Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

100 Kmde 13lt ? Yüksek Hizda Gelen Ses

Eren K

Soru

Herkese iyi günler,

2 sorum olacak ve bilgilerinizle beni aydinlatirsaniz cok tesekkur ederim.

1.sorum --> Hızım 90+ iken şofor kapisinin orda ses geliyor.Hava sesi mi teker sesi mi anlayamadim ama ugultu gibi degil.neyden kaynakli olabilir?

2.sorum ve en onemli sorum --> aracim lpgli 2.el aldim bu kadar

cok yakacagini bilseydim

almazdim fordu.evet sok

olacaksiniz // 100 kmde ort 13lt ne demek Allah askina? Yol bilgisayarinda oyle yaziyor sok

oldum + yol bilgisayarinda arabayi calistirmadan once benzin sembolunun yanida 45km yaziyordu az dolastim geldim 38kmye indi.yahu bu araba lpgli neden 45den 38km ye indi.yoksa

o isaret gazla kac km gidebilecegimi mi yoksa

benzini mi gosteriyor?benzinse neden azaldi yolda baktim 1km gidince azaliyordu rakam.ee bu araba nasil gazda?araba benzinden gza gecinceye kadar harekrt etmiyorum.

Cevaplar icin simdiden sonsuz tesekkurler

Aracim  11 collection otomatik

Eren K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ses fitillerden geliyor olabilir. Fakat alt takimi kontrol ettirmekte fayda var.

Arabanin LPG montajini biz yapmisiz gibi sormussun ama bence LPG firmasi hangisiyse onunla konus. Ayrica gostergeye bakma, tam depo benzin ve tam depo lpg alip 100km yol yap. Sonra her ikisinide tekrar fulleyip kac litre yakit gitmis bak. Ayrica arabanin LPG bakim ve kalibrasyonunu yaptir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınızın şanzımanını da düşünecek olursak çok fazla değil. Aynı şanzıman bende de var.  4 ileri ve motorun 100 hp olmasından dolayı şehir içi sürüşlerde (vites değiştirme aralığı biraz daha yüksek) yakıt diğer focus modellerine göre biraz fazla. Sürüş konusunda biraz daha sakin kullanırsanız ortalama yakıtın düştüğünü göreceksiniz. Ayrıca havaların soğuk gitmesi de başka bir etken. Bakımlarını yaptırıp lastik havalarını da kontrol ederseniz yakıt tasarrufunda katkı sağlayacaktır mutlaka. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.