Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Periyodik Bakım Ve Garanti

Önerilen Mesajlar

Merhaba. Bir yakınıma 2015 Ford Focus alacağız satıcıyla anlaştık ama araç 2015 Kasım ayında ruhsatı almış ve 4000km de ama hiç serviste periyodik bakım Görmemiş. ilk 15000 kilometre veya bir yıl içerisinde periyodik bakıma girmesi gerektiğinden Garanti sorun olur mu olmaz mı? Çok kafamız karıştı. Bulunduğum yerdeki Ford Servisine sordum geriye dönük bakıkır, ola ki de bir sorun olursa garanti dışı kalabilir dediğinden biz de almaktan vazgeçtik. Sizce sıkıntı olur mu ne yapmak gerekir? Yaklaşık 2 ay önce yapılması gereken bakımı yapılmamış. Kullanılmasa da yağ sıkıntı verir mi? Satıcı bir şey olmaz diyor ama servis garanti bozulur deyince kafa karıştı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Otomobiller Hakkında > Otomobil Sohbetleri kategorisinden Otomobiller Hakkında > Bakım - Servis & Yedek Parça kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu işlerin kuralı belli ve net isterlerse geçersiz sayarlar ama 2 ay için bunları görmezlikten gelirler merak etmeyin. Arabayı alırsanız hemen girin bakıma.

Yağ'a da bir şey olmaz bu süreçte, onu da değiştirin bakımda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

1.Aracima navimex cihaz taktigim icin ve bunu da serviste yaptirmadigim icin aracimin garantisi iptal edilirmi.
2.motor garantisi yada elektriksel donanim garantisi diye ayri ayri garantiler varmi. Varsa navimex modifiyesi sadece elktriksel garantiyimi bozuyor. Motor ile ilgili sorunlarda ford navimex takmissin arkadas senin garantin yok diyecekmi.
3. Eger orjinal teybi takip servise gidersem navimex takilip sokuldugu belli olacakmi.
4. Ilk 3 maddeye gore arac garantisi icin 30 bin bakimini servis yada disarida yaptiracam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 ve 2 için:

Taktırdığınmız cihaz arızaya neden olmuşsa bu arıza garanti kapsamına girmez.

Ama diyelim motorda imalat hatasına bağlı sorun çıktı, onu garanti dışı bırakmazlar.

Bırakmaya kalkarlarsa da tüketici mahkemesi yolu ile ne gerekiyorsa yapılır. 

3: Uğraşmaya değmez...

4: Yetkili servise gidin bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

2 Ay gecikme merkez için maliyetten kaçabilmek için yeterli bir süre.

(Tabi servise garanti süresi boyunca, bakımı sizde yaptırcam kazanacağınız parayı göz önünde alın derseniz, eminim sözlü teminat verebilirler. Tahminimce garanti işlemlerinin belkide %5'i yağ değişimini barındıran motor arızalarından oluşuyorlar. Mekanik ve elektronik her türlü garantide oluyor.)
Lakin 15 bin km'de yağ değişip motoru uzun binlerce kullanımdan sonra çok fazla aşındırmaktansa (15 bin olayını halen anlayabilmiş değilim), 

10 bin de bir, en kaliteli yağı etkili bir özel serviste koydurun. 100 bin km ye geldiğinizde daha az aşınmış bir motorla beraber;

Cebinizde kalan epeyce parayla fantezi yaparcasına turbonuzu baskınızı falan yenileyin. Yemişim motor garantisini :)
Keşke sıfır araç aldığımda bana biri bunu söyleseydi de, öpülmeseydim gereksiz yere.. :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese merabalar. Yeni 2008 model 1.6 tdci focus 2 Manuel hb araç aldık. Ve aranıza yeni katıldım. Daha önce megane ve Şahin aracımız olduğu için araç çok konforlu, lüks ve çok yeni geliyor bize ? sormak istediğim bakımlarını serviste yaptırmak istiyorum. Sanayide yapılan ile ne gibi bi fark oluyordur? Dizel araç olduğu için pek sanayiye gitmeye babam dışında tabi sıcak bakmıyoruz. Alalı 1 hafta oldu ve bakım yaptırmıştık(sanayide)  Ben km tutulan aracın bilgilerinin toplanıp satarken de temiz binerkende temiz olması için servis diyorum. Tecrübeli abilerimin görüşlerinden faydalanmak için sizlerle paylaşma hissi duydum. Şimdiden teşekkür ederim. Bu arada sanayide motoru yağsız çalıştırdılar Allahtan hemen fark ettiler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mustafa Karakaş yazdı:

Herkese merabalar. Yeni 2008 model 1.6 tdci focus 2 Manuel hb araç aldık. Ve aranıza yeni katıldım. Daha önce megane ve Şahin aracımız olduğu için araç çok konforlu, lüks ve çok yeni geliyor bize ? sormak istediğim bakımlarını serviste yaptırmak istiyorum. Sanayide yapılan ile ne gibi bi fark oluyordur? Dizel araç olduğu için pek sanayiye gitmeye babam dışında tabi sıcak bakmıyoruz. Alalı 1 hafta oldu ve bakım yaptırmıştık(sanayide)  Ben km tutulan aracın bilgilerinin toplanıp satarken de temiz binerkende temiz olması için servis diyorum. Tecrübeli abilerimin görüşlerinden faydalanmak için sizlerle paylaşma hissi duydum. Şimdiden teşekkür ederim. Bu arada sanayide motoru yağsız çalıştırdılar Allahtan hemen fark ettiler. 

İşini doğru yapan sanayii ustasından bir farkı yok yetkilinin :) Ama sonrasında yaşanacak problemlerin çözümü noktasında yetkili bir tık iyidir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

İşini doğru yapan sanayii ustasından bir farkı yok yetkilinin :) Ama sonrasında yaşanacak problemlerin çözümü noktasında yetkili bir tık iyidir. 

Dediklerinize katılıyorum. Birde orijinal kalsın diye servis daha cazip geliyor bana. Sanayide de olabilir bu ancak orda da muhattap giriyor devreye ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.