Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2015 Focus Powershiftin Fren Pedalına Basmadan çalıştırılabilmesi..

H. Cenk

Soru

.. normal mi ? Benimkinde bir sorun mu var ? Yapılan  modlardan biri (far, gösterge, çakmak vs) mi buna sebep oldu ? Yoksa normali böyle mi ? 

Benim bildiğim (yanlış biliyor olabilirim) uzun zamandır modern otomobiller, güvenlik sebebiyle, anahtarı elde eden çocuklar falan çalıştıramasın (pedala yetişemeyecek boydakiler çalıştırıp bir kazaya sebep olmasın ) diye,  fren veya debriyaja (bizde tabii debriyaj yok) basmadan kontak yapılamıyor.  Oysa benim focusta anahtarı tak, hiç bir şeye basma kontağı çevir. Çalışıyor. Ben yanlış mı biliyorum , bu normal mi ? Mesela golf dsg de frene basmadan çalıştırılabiliyor mu ? Yoksa benimkinde/bizimkinde hata mı var? Daha ileri gideyim kuga mondeo otomatikler de aynı mı, anahtarı tak frene basma kontağı çevir, çalışıyor mu ? Düz vitesler debriyaja basmadan çalışabiliyor mu ? 

Kılavuzda anahtarsız çalıştırmada frene basın diye söylüyor. Anahtarlı çalıştırmada da aynısını söylüyor (biraz karıştırmışlar ama). Ancak frene basmazsan çalışmaz mı bundan bahsetmiyor. Kılavuzda güvenlik önlemi olarak mı frene bas diyor ?

çalıştırma.JPG

PS: Kusura bakmayın ota bo*a konu açmak istemezdim ama olan bana mantıksız geliyor. Düz vites polo debriyaja basmadan kesinlikle çalışmıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sonuç olarak görünen o ki (en azından makyajlı kasada ) anahtarlı otomatik modeller frene basmadan çalıştırılabiliyor , düğme ile çalıştırılan otomatik vitesli modeller çalıştırılamıyor ( Ne fark olabilir ki aralarında  ???) 

Düz viteslerin hiçbiri debriyaja basmadan çalıştırılamıyor.  

Başka markalarda tüm otomatikler frene basmadan çalıştırılamıyor. 

@Kaan Yagizer buralardaysan bir teyit edebilir misin ? 

H. Cenk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, H. Cenk yazdı:

Sonuç olarak görünen o ki (en azından makyajlı kasada ) anahtarlı otomatik modeller frene basmadan çalıştırılabiliyor , düğme ile çalıştırılan otomatik vitesli modeller çalıştırılamıyor ( Ne fark olabilir ki aralarında  ???) 

Yarım kontak yapabilmek için anahtarsızlarda bu özellik olması gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, H. Cenk yazdı:

@Kaan Yagizer buralardaysan bir teyit edebilir misin ? 

... neyi teyit edicem? 

bkn. konunun başını okumadan Cenk diyorsa doğrudur diye nara atmak.

not: kuga frene basmadan çalışmıyor, focus'a bir ara bakayım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

... neyi teyit edicem? 

bkn. konunun başını okumadan Cenk diyorsa doğrudur diye nara atmak.

not: kuga frene basmadan çalışmıyor, focus'a bir ara bakayım. 

Hahahahaha Çalışıyor de olay tarihin tozlu sayfalarına karışsın [emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2013  otomatik P de frene basmadan çalışıyor. D falan alıp denemedim. Ama P almadan zaten anahtarı çıkartmama izin vermiyor. Pedala basmadan motor çalıştırmak için ayağıma zor hakim oldum. Kaç yılın alışkanlığı konu açılmasa kontrol bile etmem. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 bin bakımına gidince durumu anlattim daha sonra yazilim guncellemesi yapıldı sorun giderildi dediler 3 gündür basmadan çalışmıyor bana da çok ilginç geldi.

Barış bey aracınız ne acaba? Otomatik mi? Korktum valla, bende de olacaksa güncellemez olsunlar o yazılımı...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.