Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Ayna Mahruti Ve Şanzıman Sorunu

Misafir

Soru

Herkese selamlar..İnanın kolum kanadim kirildi..Uzunca bir yol sonrasi gorev yaptigim Muş'a geldim..Aracimi 7 gün once Antalyadaki GÜn Otomotivden aldim..luks araclar satiyorlar, onlarda kosifler bmw den almis sanirim..Ford Focus 1.6 TDCİ 115 hp, manuel 64 binde km...Epeydir arac aramaktaydım..Trabzonda bir arac baktim ayni kasa bize nasip olmadi..ertessi gun ilanda bu araci gordum..hemen antalyadaki halamlari aradim, gittiler gorduler..ben telefonda konusmustum..onlarda cok begendi araci..Arac 2013 model, 2014 nisan cikisli trafige sahibi Bmw arac almak icin Kosiflere araci vermis ve ustunu tamamlamis..Elimde kosiflerin galeride olan eksper raporu da var 21 aralik 2016 tarihli..dynomossla calisiyorlarmis..neyse ben forda gidin detaylı baktirin ona gore atlayip geleyim dedim..ford eksper yapmiyoruz demis, antalya computest diye bir ekspere gitmisler onlarda..oradaki calisanlar enistemlere bir insan bu kadar temiz biner demis..altinda vs gr cizik yok.. motor %96.. herkes; galerici, eksperci, kosiflerin rapor araci ovuyor..enistemlerde onayladi..sonra ben araci almaya gittim..aldim..lakin memleketime yola cikinca bazen ses duydum..alisma yol vs dedim..sonra iyice dikkat ettim..100km ustu islik sesi gibi gaza basinca ses geliyordu, bugun yaptigim 1000 km de iyice farkettim 100 km ustu degil, 6.vitese alinca gaza basinca islik gibi ses geliyor..sadece 6.viteste yapiyor..ben hizli gidince oluyor diye turbo borusu vs sandim..musa eve gelmeden forda ugradim..ustayi bindirdim..dinledi..ayna mahrutiden dedi..sonra sanzima bakilcak dedi..ilk sahibi sanayide calisan lastikci sahibiydi..tanistim telefonla..harbiden adam bmw almis, gordum resimleri..araci tek kullanmis..15 bin ve 30 u serviste..45 ve 60 bini ozel yaptirmis..aracin garantisi nisan 2017ye dek devam ediyor..lakin ford 2 bakim atlandigi icin sanzimani garanti yapmayabilir diyor..araci alali 7 gun oldu ve ust ust limitler zorlandi..ogretmenim..arac biraz serviste durabilirmis..ayna mahruti, 6.viteste gazdan gelen ses, sanziman, garanti :S ne yapacagim tecrubeli arkadaslar..cebimden bir sey odemek koyuyor..lutfen fikir verin bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

6.vites dislisi kırıkmis arkadaslar..disli ve baglantili senkromaclarla birlikte 6 parca degisecek..garanti kapsaminda olacak cok şükür..parcalari bekliyoruz bakalim..bir arac alinca basa gelen her olumsuzluk geldi basima..insallah son olur..hayirlisiyla kazasiz belasiz binmek nasip olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis bakmadan bilemeyiz diyor..ama ayna mahrutiyi dillendiriyorlar..benzer bir durum olmustu gibisinden..lakin aractaki usta ilk sesi normal bulup..ben ozellikle belirtince anormal bulmasini garipsedim..ama 6.viteste ayri bir ses modeli geldigi asikar..hafif islik calar misali..80 km de de oluyor..100 ustunde de..galeri siz eksper yaptiniz, kosiflerin raporda bir sey yok vb tarzi isinden cikar diye dusunuyorum :S garanti suresi icinde fordun burun kivirmasina sasirdim.

--1 dakika sonra eklendi--

Her viteste yapar mi hocam? Acaba baslangic mi suan..sonra yayilmasin? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Halit AYDIN yazdı:

garanti suresi icinde fordun burun kivirmasina sasirdim.

Neden? 

Sorun edebilir, sizin bakımları uygun şekilde yaptırdığınızı kanıtlamanız gerekir. Ayrıca henüz bir şeye başvurmuş değilsiniz bile :)

Unutmadan sayın öğretmenim cümleleri anlamamız için lütfen Türkçe harflere dikkat edelim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gizli ayıp olarak satıcıya iletebilirsiniz. 

Bakımları yapılmamış aracı garanti dışı bırakmak son derece normal. Tabi dışarda yapılan bakımların orijinal parça ile eksiksiz yapıldığını  ispatlarsanız garanti bozulmaz.

Her iki yol da zorlu görünüyor, geçmiş olsun kolay gelsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hamit bey geçmiş olsun, almadan önce garanti konusunuda yetkili servise sormuş olsaydınız sizin için daha iyi olacaktı. Ama bende muş ilindeyim ve Ford servisini bilmem ama (buralara güvenmediğinden) buradaki sanayide kasap usta çok var sakın başka bir yere gidip göstermeyi denemeyin, önceki aracımda çok tecrübe ettim (bir yeri yaparken başka yerleri bozup kırıyorlar). Size dostane bir tavsiye, iyi bir usta bulun en azından Muş'tan olmasın sakın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tesekkurler arkadaslar..mersindeki fiat ustaki aradim..6.vites dislisinde sorun olabilir dedi..sanziman yagini kontrol ettir..biz gelince bakariz dedi..yağ ile ilgili olabilir mi ki? Ayna mahruti olabilir ama sadece 6.viteste olunca baska seylere yöneldi usta.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ozan güzel konuya değinmiş. Dışarda dahi olsa; orjinal ekipman ve parçalarla eksiksiz yapılan bakım garanti dahilindedir. Parça faturası, malzeme ve işçilik faturası olması da lazım. Ben de serviste çalışıyorum bir çok kişi bunu bilmiyor ;) fauralandırın her yaptığınız işi.

Geçmiş olsun hocam size de en yakın zamanda düzelir inşallah sorununuz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
23 saat önce, Halit AYDIN yazdı:

Tesekkurler arkadaslar..mersindeki fiat ustaki aradim..6.vites dislisinde sorun olabilir dedi..sanziman yagini kontrol ettir..biz gelince bakariz dedi..yağ ile ilgili olabilir mi ki? Ayna mahruti olabilir ama sadece 6.viteste olunca baska seylere yöneldi usta.

Sen simdi bunlara niye kafa yordun ki? Sorun sanziman, ustasina goturup yaptiracaksin. Coook ciddi masraflar acmaz diye tahmin ediyor, endiselerini giderecek bir denk gelmen dilegiyle kolay gelsin diyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hayırlı olsun hocam bende senin gibi yeni aldım aracımı benim aracımın da 15 bin bakımını yaptırmamışlardı 18 binde servise bakıma soktum adamlar araç garanti dışında olabilir dediler  yani garanti süresi boyunca aracın tüm bakımlarını serviste tam zamanında yapılması gerekiyormuş dediler halbuki birçok markada iyi niyet indirimi veya 2 bin 3 bin km töleransı vardır ilginç biraz .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Burak Tonuc yazdı:

hayırlı olsun hocam bende senin gibi yeni aldım aracımı benim aracımın da 15 bin bakımını yaptırmamışlardı 18 binde servise bakıma soktum adamlar araç garanti dışında olabilir dediler  yani garanti süresi boyunca aracın tüm bakımlarını serviste tam zamanında yapılması gerekiyormuş dediler halbuki birçok markada iyi niyet indirimi veya 2 bin 3 bin km töleransı vardır ilginç biraz .

O tolerans Ford servislerinde de var, bir çok arkadaşımız bundan fazlasıyla yararlandık...

Forumda aratırsanız o yönde yapılanları görebilirsiniz, ayrıca bizlere her konuda sonsuz hizmet ve yardımda bulunan @Kaan Yagizer abimiz var ki anlatılmaz...

Yanlışım varsa düzeltir arkadaşlar...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2/3/2017 - 21:49 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

Yine bir "usta" susu verilmis kasap daha :) Sevmiyorum bu tip adamlari, soylari soplari kurusada araba sahipleri rahata erse.

Ayna mahrutiden olsa her viteste yapar, adami ayar etmesin zevzek arkadas.

2/23/2017 - 01:21 tarihinde, Halit AYDIN yazdı:

6.vites dislisi kırıkmis arkadaslar..disli ve baglantili senkromaclarla birlikte 6 parca degisecek..garanti kapsaminda olacak cok şükür..parcalari bekliyoruz bakalim..bir arac alinca basa gelen her olumsuzluk geldi basima..insallah son olur..hayirlisiyla kazasiz belasiz binmek nasip olur.

"Demedim mi" basligi altinda bunlari toparlamak istiyorum. Sorunun cozulmesine cok sevindim. Gecmis olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

5. vitesle 6 vites dişilisi ve senkromençi 3 bir arada dişililerin  2 side  1 değişiyor yanlış hatırlamıyorsam :) şanzıman açılmışken tüm yatak bilyalarını kontrol ettirin yağlama hunisi ve süzgeç ile birlikte ....

garantiden yapılacaksa inşallah garantiden yapılır bu bilyaları vs değiştirttirin ....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.