Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Win 10 Format

Önerilen Mesajlar

İyi akşamlar arkadaşlar laptopa win10 kuruluydu bugün nasıl oldu bilmiyorum çöktü elimde win 10 cd si var cd yi taktım kur dedim gelişmiş kurulumu tıkladım.c çıktı bir tane 450 mb lık bölüm ve depo var. Depoda önemli verilerim var. C sil dedim ileri tıklanmıyor ve sürücü yükle dediğimde Windows bu diske yüklenemez seçilen disk GPT bölümü sitilinde diyor  DEPO yu silmeden acil yardımlarınızı bekliyorum tşk. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi yazılımı o yedek bölüme kuramazsın maalesef. Hasarlı yeri de formatlamadan onarılamıyor (yeni yazılım yüklenmiyor).

İçindeki hard disk'i söküp şöyle basit bir hard disk kutusuna koyup USB ile farklı pc'de verilere bakılabiliyor mu diye sorgulayabilirsiniz

2.5-Hardisk-Kutu-Hangisi-Almalıyım.jpg

Windows bilgilerim çok taze değil, farklı yöntemler çıkmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Harf diski çıkaramam çünkü laptop beş yıl garantiliydi bir yılı gitti.bu haliyle başka bir bilgisayara veya harici harddiskede yedekleyecek sanırım. Depo da gitsin ama binlerce resim var onları kurtarsam gerisi çok önemli değil hala bir çözüm bulamadım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Win7 kurtarma cd leri var nette indirim flash bellege yada cd ye kurun sonra bilgisyara takin calistirin windows acilacak d deki bilgileri baska bi flash bellege kopyalayin tamamdir

Flash bellege win7 kurtarma iso dosyasini rufus adli usb yazdirma araciyla yazdirin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Alparslan Özaslan yazdı:

Harf diski çıkaramam çünkü laptop beş yıl garantiliydi bir yılı gitti.bu haliyle başka bir bilgisayara veya harici harddiskede yedekleyecek sanırım. Depo da gitsin ama binlerce resim var onları kurtarsam gerisi çok önemli değil hala bir çözüm bulamadım 

Ek olarak sorun sadece fotoğraf ise onları geri döndürebiliriz, disk hasarlı değilse. En son çözüm olarak kenarda dursun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Internete mini win7 cd iso yazarsaniz kurtarma cd sinin iso kalibini bulursunuz yukarda dedigin yontemle rufus ilede flash bellege yazdirin. Flash bellegi bilgisayara takin. Bios ayarlarina (bios ayarlarina girmek icin bilgisayar markasina gore del f2 f8 tusa acilis aninda basili tutucaksiniz)girip boot menusune geleceksiniz oradan boot device secenegindeki cdrom yerini usb yada flash bellegin markasi cikar secip kaydedip yeniden baslattiginiz da bilgisayariniz usb den baslayacak mini win 7 yi kuracaksiniz acildiginda kopyalayin istedikleriniz tamamdir.

Hocam eger harddisk raw formatina donusmusse haddisk cop olur. Kurtarma cdyle actiginda bilgisayarim sag tik yonet depolama disk yonetimine tiklayip bekleyin eger orada raw yazmiyorsa harddisk kurtarilir yaziyorsa gecmis olsun. Cok onemli bilgilerini varsa 200 tl gibi fiyat konusunda emin degilim daha da pahali olabilir internette kurtarma isi yapan firmalar var harddiski sokup gonderirsiniz.

53cf76216413ca7bfb7c72cc77cd411c.jpg

Hocam elinizdeki win 10 cd yle kurmaya calismayin harddisk kurtarilabilir durumdaysa bile kurtarilamaz hala gelir dedikleri mi yapin. Aynisi basimda gecti ondan biliyorum[emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Disk bölümünde 3 bölüm vardı hepsini sildim.şimdi format atılıyor daha sonra c ve depo olarak böleceğim kurtarma proğramı bulabilirsem enazından resimleri deneyeceğim yıksa bilgisayar çıktısı bir arkadaş var o muhtemelen kurtarır

--41 dakika sonra eklendi--

normal olarak format attım.tekrar depo için D oluşturdum.artık önemli olan resimleri kurtarmak diğerleri önemli değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

günaydın arkadaşlar. bilgisayarda bulunan resimleri  10/11/2015 tarihi itibariyle CD ye yedeklemişim buldum.son bir yıla ait 250 civarında resim yedeklenmedi  sanırım.cd yi bilgisayara koydum resimi tıkladığımda ekran siyah olarak kalıyor.başka bir bilgisayarda normal olarak açılıyor.ikinci olarak gece wondershare  pfoto recovery diye bir proğram kurdum. C/D yi aratıyorum.JPG leri tıkladığımda açllıyor.ve tarama halen devam ediyor.tarama bittiğinde nasıl kayıt yapabilirim onu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgisayarınıza R-Studio kurun, daha sonra diski derin taramaya alın. Yalnız Flash bellek takıp, tarama bilgilerini oraya kaydedin. Bu süreç içerisinde Diske bir şey yazdırmayın hatta PC'yi fazla kullanmayın (Sanal Bellek, diskinizde R/W işlemleri yapar) Tarama bitince, bulunan partisyonlardan verilerinizi harici bir depolama ortamına çıkarın.

Tüm verilerinizin kurtulduğunu varsayarak, bilgisayarınıza low level format atın disk güzelce temizlensin. Sonra işletim sistemini tekrar kurun.

Bu şekilde, düzenli bir disk yüzeyi kullanımı olacaktır.

Yazdıklarım içerisinde, bilmediğiniz ya da anlamadığınız terim ya da işlem varsa tek tek google'dan araştırıp detaylı bir şekilde "nasıl yapılı" videoları ya da yazıları bulabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.