Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'tan Kuga'ya Geçmek

Volkan Ö.

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Volkan Ö. yazdı:

Biraz önce sahibinde dolaşırken KUGA almaya karar verdim.

Almanya'da 4 sene evvel kiralamıştık bu ne baba ya süper olmuştum.

Focus'tan sonra focus'u aratır mı?

Bizde Kuga'cı kimdi :) 

Daha çok yakar, popon yukarıda durur :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Volkan Ö. yazdı:

İki ay önce babam aldı 1.5 EB Selective, sıfır olarak. Focus PS'den sonra çok çok memnun aracından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha çok yakar, popon yukarıda durur [emoji4] 

Focus 1.6 atmasferikten çok yakar mi?
;) Rahat rahat yayılırım.

İki ay önce babam aldı 1.5 EB Selective, sıfır olarak. Focus PS'den sonra çok çok memnun aracından.

Güzel referans
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Volkan Ö. yazdı:

Benim de sürekli gidip geldiğim bir konu. Yakıtı çok üzer mi, şehir içinde cüssesi sıkıntı mı olur diye hep bir adım geride duruyorum. Kısa bir süre kullanıp hasta olmuştum araca.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Volkan Ö. yazdı:

;)
Güzel referans

İyi de herkesin aradıkları farklıdır. Ben 2013 de bayiye  bmax almak için gittim.Dedim elinizde ne varsa doldurun içine cam tavanından başla herşeyi at. Ne tuttu xx tl. Tmm dedim alıyorum. Sonra dur la bi şu arabanın direksiyonuna bi geçem. Koltuğa oturdum e yuh dedim kim bu koltuğu tepeye kadar dikti. Aşağı indiriyim dedim en alttaymış ki zaten. Yok arkadaş bildiğin dolmuşcu gibi hissettim. Ellerim diz hizasında direksiyondaydı . O halde yani. Yani demem o ki git arabaya bin bas kontağa bi dolaş. Vur rampaya ortalamayı izle. Başkaları değil kendin kendine referans ol. Haa bere takmayı unutma havalar soğuk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi de herkesin aradıkları farklıdır. Ben 2013 de bayiye  bmax almak için gittim.Dedim elinizde ne varsa doldurun içine cam tavanından başla herşeyi at. Ne tuttu xx tl. Tmm dedim alıyorum. Sonra dur la bi şu arabanın direksiyonuna bi geçem. Koltuğa oturdum e yuh dedim kim bu koltuğu tepeye kadar dikti. Aşağı indiriyim dedim en alttaymış ki zaten. Yok arkadaş bildiğin dolmuşcu gibi hissettim. Ellerim diz hizasında direksiyondaydı . O halde yani. Yani demem o ki git arabaya bin bas kontağa bi dolaş. Vur rampaya ortalamayı izle. Başkaları değil kendin kendine referans ol. Haa bere takmayı unutma havalar soğuk

Hava iyileşsin Kaan abinin çayını içip denerim. Ben büyük seviyorum. Tek aklıma takılan park konusu İstanbul malum. Ama bakınca fiyatlara makul kalıyor diğer araçlara gore.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

boyutları sedan focusla  hemen hemen aynı ,yalnız yakıt olarak benzinin 5.25TL olduğu TR'de karışık kullanımda 50 kuruş yakarsınız ,uzun yoldada 40 kuruşun altını göremezsiniz ,sıvı sistem lpg takılabiliyor kullananlar memnun ,yakıtın önemi yoksa güzel tercih kuga millet bu tarz 2.el araçlara 100bin tl ler veriyor kuga nin fiyatı en uygunu bunların arasında

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kar-Kış olayında bir hafta Kuga kullandım. Akıllı 4X4 acayip başarılıydı. Şehir içi dur/kalk, kesintisiz dört çarpı dört bağlı halde 12lt ortalama ile 490km yapmışım. Normal havada ve şehir içinde tüketimi 10,5lt civarına çekiyordum. Yazın İzmir'e 8,5lt ile ve kara kışta Ankara'ya 9lt ile gitmiştim. 

Aha size ilk elden tüketim değeri...

Zevk işine gelince; ben yüksekte yukarıda oturmayı (dizler kırık) seviyorum. O nedenle tercihim hep CMax, Kuga vs. oldu. 

Park derseniz... sorun değil. Focus'u bıraktığınız yere MPV ve SUV'ler ite kaka sığıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

42 dakika önce, Volkan Ö. yazdı:

Focus 1.6 atmasferikten çok yakar mi?

Yakar.

Baştan yazalım da hüsran olmasın sonra.

Hele ki AWD ve otomatik vitesle...

Focus'u aratır mı?

Otoyola çıkıp 200 km/h hız yapmayı seviyorsan aratır. 

Onun dışında yüksekliğine rağmen kıvraklığı, konforu, hacmi, çevreyi görüşü ile kesinlikle aratmaz. 

Kendine has bir hantallığı olsa bile 1.6 atmosferiğe göre daha heyecan verici geleceğine pek kuşkum yok. 

Paşalar gibi biner, yakıtı da paşalar gibi ödersin artık.LPG tilkilerinin de aklına kaçacağı kesindir, ona da hazırlıklı olmak lazım. 

Yani ucunda "gönlüme bir macera lazım" motivasyonu yatsa da neden olmasın?

Hayat fani,

Ölüm ani,

Niye bir Kuga'n olmasın yani???

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.