Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Geri Geri Giderken Kaza

Önerilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar

Geçen gün başıma şöyle bir kaza geldi:

uzun uzun anlatmıyayım.önüme araç çıkınca durdum.biraz geri alıyım arabayı dedim,geri vitese taktım ve 1 metre gittim gitmedim saniyelik bir olay yani, arkamda bi araç varmış ona çarptım çok bi hasar yok ama yine var bi şeyler.Arkamdaki aracı hiç görmedim.

Bu noktada size sorum şu:Burda hatalı kim ya da hatalar neler??

o bana çok yaklaştığı için hatalı mı?adamın bana korna çalma Zamanı bile olmadı.ortalama 1 metre geri gittim

Ben biraz araştırdım ama duran iki arabanın arasında olması gereken mesafe diye bir bilgi bulamadım

Adama zararını tazmin edicim ama taktir edersiniz ki hata bende olmalı bunun için

tecrübe veya bilgilerinize danışmak istedim

Kemal T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk önce geçmiş olsun.Bu kazada hatalı sizsiniz.Kazanın yoruma açık bir yanı bence yok.Bir anda geri vitese takıp bakmadan hareket ederseniz böyle üzücü durumlarla karşılaşabilirsiniz.Bir nüsubet bin nasihattan iyidir demiş atalarımız.İnsanlar böyle böyle tecrübe sahibi oluyor.Tekrar geçmiş olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim sıfır aldıgım araca 4 aylıkken böyle birisi vurmuştu. Adam ilerde durmuştu bende park yeri ararken boş bulundum girdim boş yere. Adam da oraya park edecekmiş; çocukları felan vardı dalmış geri geri geldi kornaya fırsat bulamadan adam vurdu arabaya. Park sensörü de vardı dedim ötmedi mi hiç? Dedi olur kardeş :) ızgaram kırılmıştı hemen aldı sağolsun taktık helalleştik. :) Hata sizde yani şöyle diyeyim kusurun çoğu sizde :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 hafta önce geri geri park ediyordum, malum burun soldan yola çıktı, ben sağ aynadan duvara bakıyorum arabanın arkası iyi yanaşsın diye, tak diye bir ses, eyvah dedim kapı göçtü. indik, benim aynanın altında 5-6 tane kısa derin çizik, ön teker çamurluk üstü o arabanın boyası çıkmış hareli, o da gitmiş bana vurmayım diye soldaki duvara vurmuş. ee dedim. abi beni gördün sandım geçerim diye düşündüm. tutanak. gerek yok dedi. bende umursamadım, göçük yoktu sonuçta. oluyor bazen. aslında hep kontrollü park ederim sensöre rağmen ama sağ aynaya bakınca dikizi kontrol etmedim. ben sokağa girdiğimde arkamda araba yoktu, çünkü önce burunu soktum beğenmeyince tekrar geri sıfır yanaşayım dedim. dalgınlık daha iyi kontrol etmeliydim, o arkadaşta geçeceğine güvenmeyip ya duracaktı yada kornaya basacaktı. daracık iki tarafı beton bina duvarlı sokak.

çizik giderici ile pasta çekeceğim bakalım ne kadarı çıkacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu esnada arkadaki aracın durduğuna eminseniz siz hatalısınız. Geri giderken duran araca çarpmışsınız.

Ancak kötü niyetli olunursa, ben duruyordum o çarptı dersiniz. Kanunen siz haklı olursunuz eğer diğer taraf geri geldiğinizi ispatlayamaz ise.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Kemal T yazdı:

merhaba arkadaşlar

Geçen gün başıma şöyle bir kaza geldi:

uzun uzun anlatmıyayım.önüme araç çıkınca durdum.biraz geri alıyım arabayı dedim,geri vitese taktım ve 1 metre gittim gitmedim saniyelik bir olay yani, arkamda bi araç varmış ona çarptım çok bi hasar yok ama yine var bi şeyler.Arkamdaki aracı hiç görmedim.

Bu noktada size sorum şu:Burda hatalı kim ya da hatalar neler??

o bana çok yaklaştığı için hatalı mı?adamın bana korna çalma Zamanı bile olmadı.ortalama 1 metre geri gittim

Ben biraz araştırdım ama duran iki arabanın arasında olması gereken mesafe diye bir bilgi bulamadım

Adama zararını tazmin edicim ama taktir edersiniz ki hata bende olmalı bunun için

tecrübe veya bilgilerinize danışmak istedim

Öncelikle geçmiş olsun, kazasız günler dilerim. Karayolları trafik yönetmeliğinin 157. maddelerinde trafik kazalarında asli kusurlu sayılan hallerin bulunduğu 12 alt başlık var. Sizin kazadaki kusur 157/10 ( manevraları düzenleyen genel şartlara uymama )

IMG_8346.PNG

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.