Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Talihsiz Kaza Ve Sonrası

Misafir

Önerilen Mesajlar

7 saat önce, Özer Aksu yazdı:

Tramerde görünürse kasko ödemesi artacak sigortadan ödendiği için. Serviste olması durumunda alan şahısa durumu resimler ile izah edebilirsiniz. Ki bu devirde araba alan adamın ilk baktığı tramer kaydı.

Kazayı sen yapmadığın için senin kasko artmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim öğrendiğim tutanağı tutacaksın. Arkadaş ödemek istiyorsa gelecek parayı eline sayacak o zaman tutanağı yırtacaksın. Bu tramer kaydını boya takıntısı gibi galerici esnafı çıkardı. Sonra satarken kendi başlarına bela oldu. :) Sonuçta asıl konu aracın kaza durumu ve düzgün yapılıp yapılamadığı. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Alperen G. yazdı:

Askerliği neden uzuyor ki? İzinde değil miymiş?

İzin kağıtlarında Araç süremez gibi bir ibare vardı sanki ama sizin de dediğiniz gibi bu disiplin suçuna giriyordu. Askerlik uzaması vs çok ayrı ayrı mevzulardan. Resmi mevzuları siz daha iyi bilirsiniz deyip konuyu kendi adıma kapatıyorum. :) 

Çok geçmiş olsun araçta Allah'tan büyük bir hasar yok. Sıkıntısız sorunsuz halledilir inşallah. Yalnız yaptıgınız ateşle oynamak gibi olmuş bence? En azından tutanak tutup getirmediği taktirde işleme sokardınız. Yarın arkadaş gelmese ne gibi haklarınız olacak biliyor musunuz? Resim dahi çekseniz bu sizin haklılığınızı ispatlamıyor. Bir serviste çalışıyorum, tramerler o kadar saçma sebeplerle pürüz çıkartıyorlar ki? İnanamazsınız. Allah beterinden korusun göreceğinizin en büyüğü bu olsun. :/ 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Osman Türkol yazdı:

bu arada bizim tamponlar bayağı sağlammış vuran araca bakınca 

bizde darbe emici köpük ve tampon koruma demiri var bayağı bir sağlam sattığım aracın arkasından transit vurdu bende sadece bir çizik oluştu adamın far tampon panjur aşşağı inmişti çıkan sese göre dedim ki aracın içindeyken bagaj kapağı vs gitti bir indim şaşırdım :)

geçmiş olsun @Özer Aksu allah beterinden korusun kırık olmayan parçalar konusunda bence tamirat olayına git derim sonradan takılan malzeme orjinal olsada fabrikanın taktığı gibi sağlam olmuyor ...

diğer seçeneklerin hepsinde tramer kaydı oluşur...

--3 dakika sonra eklendi--

Yalnız yaptıgınız ateşle oynamak gibi olmuş bence? En azından tutanak tutup getirmediği taktirde işleme sokardınız. Yarın arkadaş gelmese ne gibi haklarınız olacak biliyor musunuz? Resim dahi çekseniz bu sizin haklılığınızı ispatlamıyor.

gelmese bile polise ihbarda bulunursun aracıma çarptı kaçtı şu plkalı araç diye olay yerini terketmekten 95 tlceza yazar en fazla devlet öteki arkadaşıda direk öttürür :)

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

O değil de karşı tarafta ne kasko ne sigorta var tutulan tutanak ne ise yarayacak ki . En doğru olan parayı almak

Abi o seni ilgilendirmiyor, senin kaskon adama dava açıp parasını alacak. Kendi derdi yani.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Alperen G. yazdı:

Yahu hepsine tamam belki sivilde nefes almak da yasaktır eyvallah da askerlik ızaması bambaşka birşey.. Askerliğini yakarım devirleri biteli baya oluyor.. Bu vatandaş disiplin cezası alabilir ama askerliği uzamaz.. Disiplin cezaları askerlik süresinden sayılıyor..

Ben telefon yakalattım 7 gün uzadı askerliğim, o da disiplin cezası için mahkemeye çıkacak, mahkeme ifadesini alıp standartı kaç gün ise yapıştıracak cezayı.

--0 dakika sonra eklendi--

Mahkeme mahkeme dediğimiz de bir Üsteğmen ile her yazılanı not eden bir sivil memur abimiz var ifadeni alıyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

O değil de karşı tarafta ne kasko ne sigorta var tutulan tutanak ne ise yarayacak ki . En doğru olan parayı almak

böyle durumlarda olay yerine polis çağırıyorsunuz.Polis de tutanağı sana vuranın kimlik bilgilerine göre düzenliyor.Daha sonra sizin kasko karşı tarafa dava açıp paşa paşa avukatlık ücreti ve diğer ücretleri ödetiyor.Biraz süre uzun oluyor.Fakat sizin kasko aracı serviste orijinal yaptırıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun ağabey, bi insanlık etmişsin vicdan yapmışın para almışın Allahtan, çok az insan var bu memlekette acınacak.

Sanayide çok iyi kaportacılar var boyasız hallolur gibi, boyasız göçük düzeltmeylede halledersin 300 500 tutar yada autoking var kaskonda mini onarım varsa ordanda halledebilirsiniz tramerde gözükmez.
Allah birdaha göstermesin, beterinden korusun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

gelmese bile polise ihbarda bulunursun aracıma çarptı kaçtı şu plkalı araç diye olay yerini terketmekten 95 tlceza yazar en fazla devlet öteki arkadaşıda direk öttürür :)

Devlet karşı tarafı direk öttürür? :D Hiç inanmıyorum başımıza gerçekten böyle bir olay geldi kendimiz hallettik. :) Devlete kalsa 2 yılı bulur o iş...

36 dakika önce, Özer Aksu yazdı:

Abi seni ilgilendirmez o olay. Sigorta kasko olmaması onun sorunu? Ben yaptıgın olay yanlış demiyorum  asla iyi niyetlisin ben de olsam öyle yapardım belki ama biraz da kendini garanti altına alman lazımdı? En azından tutanak tutup resimleyip işleme sokmazdın. İnşallah en kısa sürede hallolur işiniz... Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun @Özer Aksu @Kaan Yagizer in dediği gibi "Can sıkmayın demir yapılır cana bir zeval gelmesin". Servisin verdiği tamir ücretinin yarısından daha azına sanayide yapılır. Lakin serviste yaptırıp kayıt altına almak daha sağlıklı olur.  Satarken ibraz edersiniz resimleri ve servis iş emrini. Değer kaybı olmaz sanırım. Yeter ki bu küçük kaza sizi aracınızdan soğutmasın. Sigortasız, kaskosuz ve muayenesiz  ortalıkta gezen binlerce araç var ve maalesef ki biri gelip sizi bulmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar arkadaşım geçmiş olsun öncelikle..

Geçen günlerde  bende buna benzer bir kaza yaşadım. Ara yoldan tali yola çıkınca kusuru bana verdiler %100

saolsun @Kaan Yagizer beyle irtibata girdik. Tampon vs değişti ön hallettik. trammerimde bi 4 bin tl yansıdı ama yapacak birşey yok kaskoyu bozduk..

senin işe gelince..

1 - Eleman paranı verirse kesinlikle kaskonu bozdurma. parayı servise elden ver yaptır.

2- tutanak tutsan sen haklı olursun, arkadan vurmuş. yine onun sigortasından yaptırabilirsin ama biraz daha uzun olur, keş parayı almak ile arasında.. ( sende hasar kaydı çıkmaz onun sıgorta yapınca ) sadece kendi kaskonu bozarsan hasar çıkar sizde

3- servisten net fiyat al. kafana göre 1.500 tl dersin bi gidersin içerden vs bi hasar olduysa hop 2.500 tl olur.. ( benimde ufak gibi gözüktü ama tampon, alt koruma demiri, izgara vs hep değişti.. ) ama dışarda yaptırmaktan yinede iyidir yetkili servis kaydı olur..

4- ben sana sorayım arabandan sogudun mu ? :) ben daha kazadan sonra alışamadım aracıma, sende nasıl durumlar..

geçmiş olsun yinede ALLAH beterinden korusun, tampon o kadar önemli değil bence.. saygılar

okan ali tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.