Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2007 Focus Vites Sertleşmesi

Sercan Yılmaz

Soru

2007 model focusumda her zaman yapmamak kaydıyla 1. ve 2. viteslerde sertleşme oluyor. Sertleşme şu şekilde: Vitesi 1'e alırken hiç bir sertleşme belirtisi yok debriyajı kaldırıp hızımızı aldıktan sonra 2. vitese geçiş yapacağım aşırı bi sertlik ve vitesi boşa alma noktasında aldığımda vites orda kalıyor zorlayıp sağa doğru çekersem boşa düşüyor rahatlıyor, eğer 2 ye çekersem (zor şekilde) debriyajı kaldırınca normal 2. vites görevini yerine getiriyor. 3. vitese geçiş için yine zorlayarak boşa geçiriyorum ve vites normale dönüyor. Bu sıkıntıyı daha önce yaşayan bi arkadaş varmı. Sıkıntı her zaman değil ama günde 1-2 defa tekrarlıyor. Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Araç 113.000'de yeni aldım yaklaşık 2 haftadır bende.

Baskı balatanın ne zaman değiştiği konusunda bilgim yok malesef.

Sıvıyı ilk aldığımda değiştirdim.

Alt üstü merkez değişimi ile ilgilide bilgim yok maalesef.

Bir ustaya test ettirdim tam net bir şey diyemedi, havalar soğudu bu tür şikayetler arttı(Adana'da yaşıyorum) havalar ısınsın devam ederse bakalım dedi, bir arkadaşta bu işlerden anlar burçlar kasıntı yapıyor gibi dedi vites halatlarının orayı yağlamayı önerdi bir araçta yaşamış. bakalım çarşamba günü amortisör ve z-rot değişimi yapılacak araca orada bir yağlama işlemi yapacağım inşallah.

İlginize teşekkürler @Özer Aksu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yani sabahları 3-4 derece civarında oluyor ama zaten mantıklı gelmedi o ustanın söylediği ve bende çok önemsemedim. Yarın aracın amortisör, z-rot, rot mili ve viraj demir lastiği değişecek alttan inceleme ve görme fırsatım olacak ve ustayla mantık yürüteceğiz bakalım bide vites halatının oraları yağlatacağım. Sonucu bildiririm buradan, teşekkürler ilginize...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.