Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 ön Sis Ampul Değiştirme

Önerilen Mesajlar

selam arkadaşlar 2013 focus aracımın ön sis ampüllerini değiştirmek istiyorum evde yapabilirmiyim yoksa illaki bir usta ya da servise gitmekmi gerekir elimde v 16 turbo led denen bir ampul var bakınca arkası epeyce büyük montajda bir sıkıntı oluştururmu engin tecrübe ve bilgilerinizle yardım bekliyorum teşekkürler

Mustafa Özal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elinizde olduğunu bahsettiğiniz led'in görselini buraya koyarsanız daha iyi yardımcı olunacaktır size. Sis farlarına ulaşmak için ya farları sökmeniz gerekiyor yada motor bölümü altında ki muhafazayı sökmeniz gerekiyor. Bana sorarsanız farları sökerek ulaşmak daha kolay.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mustafa Özal yazdı:

evde yapabilirmiyim yoksa illaki bir usta ya da servise gitmekmi gerekir

Evde yapabilirsiniz Yahya nın dediği gibi farları sökmek daha kolay.

Şimdi, Mustafa Özal yazdı:

evde yapabilirmiyim yoksa illaki bir usta ya da servise gitmekmi gerekir elimde v 16 turbo led denen bir ampul var bakınca arkası epeyce büyük montajda bir sıkıntı oluştururmu

Elinizdeki ampülün 55w olduğundan emin olun bence. Daha fazla güç sorun yaratabilir. Sürekli sisi açıp gezecekseniz de karşıdan geleni rahatsız edecektir.H11 ampül tipi kullanmanız gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sisler ile davlumbaz arası boş ise, davlumbazı aralayarak sis lambalarına erişebilirsiniz. Yolcu tarafı büyük ihtimal boştur fakat sürücü tarafı şüpheli. Üstten kontrol etmek gerek.

Sislerde kullanılan reflektörlerin ışık kesim (cut off) çizgisi pek başarlı değil, halojen lamba ile bile tat vermiyorken takacağınız ledler kesin karşıdan gelenin gözünü alacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En kolayı tamponu toptan sökün rahat çalışın ben çamurluktan denedim tam bir eziyet oldu tavsiye etmem kırabilirsiniz bişeye yaramaz tampon sökme videosu vardı ona bakarak kolayca sökebilirsiniz tırnaklarıda sökmeden yağlayın daha kolay açılır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ampül konusu görünce sormak istedim. Benim sağ dönüş farı yanmıyor, sanırım patlamış. Bu ürünü (Philips XTREME VISION H1 Ampül Seti % 130 FAZLA IŞIK + % 20 BEYAZ IŞIK 103815) alıp uzun farlara taksam, mevcut uzun farlarıda dönüş farlarına taksam olurmu. Baktığım kadarıyla her iki ampülde H1.

http://www.modacar.com.tr/Store/ProductDetails.aspx?productID=195622

Gökhan Gümüş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Gökhan Gümüş yazdı:

Arkadaşlar ampül konusu görünce sormak istedim. Benim sağ dönüş farı yanmıyor, sanırım patlamış. Bu ürünü (Philips XTREME VISION H1 Ampül Seti % 130 FAZLA IŞIK + % 20 BEYAZ IŞIK 103815) alıp uzun farlara taksam, mevcut uzun farlarıda dönüş farlarına taksam olurmu. Baktığım kadarıyla her iki ampülde H1.

http://www.modacar.com.tr/Store/ProductDetails.aspx?productID=195622

Olmaz. Sebebi şu. Sizin aracınızın farlarında dönüş farı H1 dir. Uzun far ampülünüz H7 dir. Dolayısıyla oradan söküp diğer tarafa takamazsınız.Linkteki ürünü dönüş farınıza takabilirsiniz. Bir sorun olmaz.

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doğan Kurban yazdı:

Olmaz. Sebebi şu. Sizin aracınızın farlarında dönüş farı H1 dir. Uzun far ampülünüz H7 dir. Dolayısıyla oradan söküp diğer tarafa takamazsınız.Linkteki ürünü dönüş farınıza takabilirsiniz. Bir sorun olmaz.

Bilgilendirme için teşşekürler,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Gökhan Gümüş yazdı:

Bilgilendirme için teşşekürler,

Siz uzun farlarınızın daha etkili olmasını istiyorsanız şunu yapabilirsiniz. H7 ledler var soğutuculu.Onlardan alıp takabilirsiniz. Mercekten atıyormuş gibi etkili selektör atabilirsiniz. @Yahya Akman taktı en son. Bence bi düşünün derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

08.02.2017 - 14:27 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

Siz uzun farlarınızın daha etkili olmasını istiyorsanız şunu yapabilirsiniz. H7 ledler var soğutuculu.Onlardan alıp takabilirsiniz. Mercekten atıyormuş gibi etkili selektör atabilirsiniz. @Yahya Akman taktı en son. Bence bi düşünün derim.

Görsel veya link ekleyebilir misiniz lütfen?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz uzun farlarınızın daha etkili olmasını istiyorsanız şunu yapabilirsiniz. H7 ledler var soğutuculu.Onlardan alıp takabilirsiniz. Mercekten atıyormuş gibi etkili selektör atabilirsiniz. [mention=10402]Yahya Akman[/mention] taktı en son. Bence bi düşünün derim.

Abi bana bi link atabilirmisin normal fara takacam ama uygunmu dediğin ledler?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.