Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

F1 2017 Sezonu

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Bunlar sadece görüşme... Takımların bu kadar karmaşasının ortasına bu ülkeye gelmek isteyeceklerini hiç sanmıyorum. Bir diğer yandan da konu tamamen "duygusal" tabi ki :) 

Her hali ile bizim için acınası... Vizyon yok, çalışma yok... Kapılmışız bir rüzgara, keyfi nereye esmek isterse oraya savuruyor işte önündekileri de! 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Keşke gelse...ama bana göre hiç bir faydası olmayacak. Dost arası konuşmalarda hep söylediğim bir şey vardır. Bu pistin İstanbul'a yapılması çok yanlış bir karardı. Bana göre İzmir ya da Antalya'ya yapılmalıydı. İstanbul insanı zaten trafikten, stresten bıkmış usanmış...şehir üstüne üstüne geliyor birde gidip yarış mı izlesin adam?. Benim Ankara'dan 4 satte gidip izlediğim yarış yerine, avrupa yakasında oturan arkadaşım 5,5 satte ancak gelebilmişti. Mesela bir Monako pisti havasında, izmir'de deniz kenarında güzel bir pist yapılsaydı. İnsanlar yarışı izledikten sonra, egenin güzel kıyılarında vakit geçirselerdi...hem şehir kalkınsaydı, hem gidenler mutlu olsalardı. Ya da antalyada otellere yakın bir bölgede, güzel bir pist olsaydı. İnsanlar konaklamak amacıyla da gitselerdi...ne güzel olurdu. 2 gün süren yarış haftasında iki şehirde turiste fazlasıyla doyardı....

Sıkı bir F1 sever olarak ben bu konuda çok dertliyim...her platformda konu açılınca düşüncelerimi dile getirme ihtiyacı hissediyorum :).

Özetle, gelsin, iyi olur güzel olur ama...fazla bir ömrü olmaz...katılım azlığından geri kaybederiz maalesef...

Kaan Zaim tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Kaan Zaim yazdı:

katılım azlığından geri kaybederiz maalesef...

1. Hükümetin sübvansiyonu olmadan bu yarış yapılamaz. Yapılan harcamalar doğrudan elde edilen gelirin çok üstünde. Liberty bu konuda Ecclestone'dan daha müşfik de olsa bu durum değişmez kolay kolay.
  2. Türk seyircisi maymun iştahlı ve tembel. Küçük bir azınlık dışında kimse k.çını kaldırıp o kadar para verip gitmez TV'den izlemek varken. O zaman da iş promosyonlara falan kalıyor ki bu da doğrudan ekonomi ile ilgili. Yani şu sıralarda yapılsa iyi bir duyuru sistemi ve fiyatlandırma ile 50 Bin seyirci çeker en fazla. Bu da istikrarlı olmaz.
  3. Yabancı gelişi ülkenin durumu ile sanıldığı kadar yüksek oranda ilgili değil. Fanatik bir F1 seyirci grubu var, her yere gitmeye meraklı, aynı şekilde her yere taşınan bir VIP grubu var. Aleni savaşta olmadığımız sürece yabancı oranı azalsa bile kesilmez. Bununla beraber takımların isteksizliği olumsuz bir etken olarak karşımıza çıkabilir. Ana onlar da duygusallıkla ikna edilir. 
  4. Hükümetin "Evet" demesi ekonomik göstergelerle çok ilintili. Bakmayın şu anda dağıtılan mavi boncuklara, önümüzdeki haftalarda durum farklı hale gelebilir.
  5. Gelmesinin ülkeye yararı var mı? Bu soruya hiç bir zaman düzgün cevap veremedim. Kuşkusuz şehrin marka değerine katkısı var, ama ne Türkiye'de sporun gelişmesine, ne de ekonomik endekslere bence pozitif doğrudan veya dolaylı katkısı yok.
  6. Istanbul dışında başka hiç bir şehirde bu iş olmaz. 2005-2011 arasındaki tüm yarışlarda görev aldım. Ulaşım hiç de öyle anlatıldığı gibi sorunlu olmadı. Detaylara girmek istemiyorum. Ama Istanbul dışında ne seyirci desteği, ne lojistik desteği sağlayamazsınız böyle bir organizasyona. Antalya'dan Istanbul'a taşınan WRC ile bunu yaşayarak gözlemledik. Hayal görmeyelim...
  7. F1 den çok WRX'i yine yeniden Türkiye'de isterim. Vural Ak duy sesimizi...
  8. Hayır'lısı olsun bakalım...

Bunu okumakta da yarar var. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:
  1. ...Bununla beraber takımların isteksizliği olumsuz bir etken olarak karşımıa çıkabilir. 

Bisiklet yarışına her sene gelen takımlar ve sporcular bile bu sene yan çizdi. Güvenlik endişesiyle gelmek istemediklerini söyledi. O yüzden bisiklet yarışı ekime ertelendi. Yapılıp yapılmayacağı hala şaibeli. En az 10 world tour takımı getirebilmemiz lazım 2-3 ü geçmeyecek gibi görünüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada ülke durumuyla ilgili olarak son olimpiyatlarda da Brezilya'da özellikle güvenlik bizim ülkedekinden kat kat iyi değildi, sporcu başına 2 polis filan düşüyordu, adamlar meşaleyi söndürmeye kalktılar. Ben çok çok somut bir etki olduğunu düşünmüyorum.

O değil de gelirse ekstra bir İstanbul buluşmasına tamam demiş oluyor muyuz, topluca nereden izleyeceğiz, bilet fiyatları ne olur, ne yapcaz ne etcez onlara bakmalı :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahreyn GP sıralama turları yapıldı.

Nefes kesici bir mücadele oldu yine.

Bahreyn değişik bir pist, arka tekerleklere daha fazla yük bindiren, daha fazla güç isteyen, sıcak nedeniyle sürücüyü de aracı da zorlayan bir pist.

Mercedes'in sezon başından beri hissedilen güç farkını burada gözlemlemek daha kolay oldu.

Önemli rakipleri Ferrari'leri rahatlıkla geçerek gene ilk sırayı kapattılar. 

İlginç ve güzel olan ise ekibin yeni üyesi Bottas'ın kendini geliştirmesindeki hızın fark edilmesi oldu, saniyenin yüzde üçü kadar minik bir farkla da olsa Bottas Hamilton'u geçmeyi başardı.

Ferrari'ler setup olarak arka lastikleri korumayı seçmiş gibi göründüler bana. Bu da yerınki yarışta pit stop stratejisi ile üstünlük sağlamaya çalışacaklarının bir göstergesi olarak yorumlanabilir. Motor gücü olarak Merceds ile başetmeleri zor, strateji önem kazanacak ister istemez.

Ancak bu arada Red Bull'un kendini geliştirdiği de gözden kaçmadı.

Ricciardo ikinci sıraya konuk olarak Ferrari'lerin arasına girmeyi başardı. 

bahf1.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akşam referandum sonuçlarını izleyip ıstırap çekmektense Bahreyn F1 yarışını izlemeyi yeğeledim.

Ve son derece ekişmeli ve zevkli idi.

Ferrari sıralama turlarındaki zaafiyetinden oldukça uzaktı. Red Bull'lar da ayak uydurmaya çalıştılarsa da nefesleri yetmedi.

Vettel'in start esnasındaki atağı ile önce Hamilton'ı geçti, Bottas'ın ensesinden ayrılmadı ve dün yazdığım gibi farklı bir lastik stratejisi ile liderliği yakaladı ve yarışın sonuna kadar sürdürdü. Pit girişinde yavaş sürdüğü için 5 saniye zaman cezası alan Hamilton'ın son turlardaki agresif ve hızlı sürüşü Vettel'i yakalamaya yetmedi. 

Genel klasman

bahres.JPG

Şampiyonada son durum

bahdurum.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.