Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Focus'a Diyet! Kaldırılan Donanım, Motor Ve Karoserler

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

1/26/2017 - 00:26 tarihinde, Serkan Ac. yazdı:

Fordun sitesinde hala var bu modeller 2017. Nerden aldınız bu bilgiyi

Ford'un sitesi hep bizden sonra güncellenir hocam :) Mart gibi kalkar listelerden. Aslında tam model olarak değişmedi liste,şimdiye kadar bu donanımları vs sipariş geçen bayi varsa hala 2017 model olarak satabilir onlar yolda çünkü. Bundan sonra sipariş edilemeyecek silinenler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Aslında buradan çıkan sonucu doğuran zaten otosan. Böyle saçma sapan fiyat verirsen binicinin önüne haliyle birileri satılmaz, danışman önermez dahi. Sonra bunlar olmadı kaldıralım. 

Malını satmayı beceremezsen sonra almıyorlar diye kaldırırsın.

Bence de biraz yaşanan budur...

Sonra bir gün bir bakmışsın Ford binek pazarından çıkmış. 

Görünen o ki Focus III maalesef TR'de başarılı olamadı. 

Bunda uygulanan fiyat politikası, kafa karıştırıcı modelleme, dar hisli iç mekan ve benzer pek çok etken var. 

Neyse canım Otosan'ın derdi, beni mi gerdi...!?

Tabii sektörün gümbür gümbür gelen ekonomik krize yönelik savunma reflekslerini kullandığını da unutmamak lazım. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu motor konusu neden önemli ben yok anlamak :) Bugün de, bu sınıfta, bu fiyat segmentinde, (az sayıdaki araba sevdalıları dışında) müşterinin beklediği ne 180 hp, ne de turbo motor.

100-120 hp gayet yeterli. Ekonomik olsun, ucuz olsun, çok da yakmasın, önemli olan bu. Parayı çok vermek isteyen zati ya dizel alıyor ya da premium alternatiflere yöneliyor.

Satışların düşüklüğünün kesinlikle motorla alakası yok. Onun için çok neden var, uzatmayayım. Ancak, şunu diyeyim :) öncelikle araç güzel değil. Tasarımsal altyapı iyi ama siyah plastiklerle, tuhaf far tercihleriyle vs arabayı çirkinleştiriyor yüce ford. Ayıca hiç değilse style donanıma renkli ekranlı teyp ve led drl koymalılar bu devirde. Firmanın bu yöndeki esnekliği gerçekten çok kötü, değişen trendlere hiç ayak uyduramıyor. Makyaj bile değiştirtmiyor ford'u, illaki kasa değişecek.

p.s. Yanlış anlaşılmasın, gelecek turbo benzinli motorlarda, ama manuelin performansını yakalayan otomatik şanzımanlarla ..

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

Bu motor konusu neden önemli ben yok anlamak :) Bugün de, bu sınıfta, bu fiyat segmentinde, (az sayıdaki araba sevdalıları dışında) müşterinin beklediği ne 180 hp, ne de turbo motor.

100-120 hp gayet yeterli. Ekonomik olsun, ucuz olsun, çok da yakmasın, önemli olan bu. Parayı çok vermek isteyen zati ya dizel alıyor ya da premium alternatiflere yöneliyor.

Satışların düşüklüğünün kesinlikle motorla alakası yok. Onun için çok neden var, uzatmayayım. Ancak, şunu diyeyim :) öncelikle araç güzel değil. Tasarımsal altyapı iyi ama siyah plastiklerle, tuhaf far tercihleriyle vs arabayı çirkinleştiriyor yüce ford. Ayıca hiç değilse style donanıma renkli ekranlı teyp ve led drl koymalılar bu devirde. Firmanın bu yöndeki esnekliği gerçekten çok kötü, değişen trendlere hiç ayak uyduramıyor. Makyaj bile değiştirtmiyor ford'u, illaki kasa değişecek.

p.s. Yanlış anlaşılmasın, gelecek turbo benzinli motorlarda, ama manuelin performansını yakalayan otomatik şanzımanlarla ..

Yeni başladı ama 3D yazıcıda kendi arabamı basabileceğim dönemi bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

müşterinin beklediği

180 PS azınlığa hitap ediyor olabilir.

Ancak bu çağda hala 1.6 atmosferikle hemen bütün benzinlilerini donatmak, sonra da insanları LPG taktırma kuyruğuna sokmak, hatta bunu kendine bir kazanç kapısı yapmaya çalışmak da ne demek bir düşün?

Maliyeti bence pek de farklı olmayan bilmem kaç sene ödül üzerine ödül alan bir motoru da hemen hiç kimsenin almayacağı bir donanıma hapsetmek satış stratejistlerini de bu konuda düşük talepleri olan alıcılar kadar ufuksuz ve sığ yapar. 

Neyse ben yazmayayım, istemeden giydiriyorum yazdıkça. 

Şu hastalıklı DSG'yi bile VW grubu rekor sattı ya, bu da birilerine kapak olsun. 

Sineğin yağını çıkarmaya çalışıyorlar, ama hala sinek yağının bir halta yaramadığını anlamadılar. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

180 PS azınlığa hitap ediyor olabilir.

Ancak bu çağda hala 1.6 atmosferikle hemen bütün benzinlilerini donatmak, sonra da insanları LPG taktırma kuyruğuna sokmak, hatta bunu kendine bir kazanç kapısı yapmaya çalışmak da ne demek bir düşün?

..

Ben mevcut alternatiflerin listeden çıkarılmasına da karşıyım. 180hp olmalı, ama 3 kuruş daha ucuz ise 150hp de olmalı :) Bunlar siparişle gelir demesi yeterli. Alternatifin çok olması müşteri profilini genişletir. Seni ne kadar çok insan konuşursa o kadar reklamın olur. VW'nin önemli bir gücü de bu. Müşteriye çok sayıda opsiyon sunabiliyor, ama çoğunu beklersen alabiliyorsun. Mesela turbo benzinliyi çok geniş segmentte sunabiliyor 1.0'dan 2.0'a kadar değişik hacimde motorları var. Donanım için de internete koymadığı bir çok alternatifi yine sipariş usulü verebiliyor sana. Otosan sanırım alternatifleri küçük tutarak pazarlıkta fabrikadan avantaj yakalama peşinde.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

boşa konuşuyoruz malesef... tek hedef filo, gerisi hikaye!

atmosferik benzinlilerin hala piyasada olmasını ve dizel otomatiklerin sadece sedana indirgenmesini başka türlü açıklamak çok zor, varsa da bir bakış açısı benim zavallı beynim almıyor malesef! bıktık be otosan, gerçekten kusturdun artık yani... iki hafta önce "golf mü alsak, yoksa şu mk4'ü bir bekleyiversek mi ki?" derken,mal gibi bekleyen taraf olmanın tarifsiz mutluluğu içindeyim şuanda ^_^

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 yıldır forumdayım fordun(Otosan) saçma sapan fiyat politikaları, saçma donanım değişiklikleri insanın kafasını fena şekilde karıştırıyor anlamak mümkün değil, bayilerdeki satışta çalışanların 1.0 motoru kötüleyip katletmesi inanılır gibi değil zaten, 2014 bayiye gittiğimde satış temsilcisinin dediği şuydu 1.0 motor tutulmuyor satmıyoruz tavsiye etmiyoruzdu çok şaşırmıştım bu cevaba, satış temsilcisi ozaman için bana destek verseydi dizel style alacağıma, 1.0 ecoboost titanium smart paket alabilirdim,

afedersiniz ama bu yemek yediğin kaba türkürmek gibi bişey bana göre.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen yazdı:

boşa konuşuyoruz malesef... tek hedef filo, gerisi hikaye!

Onu da beceremiyorlar kardesim.

Ahada buyur kaniti:

Bir ara "Oyun Yeni Basliyor" sloganiyla dizel otomatikleri satmaya basladiklarinda gulmustum, simdi dahada trajikomik geliyor. Pazarlama stratejisi olarak dip yaptiklarini linkteki veriler acikliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En güzel hyundai i30 3 donanım var benzinli ve dizel seçenekli hangisini istersen al. elite aldın mı birde cam tavan içinde oluyor. 5 yıl garantili üstelik.  En büyük sorunu prestij, oda ülkemizdeki mükemmelliyetçi aydın kesim ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Bahadır Atay yazdı:

En güzel hyundai i30 3 donanım var benzinli ve dizel seçenekli hangisini istersen al. elite aldın mı birde cam tavan içinde oluyor. 5 yıl garantili üstelik.  En büyük sorunu prestij, oda ülkemizdeki mükemmelliyetçi aydın kesim ?

Yemişim prestijini, ben gidişine bakarım.

1.6T benzinli 186 PS var mesela. 94.500 liste fiyatı ile spor model olarak sıkı donanımla satılıyor mesela.

Ben bile döner bakarım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.