Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Elektronik Sigara Tavsiyesi

Serkan erden

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar merhaba; yılbaşından itibaren sigarayı bırakma niyetine girdim,ancak 22 senelik alışkanlığımı bırakmakta zorlanıyorum. netten elektronik sigara ilgili araştırma yapıyorum ama çok fazla çeşit ve modeller var. içimizde kullanan yada bu işten anlayan arkadaşlar varmı? ne almalıyım, fiyat olarak uygun ve başarılı tavsiyesi olan varmıdır acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eleaf istick pico ve eleaf ijust 2 kullanıyorum. İkisi de gayet iyi. Ama olmuşken kalitelisi olsun dersen kangertech için çok övgü var.

E sigara da öncelikli olarak ne kadar nikotin ihtiyacın olduğunu belirlemen lazım. Ben günde 1 paket sigara içerken direk 3mg nikotinli likitlere geçiş yaptım. Cidden zorladı nikotin düşük geldi. Ama çok çekmedi 1 haftaya normale döndüm. Sen 6mg nikotinli likit ile başlayıp zamanla nikotin oranını düşürerek 0 laman lazım. Sonrasında zaten kalan sadece el ve ağız alışkanlığı oluyor ki istersen bırakırsın onu da.

Biz ne yaptık. Öncelikli olarak makinayı aldık. Likit sıvıları fiyatları 30tl gibi başlıyor 80tl lere kadar çıkıyor 30ml olanları. Nbase dedikleri hazır karışmış nikotini de içinde olan gliserinler var. Onlardan alıp içerisine aroma ekleyip istediğin tat ve kokuda yapabilirsin. Baya da ucuza getirirsin. Neyse bunlar detaylı anlatırız ileride.Sen cihazı al hazır likit ile bi başla sonrası kolay. Malum bu aletin satılması yasak bu yüzden tedarik esnasında biraz zorluk çekeceksin. İstanbul da meşhur bir çarşı var elektronik üzerine. Oralarda bulurun makina likit ve aksesuarları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçenlerde internet sitelerinde elektronik sigara patlamış adamın ağzında diye bir haber vardı. 

Aman diyorum. Dikkatli olmak lazım. Kaliteden ödün vermemek lazım.

Bir de harbiden bu sigarayı nasıl içiyorsunuz. Üzerinize bile siniyor yahu. :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende biraz arastırdım ve çevremde kullanan bayağı bir kişi var. Cihaz 200-300 arası coil 20-40 arası likit 40-80 arası pil cihazdan ayrı satılıyor ve patlıyor dedikleri pil kısmı o yüzden iyi bir pil alman gerekiyor. oda 50-80 arası markalar söylemişlerdi ama ilk başlangıç biraz yüksek ve etrafımdakiler kendilerine uygun cihaz ve likit konusunda ciddi paralar döktükleri için gözüm korktu ve konuyu askıya aldım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Bir de harbiden bu sigarayı nasıl içiyorsunuz. Üzerinize bile siniyor yahu. :D 

Ya 1 ayda bu duyguyu bende hissetmeye başladım. Kötü kokuyormuşuz. Hemde çok kötü

--16 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Şahin Doğan yazdı:

Bende biraz arastırdım ve çevremde kullanan bayağı bir kişi var. Cihaz 200-300 arası coil 20-40 arası likit 40-80 arası pil cihazdan ayrı satılıyor ve patlıyor dedikleri pil kısmı o yüzden iyi bir pil alman gerekiyor. oda 50-80 arası markalar söylemişlerdi ama ilk başlangıç biraz yüksek ve etrafımdakiler kendilerine uygun cihaz ve likit konusunda ciddi paralar döktükleri için gözüm korktu ve konuyu askıya aldım. 

Şimdi aynı şekilde düşünüyordum ama biraz kurcalayınca cidden ucuza malolduğunu göreceksin bak anlatıyorum.

Cihaz ve malzemelerini satan internette siteler var. Ben ijust 2 yi oradan 230tl ye aldım. Coil in 10 gün dayandığını öğrenince gidip 5 li coil aldım 100tl ye. Etti sana 330tl. E içine su koyacak değiliz ya likiti de aldık kargo felan 50 tuttu mu. ee 380 tl sadece en gerekli olanlarına verdik mi?Neyse dedik zaten sonrasında ancak coil ve likite para veririz.Aradan 15 gün kadar geçti araştırmalarım devam etti bide ne görsem. Bu makinalar çok popiler değil diye düşünürken face de youtube da adamlar yıllardır paylaşımlar yapmışlar yırtınıyorlar sakın internetten almayın makinaları ve parçaları. Yazık çok pahalı iteliyorlar diyorlar. Hah banada itelediler yani. Normalde ijust 2 150tl ye satılıyor arkadaşlara aldım 3 adet. Coil 60tl 5 lisi.

Yani konunun özüne gelirsek ayda 3 coil 12tl den 36tl yapar.Likit ayda 100ml içseniz 3mg nikotinli 100ml nbase 25tl+ aroması 12.5tl . etti sana 73.5tl mi? Makinayı zaten 1 kere alıyorsunuz. Eee ben ayda 330tl veriyordum sigaraya. şuan 250tl net cebime kaldı mı?

1 ayda tütün ürünlerinin vücudunuzdan atıldığından sonraki halinizi düşünün bir de. İnanın 250tl fazla bile vermeye razı olursunuz. Aylık benzin paramı çıkarttığım gibi üstüne sağlığım tütünün zararından korunuyor.

En çok dikkat edilecek durum şu. Makinanız kaliteli olabilir. Ama unutmayın o patlıyor denen sigara aslında pildir. Kalitesi düşük piller yani satıcının makina ile verdiği piller esas tehlikedir. Ben şuanki bilgimle yapacağım şey şu olurdu.

1.Aldığım makinanın pilinin kesinlikle çıkartılabilir olduğundan emin olurdum ve  pilsiz alırdım.

2.HB da panasonic in 3400mah lik pilini alırdım. 50-80 tl ler felan değil haaa sadece 27.44 tl ve bu makinalar için uygun buyrun http://www.hepsiburada.com/panasonic-18650-pil-3400-mah-p-HBV000001CQN6?magaza=Store_ea

3. Nikotin oranı 36mg olan 100ml nbase alırdım vg-pg oranı %80vg %20pg 36mg nikotinli 95tl

4.1lt vg alırdım 35tl ve 100ml nbase ile karıştırırdım 1100ml likit elde ederdim ki o da 11 aylık likit eder.

5. Kavun aroması alırdım 1100ml likit için 110ml aroma gerekli. Ha gidipte likit satanlardan almayın sakın derim. Gıda sektöründe satılan tamamen doğal aromalar var. Fiyatları çok uygun. Hatta aktarlarda bile var aroma. 50 tl ye rahat alırsınız 150ml civarını. Yok likit satıcısından alacam arkadaş derseniz 20ml si 25tl buyrun alın tabi.

Diye yazınca uzayıııp gidiyor.

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son zamanlarda bir çok elektronik sigara patladı haberi okudum. Konuya uzağım ama muhtemelen bununda bir kalite sıralaması vardır. Kalite de üst sıralarda bir ürün almak daha iyi olabilir.

Umarım en kısa sürede kurtulursunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asında genel olarak sigaranın patlama nedenleri başka yerde karşılaşacağımız türden. Şöyle ki. Pil heryerde kullanılıyor. + ve - kutupları birbirine temas ettirilirse kimyasal tepkime başlıyor. Belli bir süre sonra patlama olarak değil de genelde kıvılcım tarzı püskürme gibi bişey oluyor. Cebinde sigara patladı olaylarıda şu; Amca sigarayı açık halde cebine koyuyor. Tuş basılı kalınca sürekli atomizere elektriği basıyor ve belli süre sonra ısınma nedeniyle pil gene cortluyor. Aslında çoğunluğu kullanıcı hatasından başka birşey değil. Çözümü basit. Diğer kullanıcılar ile görüşüp önerilen cihaz pil ve likitleri kullanmak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tavsiyeler güzel,teşekkürler ancak dediğiniz ürünleri nerede ucuza bulabilirim,hangi web sayfası yada istanbulda nerede, yardımlarınızı bekliyorum,o kadar çok şey söylenmişki nette kafam karıştı.

Serkan erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tavsiyeler güzel,teşekkürler ancak dediğiniz ürünleri nerede ucuza bulabilirim,hangi web sayfası yada istanbulda nerede, yardımlarınızı bekliyorum,o kadar çok şey söylenmişki nette kafam karıştı.

Özelden mesajla sana telefonunu veriyim. Önce havale istiyorlar ama 2 sefer alışveriş yaptım sorun çıkmadı.
Doğan da satılık kullanılmamış ürün vardı diye hatırlıorum. Uygun fiyatlı..

Yok o cihazda laptopa bağlanmama sıkıntısı var. Onu vermem doğru olmaz.

Aslında doğubank da çok çeşitte makina var. En güzeli kendin inceleyerek alman.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba, kusura bakmayın yazmadan duramayacağım :)

Sigaraya çok genç yaşta orta okul 2 de başladım, 18 yıl içtim.

Sigara tiryakiliği derecesi için bildiğim kadarı ile sabah uyandığında ilk 5 dk içinde sigara içiyor musun? kalkar kalkmaz içiyor musun? gece uyandığında içiyor musun? vs sorulur. bunlara evet diyorsanız iyi tiryakisiniz demektir. Ben bunları yıllardan beri yapıyordum ayrıca sabah kahvaltıdan önce 3-4 tane sigara içerdim, tatil günleri ise kahvaltıdan önce yarım paket içtiğim zamanlar olurdu.

Dahada uzatmak istemiyorum baya iyi tiryakiydim, hatta bizim orada bi abi vardı, oksijen çadırında yaşıyordu ama yinede kaçak kaçak sigara içiyordu. Ben hep onun gibi olacağım sanırdım.

Sağlığım gittikçe kötüye gitmeye başlayınca, birde öksürüğünden kan gelince  (gerçi genzimden gelmiş, ciğer kanaması çok farklı imiş) o hızla Champix denen ilaç ile bıraktım. İlacın başlangıç dozlarına başlarken hemen sigarayı bırakmıyorsunuz, size ilk ilaca başlarken 7-10. günleri arası bi gün belirleyip, o gün geldiğinde yanınızda sigara olmadan evden çıkmanız ve biraz gayret etmeniz isteniyor. Ben öyle yaptım, hatta başlangıç dozlarından sonraki sabah akşam 1 mg (dozunu hatırlamıyorum, tabletleri standart zaten ama 1 mg olması lazım) fazla geldi yan etki yaptı (gerçi sigarayı bırakmayı düşününce bile hemen bünyenin isyanı başlıyor, su içseniz bile yan etkisi var içme boşver sigaraya devam et diyor) bende sabah akşam bıçakla keserek 0,5 mg olarak kullandım. Sigarayı bu ilaç ile bıraktım, verdiğim her kuruş feda olsun, yapan geliştiren herkese ayrıca teşekkür ederim. Yanında baştan yardımcı olarak nikotin bandı kullandım daha sonra nikotin sakızı kullandım, ayrıca o zamanlar bitkisel bi ilaç vardı tv lerde onla beraber kullandım.

Size biraz abartmış gibi gelebilirim, evet belki abarttım ama bıraktım :) elektronik sigara ile bırakmaya çalışabilirsiniz ama sigara içerek sigarayı bırakmak çok kolay olmayabilir, zamanla bırakma kararlılığınızı kaybedebilirsiniz. Nacizane tavsiyem profesyonel destek almanız ve kararlı olmanızdır. Bu satırları yazma amacım sizlere ilaçla ile bırakmak seçeneğide var demek, internetten veya etrafınızdan araştırabilirsiniz, ayrıca hedefe ulaşmada daha net bir yol olabilir. Ben böyle bıraktım 4 yıldan fazla oldu, tavsiyemde bu yönde.

Kafa şişirdiysem affola, yıllarca bırakamayacağımı düşündüğüm için bırakmaya bile çalışmadım, onun için şimdi insanlara bırakmanın aslında hiçde zor olmadığını, sigarayı bırakamayacağınızı düşünmenizin yanılsama olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Ben ciğerlerime kronik bronşit olarak zarar vermişim, doktorum tam zamanında bıraktığımı bronşitimin düzeleceğini  ama 5-10 yıl süreceğini söyledi. Şimdi yani 4 yıldan fazla zamandan sonra baya düzeldim, artık kışın hemen hasta olmuyorum ama halen arasırada olsa bi zamanlar sigara içtiğimi anlıyorum, bunada şükür ki iyileşmesi mümkün olmayannoktayı geçmemişim.

60-70 yaşına kadar sigara içebilen insan 10 binde veya 100 binde 1 filandır, herkes o kadar şanslı olamayacağına göre eninde sonunda bırakacaksınız, bence olaya birazda bu gözle bakmak gerek. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Kangertech TopBox Mini starter kit alin, hem rba hem coil kullanbilirsiniz. Rba da girla hazir rezizstans bulabilirsiniz 3-5 paraya. Coilleri de halihazirda bolca satiliyor. Ilerde TopTank kismi yetmezse (ki hic sanmiyorum yetmeyecegini) Protank 4 alirsiniz devam edersiniz. Eleaf mis suymus buymus bostan yere paranizi verip carcur etmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.