Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2014 Model Arabada Bu Kadar Sorun Normal'mi Sizce ?

Fatih büyükkale

Soru

Aracımı 2016 ağustos ayında 36.000 km'de aldım. yani 5 ay oldu ort. şuan 40.000 km'de araç servis bakımlı garantisi devam ediyor. (haziran 2017 ye kadar)  araç konusunda biraz titizim. araç'dan gelen seslere karşı alerjim var :) ama hep beni bulur. neyse önceki aracımdan ses konusunda bıkmışken, (2004 astra g ) yüksek model bir araç alıp kurtuluyum dedim. şu ana kadar karşılaştıklarım. 

1- Rot mili - garantiden değişti.

2- Uzaktan kumandanın sustalı kısmı takılıyordu. - garantiden değişti.

3- Bagaj amortisörü tam kaldırmıyordu. - garantiden değişti.

4- Direksiyonda yıpranma vardı - garantiden değişti.

5- Direksiyonun metal kısımlarında kalkma oldu - garantiden değişti.

6- Kalkışta titreme vardı. kavrama - garantiden değişti.

7- Teyp arızalandı tamir olup geldi.

8- Sürücü koltuğunda ses vardı yapıldı.

Şuanki sorunlarım. bunlar için servise gideceğim. bakımı bekliyorum.

1- Sürücü koltuğum ( 3 aydır takip ediyorum. ) kendi kendine arkaya yatıyor. 2 günde bir sırt bölümünü hafif kaldırıyorum.

2- Diğer focusların hepsinde hava sıcaklığını ekranın sağ üst köşesinde sürekli gösteriyor. benimki göstermiyor. yazılım gelecekmiş.

3- Vites topuzunun arka kısmında metal kaplama olan kısımda kalkma var. 

4- En sinir bozucusu bu. önden gelen tıkırtı. aracı aldığımdan beri tıkırtı var.  marşa basdığım zaman bu tıkırtıyı duyuyorum, araç sarsıldığı için bir parça başka bir parçaya vuruyormuş gibi. çok bozuk zeminlerde aynı sesi yapıyor. bugün buzlu karlı ve bozuk bir zeminde fren yaptım, abs sürekli devreye girdi, abs aracı sarstığı için o sesi sürekli duydum. kısaca ses sarsıntıdan dolayı geliyor. direksiyonun arka kısmından. 

5- Benzin pompası çok sesli çalışıyor. lpg montajı yaptırdıktan, sonra söylediğim için onu garantiye sokmadılar.

Ufak tefek araç içinde trim aksam sesleri geliyor, onları hiç saymıyorum bile. garanti olmasaydı ne yapardım bilmiyorum. ufak tefek sorunlar tabiki olabilir. garanti zaten bunun için var. ama bu kadar sanki biraz fazla gibi geldi bana. bu ilk ford aracım. bundan önceki araçlarım daha eski olmalarına rağmen bu kadar sorun yoktu. şunu söylemeliyim aracı çok sevdim. ama ağız tadıyla binmek istiyorum. tıkırtısız :) 

Fatih büyükkale tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
3 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Sizin aracın montajı ya Pazartesi sabah ya da Cuma akşamüstü yapılmış.

Şaka bir yana bu şans işi ve bu şartlarda sanki şans pek sizden yana değil.

Tıkırtıyı servisle çözmeniz lazım.

cem bey montaj gününü araştıracağım :)  o şans bir gün bana dönecek :)  tıkırtıyı henüz servise hiç söylemedim, direksiyon kutusundan şüpheleniyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Ahmet A. yazdı:

Okurken daraldım :) 

Bende de direksiyondan arada tıkırtı geliyor (bozuk yollarda), elimle direksiyonun altını yoklayınca yumuşak bir bölge var,

oraya hafif bası uygulayınca ses kesiliyor ilginç bir şekilde...

denerim ama bu öyle elle kesilecek bi ses değil. mekanik bir ses. alt takım sesi gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Osman Türkol yazdı:

Bu sorunlar kanser adamı ya.O ne problem yığını öyle.Allah kolaylıklar ve sabır versin,

valla kendimden şüpheleniyorum artık. benmi çok titizim diye.  acaba diyorum herkezde varda kafayamı takmıyor. ama sanırım herkezde yok. en azından benim kadar yok. :(  ALLAH'dan servis yakın ve tanıdık. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Fatih büyükkale yazdı:

1- Rot mili - garantiden değişti.

2- Uzaktan kumandanın sustalı kısmı takılıyordu. - garantiden değişti.

3- Bagaj amortisörü tam kaldırmıyordu. - garantiden değişti.

4- Direksiyonda yıpranma vardı - garantiden değişti.

5- Direksiyonun metal kısımlarında kalkma oldu - garantiden değişti.

6- Kalkışta titreme vardı. kavrama - garantiden değişti.

7- Teyp arızalandı tamir olup geldi.

8- Sürücü koltuğunda ses vardı yapıldı.

Şuanki sorunlarım. bunlar için servise gideceğim. bakımı bekliyorum.

1- Sürücü koltuğum ( 3 aydır takip ediyorum. ) kendi kendine arkaya yatıyor. 2 günde bir sırt bölümünü hafif kaldırıyorum.

2- Diğer focusların hepsinde hava sıcaklığını ekranın sağ üst köşesinde sürekli gösteriyor. benimki göstermiyor. yazılım gelecekmiş.

3- Vites topuzunun arka kısmında metal kaplama olan kısımda kalkma var. 

4- En sinir bozucusu bu. önden gelen tıkırtı. aracı aldığımdan beri tıkırtı var.  marşa basdığım zaman bu tıkırtıyı duyuyorum, araç sarsıldığı için bir parça başka bir parçaya vuruyormuş gibi. çok bozuk zeminlerde aynı sesi yapıyor. bugün buzlu karlı ve bozuk bir zeminde fren yaptım, abs sürekli devreye girdi, abs aracı sarstığı için o sesi sürekli duydum. kısaca ses sarsıntıdan dolayı geliyor. direksiyonun arka kısmından. 

5- Benzin pompası çok sesli çalışıyor. lpg montajı yaptırdıktan, sonra söylediğim için onu garantiye sokmadılar.

Koyu yaptıklarım şansınıza denk gelmiş ama diğerleri birçok focus'ta çıkabiliyor. (Bkz: Forum geçmiş konular)

Sürücü koltuğu; amortisörü bozuk çıkmıştı sürekli kalkıyordu yukarı. Bunu değişen oldu.

Tıkırtı işi de kontrol edilmeli, adı üzerinde nereden geldiğini bulmak zor ama bulunursa hallolur, geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Koyu yaptıklarım şansınıza denk gelmiş ama diğerleri birçok focus'ta çıkabiliyor. (Bkz: Forum geçmiş konular)

Sürücü koltuğu; amortisörü bozuk çıkmıştı sürekli kalkıyordu yukarı. Bunu değişen oldu.

Tıkırtı işi de kontrol edilmeli, adı üzerinde nereden geldiğini bulmak zor ama bulunursa hallolur, geçmiş olsun.

servisteki ustam gayet iyi, tıkırtıyı çözeceğine inanıyorum. ama ben artık utanmaya başladım servise gitmeye :(  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Fatih büyükkale yazdı:

servisteki ustam gayet iyi, tıkırtıyı çözeceğine inanıyorum. ama ben artık utanmaya başladım servise gitmeye :(  

Utanacak bir şey yok bence hocam :) Hem firma hem servis sizi memnun etmeli ki devamı gelsin :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Fatih büyükkale yazdı:

Bence de siz niye utanıyorsunuz ki, çözemezlerse onlar utansın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşım daha 1 ay önce sıfır focus aldı daha 500 km deyken arka taraftan bi uğultu gibi bi ses geldiğini fark etmiş servise gitmiş depo içinden geldiği söylenmiş artık sorun neyse tam hatırlamıyorum,aracı istemiyorum demiş bunuda kabul etmişler dizel courier verelim demişler,focus istiyorum demiş elimizde yok beklersin demişler sonra aracın tamirini kabul etmiş parça sipariş edilmiş 1 hafta sonra parça gelmiş o gün için altına mondeo vermişler tabi bizimkisi mondeoya hayran kalmış o ayrı bi konu, sorunu çözülmüş 500 tl de aksesuar alması için limit vermişler, Sorunlar olur sonuçta kul yapısı önemli olan çözüm bulunup memnun ayrılmak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Siz dua edin ki onların hepsini değiştirmişler değiştirmeyen o kadar çok servis var ki kullanıcı hatası deyip aynı sesler benim aracımda da var arabadan soğuttu beni resmen takır tukur servise gide gide ben bıktım artık ama her seferinde normal bunlar bişey yok deyip gönderdiler tek servise değil 3-4 servis denedim çözüm bulamadım malesef hatta direksiyonda boşluk var hissi veriyo bana araç bazı zamanlar kendini sağa sola atarak gezme yapıyo ona bile bişey yok dediler gerisini siz düşünün artık tabi o zamanlar garanti vardı uğraşıyodum bittiği için artık gidemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Utanacak bir şey yok bence hocam :) Hem firma hem servis sizi memnun etmeli ki devamı gelsin :D 

Öyle demeseydiniz iyiydi :)

--4 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Arkadaşım daha 1 ay önce sıfır focus aldı daha 500 km deyken arka taraftan bi uğultu gibi bi ses geldiğini fark etmiş servise gitmiş depo içinden geldiği söylenmiş artık sorun neyse tam hatırlamıyorum,aracı istemiyorum demiş bunuda kabul etmişler dizel courier verelim demişler,focus istiyorum demiş elimizde yok beklersin demişler sonra aracın tamirini kabul etmiş parça sipariş edilmiş 1 hafta sonra parça gelmiş o gün için altına mondeo vermişler tabi bizimkisi mondeoya hayran kalmış o ayrı bi konu, sorunu çözülmüş 500 tl de aksesuar alması için limit vermişler, Sorunlar olur sonuçta kul yapısı önemli olan çözüm bulunup memnun ayrılmak.

Zaten tek tesellim o. Şuana kadar servisin tutumundan gayet memnunum. Ama garantim olmasa ne yapardim bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.