyordunuz, boşta mıydı yoksa otomatik mi araç? Yani arkadaki aracın darbesini nasıl böyle emdi hayret ettim hakkaten. Keşke Volvocuların reklam yaptığı gibi siz de önce arkadaki aracı sonra Focus'u gösteren bi video çekseydiniz :) reklam yapardık... Aslında Seat'ta da çok fazla bi darbe yok gibi. Hadi airbag anladık da cam nasıl kırıldı? Kaputta falan da çok bi ezilme falan yok gibi... Neyse sonuçta geçmiş olsun, Allah yaşatmasın.

Araç manuel Muhammed Bey.Frene basıyordum fakat yol düz olduğu için öyle güçlü bir basınç uygulamıyordum.Yani ayak ucuyla anca basıyordum.Darbe esnasında araç azda olsa öne kaydı.Darbede fazla hasar oluşmamasına buda etki etmiştir tabiki.Aslında Seat'tada tampon dışında hasar gören bir yer görünmüyordu ama sensörler çok önde galiba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.