Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2014 Model Arabada Bu Kadar Sorun Normal'mi Sizce ?

Fatih büyükkale

Soru

Aracımı 2016 ağustos ayında 36.000 km'de aldım. yani 5 ay oldu ort. şuan 40.000 km'de araç servis bakımlı garantisi devam ediyor. (haziran 2017 ye kadar)  araç konusunda biraz titizim. araç'dan gelen seslere karşı alerjim var :) ama hep beni bulur. neyse önceki aracımdan ses konusunda bıkmışken, (2004 astra g ) yüksek model bir araç alıp kurtuluyum dedim. şu ana kadar karşılaştıklarım. 

1- Rot mili - garantiden değişti.

2- Uzaktan kumandanın sustalı kısmı takılıyordu. - garantiden değişti.

3- Bagaj amortisörü tam kaldırmıyordu. - garantiden değişti.

4- Direksiyonda yıpranma vardı - garantiden değişti.

5- Direksiyonun metal kısımlarında kalkma oldu - garantiden değişti.

6- Kalkışta titreme vardı. kavrama - garantiden değişti.

7- Teyp arızalandı tamir olup geldi.

8- Sürücü koltuğunda ses vardı yapıldı.

Şuanki sorunlarım. bunlar için servise gideceğim. bakımı bekliyorum.

1- Sürücü koltuğum ( 3 aydır takip ediyorum. ) kendi kendine arkaya yatıyor. 2 günde bir sırt bölümünü hafif kaldırıyorum.

2- Diğer focusların hepsinde hava sıcaklığını ekranın sağ üst köşesinde sürekli gösteriyor. benimki göstermiyor. yazılım gelecekmiş.

3- Vites topuzunun arka kısmında metal kaplama olan kısımda kalkma var. 

4- En sinir bozucusu bu. önden gelen tıkırtı. aracı aldığımdan beri tıkırtı var.  marşa basdığım zaman bu tıkırtıyı duyuyorum, araç sarsıldığı için bir parça başka bir parçaya vuruyormuş gibi. çok bozuk zeminlerde aynı sesi yapıyor. bugün buzlu karlı ve bozuk bir zeminde fren yaptım, abs sürekli devreye girdi, abs aracı sarstığı için o sesi sürekli duydum. kısaca ses sarsıntıdan dolayı geliyor. direksiyonun arka kısmından. 

5- Benzin pompası çok sesli çalışıyor. lpg montajı yaptırdıktan, sonra söylediğim için onu garantiye sokmadılar.

Ufak tefek araç içinde trim aksam sesleri geliyor, onları hiç saymıyorum bile. garanti olmasaydı ne yapardım bilmiyorum. ufak tefek sorunlar tabiki olabilir. garanti zaten bunun için var. ama bu kadar sanki biraz fazla gibi geldi bana. bu ilk ford aracım. bundan önceki araçlarım daha eski olmalarına rağmen bu kadar sorun yoktu. şunu söylemeliyim aracı çok sevdim. ama ağız tadıyla binmek istiyorum. tıkırtısız :) 

Fatih büyükkale tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
1 saat önce, Ercan Çelik yazdı:

Siz dua edin ki onların hepsini değiştirmişler değiştirmeyen o kadar çok servis var ki kullanıcı hatası deyip aynı sesler benim aracımda da var arabadan soğuttu beni resmen takır tukur servise gide gide ben bıktım artık ama her seferinde normal bunlar bişey yok deyip gönderdiler tek servise değil 3-4 servis denedim çözüm bulamadım malesef hatta direksiyonda boşluk var hissi veriyo bana araç bazı zamanlar kendini sağa sola atarak gezme yapıyo ona bile bişey yok dediler gerisini siz düşünün artık tabi o zamanlar garanti vardı uğraşıyodum bittiği için artık gidemiyorum.

O zaman  ben halime şükrediyim. :) haklarını yemeyim. Ne desem tak değiştiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Fatih büyükkale yazdı:

O zaman  ben halime şükrediyim. :) haklarını yemeyim. Ne desem tak değiştiriyorlar.

Eh... Bencede :)

37 binde sattığım dizel f3 style plus gibi olmuş. 12 binde triger seti (çatlak çıktı), 15 binde volanda boşluk çıktı. Direksiyon kutusu değişti.

Çıktı mı çıkıyor. Ben artık yeni kasanın kendisini değil makyajlısını alırım diyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Servet Ö. yazdı:

Eh... Bencede :)

37 binde sattığım dizel f3 style plus gibi olmuş. 12 binde triger seti (çatlak çıktı), 15 binde volanda boşluk çıktı. Direksiyon kutusu değişti.

Çıktı mı çıkıyor. Ben artık yeni kasanın kendisini değil makyajlısını alırım diyorum.

Ben yinede yılların markası ford'da bu kadar sorun çıkmasını kabul etmiyorum. Sanki araba yapilmiş hiç kontrol, deneme test vs. Yapilmadan piyasaya sürülmüş gibi. Araçla ilgili yaşadıklarimdan harici, daha bir sürü işçilik hatası sorun vs. Bulabilirim. Ama çok kayda deger şeyler degil. Neyse inş sorunlarimiz çözülür. Bu aracı seviyorum ve binmek istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

direksiyonda ve vites topuzundaki yıpranmalar garantiye girer mi ? tanıdık bir servis vs yok. araç 2013 model. uzatılmış garanti var 

--0 dakika sonra eklendi--

bu arada direksiyondaki gri parçaların kenarları da kalkma yapmış hafiften. sanırım airbag kutusu oluyor o 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Hakan Serçe yazdı:

direksiyonda ve vites topuzundaki yıpranmalar garantiye girer mi ? tanıdık bir servis vs yok. araç 2013 model. uzatılmış garanti var 

--0 dakika sonra eklendi--

bu arada direksiyondaki gri parçaların kenarları da kalkma yapmış hafiften. sanırım airbag kutusu oluyor o 

Tabii ki değiştiren var. Bu anahtar kelimeler ile arama yaparak sitedeki yazılanları okuyabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Hakan Serçe yazdı:

bende en yakın zamanda baktırayım o zaman. inşallah kullanıcı hatası vs demezler

Uzatılmış garanti şartlarına da bakmayı ihmal etmeyin. :yeah: Trim dahil değil olarak yorumladım.

Bkz buradaki ilgili güvence paketi linki:

https://www.focusclubtr.com/topic/3592-garantiyi-uzatma-ve-ford-güvence-sistemi/

http://www.ford.com.tr/ford-servis/uzatilmis-guvence-paketi/ford-guvence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Fatih büyükkale yazdı:

Ben yinede yılların markası ford'da bu kadar sorun çıkmasını kabul etmiyorum. Sanki araba yapilmiş hiç kontrol, deneme test vs. Yapilmadan piyasaya sürülmüş gibi. Araçla ilgili yaşadıklarimdan harici, daha bir sürü işçilik hatası sorun vs. Bulabilirim. Ama çok kayda deger şeyler degil. Neyse inş sorunlarimiz çözülür. Bu aracı seviyorum ve binmek istiyorum. 

gece mesaisinde uykulu uykulu amcalar ve hanımefendilerin ürettiği arabalardan olabilir sizinki:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim bir tespitim var. Eğer araç tıkırtı takırtı sesine hasassaniz. Kesin aracınızda bu problem var. Yok benim gibi ne sesi yeaaa hassasiyetindeyseniz. Arkada mehter çalsa önde senfoni olsa duymuyorsunuz. Mesela ben lastik balansını hemen hissederim. :) Kimisi direksiyonu vs.
Algıda seçicilik bence çoğu neye odaklamışsanız o.
Birde yas ilerledikçe bağzı frekanslar duyulmuyor. Tüm arabalar harika geliyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

zaten bir daha araba alırsam hangi gün saat kaçta üretilmiş arayıp soracam :)

--5 dakika sonra eklendi--
55 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Benim bir tespitim var. Eğer araç tıkırtı takırtı sesine hasassaniz. Kesin aracınızda bu problem var. Yok benim gibi ne sesi yeaaa hassasiyetindeyseniz. Arkada mehter çalsa önde senfoni olsa duymuyorsunuz. Mesela ben lastik balansını hemen hissederim. :) Kimisi direksiyonu vs.
Algıda seçicilik bence çoğu neye odaklamışsanız o.
Birde yas ilerledikçe bağzı frekanslar duyulmuyor. Tüm arabalar harika geliyor.

Volkan bey inanın öyle hastalık derecesinde değilim. herkez gibi istediğim sadece sessiz bir sürüş buda en doğal hakkım diye düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16.01.2017 - 21:16 tarihinde, Ercan Çelik yazdı:

Siz dua edin ki onların hepsini değiştirmişler değiştirmeyen o kadar çok servis var ki kullanıcı hatası deyip aynı sesler benim aracımda da var arabadan soğuttu beni resmen takır tukur servise gide gide ben bıktım artık ama her seferinde normal bunlar bişey yok deyip gönderdiler tek servise değil 3-4 servis denedim çözüm bulamadım malesef hatta direksiyonda boşluk var hissi veriyo bana araç bazı zamanlar kendini sağa sola atarak gezme yapıyo ona bile bişey yok dediler gerisini siz düşünün artık tabi o zamanlar garanti vardı uğraşıyodum bittiği için artık gidemiyorum.

Ercan Bey merhaba. Aracınızda yaşadığınız direksiyonda boşluk hissi ve aracın en ufak çukur veya tümsekten geçerken kendini sağa sola atması sorununun aynısını bende aracımda yaşıyordum. Defalarca ön düzenciye rotçuya gittim bir sorun yok dediler araç kullanmaktan soğumuştum.sonrasında yazlık nokian lastiklerimi kışlık nokian lastiklerimle değiştirince direksiyondaki boşluk hissi ve aracın kendini sağa sola atması sorunu bıçak gibi kesildi.sizin sorununuzda aracın lastiklerinden kaynaklanıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Allah sabir versin . Bende direksiyonu yipranmadan dolayi garantiye vermek istedim 10 bin km yi gecmis araclarin direksiyonlari degistiremiyoruz dediler neden dedim cikarip yolluyoruz ilgili sahislara direksiyonu ince eleyip tariyolar ve ustunde kimyasal madde cikiyor ilac veya alkollu islak mendil gibi seyle temizleme yapildigi icin ozelligini yitirmesine sebep veriyor arac sahipleri dedi. Ve beni anlatti kisacasi direksiyonu torpidoyu yumusak deri gorunumlu yerlere ilac vs sey surmenizi tavsiye etmiyorum ileride caniniz sıkılabilir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Yiğit Ortak yazdı:

Allah sabir versin . Bende direksiyonu yipranmadan dolayi garantiye vermek istedim 10 bin km yi gecmis araclarin direksiyonlari degistiremiyoruz dediler neden dedim cikarip yolluyoruz ilgili sahislara direksiyonu ince eleyip tariyolar ve ustunde kimyasal madde cikiyor ilac veya alkollu islak mendil gibi seyle temizleme ynapildigi icin ozelligini yitirmesine sebep veriyor arac sahipleri dedi. Ve beni anlatti kisacasi direksiyonu torpidoyu yumusak deri gorunumlu yerlere ilac vs sey surmenizi tavsiye etmiyorum ileride caniniz sıkılabilir ?

ön göğüs ve direksiyonu nemli bezden başka bişeyle silmem. aracı aldığımda yıpranmıştı, bende öyle bişey olacağını sanmıyorum. bu arada servis sizi biraz sallamış bence, servisin işi resim çekip otosana göndermek. 10.000 km işi bence hikaye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kavramayi garantiden iyi degistirmisler.benim c maxta hicbir sikinti olmayan kavramaya bitmis dediler kullanici hatasi dediler degistirmediler. Birde araci 2 el almissiniz sizden onceki kullananin nasil kullandigini bilmiyorsunuz. Biraz bana gore kullanim kaynakli sikintilar olabilir.

Insallah en yakin zamanda sikintilar cozulur keyifle binersiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.