Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.6 Vct 'den 1.0 Ecoboost'a

Samet Çörekçioğlu

Önerilen Mesajlar

öncelikle aylardır üye olduğum halde konu açmayı doğru yapamadığım için özür dilerim(konuyu açarken hatalı işlem yaptığımı düşünüyorum).

2014 vct 1.6 benzinli trend x i verip, yerine 2015 model 1.0 ecoboost titanyum manuel satın almak sizce nasıl bir fikir? Böyle yapsak pişman olur muyuz bilemiyorum. Eğer ki aracı alırsak; ki ne kadar süre kullanırız onu da bilemiyorum, tabi hayırlısı. Bir de ayrıca bir şey sormak istiyorum: 1.0 motorların fiyatları 1.6 atmosferiklere göre neden daha düşük kalıyor? Bir türlü anlam veremedim. Sormak ne kadar doğru ama sizce 2014 trend x ne kadar eder ?(14000 km'de). İnternette çok fazla farklı fiyat var, kimi çok uçuk fiyatlardan ilan veriyor, kimi de fiyatı çok az tutuyor. Değerli görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Samet Çörekçioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt tüketiminiz biraz düşer, performansınız biraz artar, ekstra donanım ile sürüş keyfi biraz yükselir.

Özetle bence iyi olur.

Ancak naftalin kokulu beyinli yüksek bir alıcı grubu yeniliklere açık olmadığı ve bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğu için bu motoru benimseyemediler. Gitmez, dayanmaz, tutmaz, satmaz gibi yakıştırmalarla kötülemekte ve fiyatını düşürmekteler. Sağ olsun Otosan da bu güruhun ekmeğine yağ bal sürdü ve kendi malını batırdı.

Bu ne demek ucuza bulabilirsiniz, ama satarken de ucuza vermek durumunda kalabilirsiniz.

Ben hiç düşünmeden alır ve ilk iş soğutma suyu haznesine giden hortum yenilenmiş mi ona baktırır sonra keyifle kullanırdım. 

Farklı fiyatlara gelince kendini bilmezlikten sözde temiz ama özünde hasarlı arabaya kadar çok geniş bir yelpazede belirleniyor fiyatlar.

Ben genelde kasko değerinin altına vermemeyi ilke ediniyorum, ama fiyatı daima alıcı belirler. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Yakıt tüketiminiz biraz düşer, performansınız biraz artar, ekstra donanım ile sürüş keyfi biraz yükselir.

Özetle bence iyi olur.

Ancak naftalin kokulu beyinli yüksek bir alıcı grubu yeniliklere açık olmadığı ve bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğu için bu motoru benimseyemediler. Gitmez, dayanmaz, tutmaz, satmaz gibi yakıştırmalarla kötülemekte ve fiyatını düşürmekteler. Sağ olsun Otosan da bu güruhun ekmeğine yağ bal sürdü ve kendi malını batırdı.

Bu ne demek ucuza bulabilirsiniz, ama satarken de ucuza vermek durumunda kalabilirsiniz.

Ben hiç düşünmeden alır ve ilk iş soğutma suyu haznesine giden hortum yenilenmiş mi ona baktırır sonra keyifle kullanırdım. 

Farklı fiyatlara gelince kendini bilmezlikten sözde temiz ama özünde hasarlı arabaya kadar çok geniş bir yelpazede belirleniyor fiyatlar.

Ben genelde kasko değerinin altına vermemeyi ilke ediniyorum, ama fiyatı daima alıcı belirler. 

Cem hocam  kendi aracımızda nokta hata yok ama baktığımız aracın sağ tarafı ön tampondan arka tampona kadar boyalı, değişen parçası yok(muş), soğutma suyuna giden hortum genel olarak sıkıntılı mıdır ? Yani genel anlamda.

Samet Çörekçioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün ford yetkili servisinde aracı plakasından servis geçmişini sorgulatınca aracın 15000 bakımını yetkili serviste yaptırmadığı anlaşıldı. Servis danışmanı da 15000 bakımının 3500 km geç yapılması, hemde yetkili serviste yapılmaması aracı garanti dışı bırakır dedi. Bizde dolayısıyla vazgeçtik. Teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.