Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'tan Kuga'ya Geçmek

Volkan Ö.

Önerilen Mesajlar

Park niye sorun olsun ki, focus sedan ile uzunlukları benzer. Hatta yukarıda olduğun için daha rahat oluyor parkederken. Dolmuşcu gibi, dibine kadar girersin [emoji4] 

bak bunu beğendim...
Yakar.
Baştan yazalım da hüsran olmasın sonra.
Hele ki AWD ve otomatik vitesle...
Focus'u aratır mı?
Otoyola çıkıp 200 km/h hız yapmayı seviyorsan aratır. 
Onun dışında yüksekliğine rağmen kıvraklığı, konforu, hacmi, çevreyi görüşü ile kesinlikle aratmaz. 
Kendine has bir hantallığı olsa bile 1.6 atmosferiğe göre daha heyecan verici geleceğine pek kuşkum yok. 
Paşalar gibi biner, yakıtı da paşalar gibi ödersin artık.LPG tilkilerinin de aklına kaçacağı kesindir, ona da hazırlıklı olmak lazım. 
Yani ucunda "gönlüme bir macera lazım" motivasyonu yatsa da neden olmasın?
Hayat fani,
Ölüm ani,
Niye bir Kuga'n olmasın yani???

Biz bu dünyaya deneyimle meye gelmedik mi? Çok km yapmadigim için yakıt yerine konfor ve zevk diyorum. 2.0 dizellerinde fenaymış bu arada. [emoji2]
Kar-Kış olayında bir hafta Kuga kullandım. Akıllı 4X4 acayip başarılıydı. Şehir içi dur/kalk, kesintisiz dört çarpı dört bağlı halde 12lt ortalama ile 490km yapmışım. Normal havada ve şehir içinde tüketimi 10,5lt civarına çekiyordum. Yazın İzmir'e 8,5lt ile ve kara kışta Ankara'ya 9lt ile gitmiştim. 
Aha size ilk elden tüketim değeri...
Zevk işine gelince; ben yüksekte yukarıda oturmayı (dizler kırık) seviyorum. O nedenle tercihim hep CMax, Kuga vs. oldu. 
Park derseniz... sorun değil. Focus'u bıraktığınız yere MPV ve SUV'ler ite kaka sığıyor. 

Koltuk ısıtması hangisinde ben ona tav olmuştum soğuk Almanya gecelerinde :)
Yakıt çok gözükmüyor 1.6 mi 1.5 için mi?
Heycan yaptım[emoji2]
Park niye sorun olsun ki, focus sedan ile uzunlukları benzer. Hatta yukarıda olduğun için daha rahat oluyor parkederken. Dolmuşcu gibi, dibine kadar girersin [emoji4] 

Focus sığıyorsa hepsi sığar noktasına geliyoruz anladığım. Neyse hem geniş hem enden hebetliydi. Boydan da heybetli güzel durur.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Volkan Ö. yazdı:

Biraz önce sahibinde dolaşırken KUGA almaya karar verdim.

Geçen hafta yarım saat kadar Tucson kullandım. Hoşuma gitti. Yarın  Çok yakması hariç(10-12lt), herşeyi hoş valla.177 bg, tipini zaten beğeniyorum. Elite Plus paketti, yok yok denebilir. Beyaz renk, siyah cam tavan felan, ikinci eli 105-110 kağıda alınıyor. Sıfırı 121 civarı galiba. Birde lastikler 19 :), iyi gözüküyor ama kış lastiği alırken acıtır. Velhasıl aylık 200-300 TL ekstra masrafı olur.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Volkan Ö. abi,

Benim aracım kavrama değişimi için servisteyken 1 hafta-10 gün kadar Kaan abilerin Kuga'yı kullandım. Sadece İstanbul içinde focusumu nasıl kullanıyorsam Kugayıda o şekilde kullanarak hatta bazen "turbosu var bu namıssızın, bakalım nasıl gidiyormuş" diyerek de gazlayarak 150-160 km kullanıp teslim ettiğimde 10,1 ortalama yakıt tüketimim vardı. Yaz olduğu içinde klima hep açıktı.

Focusla da 9'dan aşağı yaktığını düşünmüyorum zaten... 

Kesinlikle focusu aratacağını düşünmüyorum. Neden? Senin aracın zaten trend abi, buzdolabından hallice yani, sdece meralik gri olanı :öp:

O yüzden düşünme yapıştır bir tane 1.5 EB selective. Şanzımanı da gayet başarılı tık demez, tam otomatik, tank gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

[mention=7440]Volkan Ö.[/mention] abi,
Benim aracım kavrama değişimi için servisteyken 1 hafta-10 gün kadar Kaan abilerin Kuga'yı kullandım. Sadece İstanbul içinde focusumu nasıl kullanıyorsam Kugayıda o şekilde kullanarak hatta bazen "turbosu var bu namıssızın, bakalım nasıl gidiyormuş" diyerek de gazlayarak 150-160 km kullanıp teslim ettiğimde 10,1 ortalama yakıt tüketimim vardı. Yaz olduğu içinde klima hep açıktı.

Focusla da 9'dan aşağı yaktığını düşünmüyorum zaten... 

Kesinlikle focusu aratacağını düşünmüyorum. Neden? Senin aracın zaten trend abi, buzdolabından hallice yani, sdece meralik gri olanı :öp:

O yüzden düşünme yapıştır bir tane 1.5 EB selective. Şanzımanı da gayet başarılı tık demez, tam otomatik, tank gibi...

Bir dakka Kaan abi Bizim şanzıman değişirken bize niye Kuga vermediniz. [emoji23] Bu arada gri buzdolabını seviyorum ayrılmam zor ondan ayna ısıtma yaptım kendi ellerimle. Ama bekledigim birşeyler var olursa rotamı Kuga'ya çevireceğim. Yol tutuşa focus gibimi davranıyor tek aklıma takılan o. 200on yapmasam da 140 ile girdigim virajdan 140 ile çıkmak istiyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Volkan Ö. yazdı:

Bir dakka Kaan abi Bizim şanzıman değişirken bize niye Kuga vermediniz. emoji23.png Bu arada gri buzdolabını seviyorum ayrılmam zor ondan ayna ısıtma yaptım kendi ellerimle. Ama bekledigim birşeyler var olursa rotamı Kuga'ya çevireceğim. Yol tutuşa focus gibimi davranıyor tek aklıma takılan o. 200on yapmasam da 140 ile girdigim virajdan 140 ile çıkmak istiyorum.

Ya mühendis adamsın yapma şu 350 km ile viraja girme muhabbetlerini :smiley2k:

teknik olarak focusa yakındır belki ben bir güvensizlik hissetmedim ki sabiha gökçen yolunda (kaan abilerin oraya inen yol) hızlı virajlar var, gayet keyifliydi :) ama yüksekte oturduğun için ister istemez "devrilir miyim lan şimdi" psikolojisi oluyor... Sen deviremezsin ama buna inanmıyorum :) 

--0 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Volkan Ö. yazdı:

Bir dakka Kaan abi Bizim şanzıman değişirken bize niye Kuga vermediniz.

Şansıma dizel otomatik focuslar ve kurye dışarıdaydı, bende kuga ya çöktüm küfür yiye yiye :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

... [mention=7805]Mert Yürüyen[/mention] 'i daha çok seviyoruz ya, ondan ... 

Mesajı aldım. Servise gelme falan gerek yok sen yeterki gelip Bik Bik etme al neyi istiyorsan görür hatta biz eve bırakalım yolumuzun ustu diyorsun. Seni sevmiyoruz diyorsun. Olsun ben sizi seviyorum. [emoji6] Mert'i daha çok seviyoruz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Kaan Yagizer yazdı:

...sen!

işte bu mantıkla daha çok taş yersiniz... :öp:

İstanbul ataşehirdeki, pendikteki iki müşteriyi sen git böyle çöpe at üzerine kapağı kapat, ki bu adamlar her bokapüsüre gelsin servise bütün ceplerini boşaltsın, sonra teeeeeee antalyadaki ahbabına, belki hiiiiç servise işi düşmeyecek, git mustang tedarik et...

az o taşlar az az :smiley2k:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.