Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ptc ısıtıcı (yardımcı ısıtıcı) Verimlilik Testi

Enes Andıç

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar MK3 dizel aracıma ptc ısıtıcı takmıştım bazı arkadaşlar ne kadar işe yarıyor video yaparmısın dediler bende bir video hazırladım aracın motor sıcaklığını gizli menüden açtım, ön üfleme ızgarasının içinede sensör sıkıştırıp üflediği havayı ölçtüm buyrun izleyin

Buda -2 derecedeki test

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dışarısı kaç derece idi..sanırım 0-5 arası falan olması lazım zonguldak için, buralar da yumuşadı..  -5 civarı sabah..

kısaca dışarı -10 ken mesela ne kadar hızlı ısınabiliyor acaba..yinede buz eritmek için veya en azından fıs fıs buz çözücü ile eriyen buzun yeniden oluşmaması için çok iyi bir performans

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Mehmet Demir yazdı:

dışarısı kaç derece idi..sanırım 0-5 arası falan olması lazım zonguldak için, buralar da yumuşadı..  -5 civarı sabah..

kısaca dışarı -10 ken mesela ne kadar hızlı ısınabiliyor acaba..yinede buz eritmek için veya en azından fıs fıs buz çözücü ile eriyen buzun yeniden oluşmaması için çok iyi bir performans

Dış hava 7 dereceydi  ben 0 derece ikende denemiştim  20-25 saniye  falan gecikiyor 30 dereceyi bulması çok değil, buralarda -10 yakalamak çok zor  yılda bir iki defa belki, test esnasında araç hareketsiz eğer hareket edersem  çok daha hızlı ısınıyor 

Enes Andıç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-16 dereceyi Kastamonu'da gördük. Rölanti halinde alternatör gerekli enerjiyi sağlayamadığından süreç biraz uzuyor. Bir-bir buçuk dakika rolantide beklemiş aracım, yaklaşık 3 km mesafe aldıktan sonra (3dk) ılık bir hava veriyor. 5-6 dakika sonra ise neredeyse el değmeyecek şekilde ısınıyor.

Araç Focus3 1.6 TDCI 115+ptc heater

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.