Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fiesta 2014 Amfi (sony Xm-n1004)

Önerilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar, 

Bazılarının bildiği gibi aracıma navimex marka android 5.1 navigasyon taktırdım, navigasyondan bluetooth kadar tüm özellikler iyi güzel hoş ancak eski teybin sesini arıyorum (herkes farketmez belki) ama bana göre baslar eskisi gibi vurmuyor ayrıca yüksek seste tizler rahatsız ediyor.

Kısaca öğrendiğime göre navigasyon oem miş, 4 adet amfi ve 1 adet sub çıkışı varmış. 

Sony XM-N1004 amfi alarak en azından eski ses kaliteme kavuşacağımı düşünüyorum  ama ses sistemleri hakkında fazla bilgim yok, bu amfi benim orjinal hoparlör ile uyum sağlar mı?  (orjinal hoparlör 16 cm, 4 ohm, 25W diye biliyorum)  

Eski kaliteye geri döneyim yeter, çok gümbür gümbür olmasını istemiyorum, temiz ve net olsun birde baslar biraz vursun.

Amfinin Teknik Özellikleri Şöyle:

1000 W yüksek güç çıkışı

70 W x 4 (4 ohm), 85 W x 4 (2 ohm), 175 W x 2 (BTL)

Otomatik Termal Kontrol

Düşük geçişli filtre ve yüksek geçişli filtre

Tek taraflı bağlantılar

KANAL YAPILANDIRMASI

4 kanal; 3 kanal; 2 kanal

4 OHM'DA MAKS. KANAL GÜCÜ YAPILANDIRMASI

4 x 170 W

MAKS. KANAL YAPILANDIRMASI, 4 OHM BTL

2 x 500 W

2 OHM'DA MAKS. KANAL GÜCÜ YAPILANDIRMASI

4 x 250 W

FREKANS TEPKİSİ

5 - 50 kHz

AĞIRLIK

2,7 kg

Buda linki https://www.sony.com.tr/electronics/arac-amplifikatorleri/xm-n1004 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Asıl soru şu Amfi takınca sesler eskisi kalitesinde olabilecek mi? Cevap veriyorum hayır...

Sebebini söyleyeyim: Kaynak olukça kötü, ayrıca DSP yok.

Hımm anladım, hiçbu açıdan düşünmemiştim tşkler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hımm anladım, hiçbu açıdan düşünmemiştim tşkler.

Peki bu amfi nin isi nedir. Az olani cogaltmak degilmi. Bende bu konunun yakin muzdaribi ve takipcisiyim. Amfi nedir ne ise yarar diye teknik olmayan anlasilir bir aciklama bekliyorum [emoji4]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki bu amfi nin isi nedir. Az olani cogaltmak degilmi. Bende bu konunun yakin muzdaribi ve takipcisiyim. Amfi nedir ne ise yarar diye teknik olmayan anlasilir bir aciklama bekliyorum [emoji4]

Yani sesi yukseltecek ve ise yarayacak. Dogrumudur hocam
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Resul özdemir yazdı:

Ozan hocam cam cerceve insin istemiyorum. Stok teyp performansinda olsun. Tizler gicik etmesin ve bass lar azacik tok vursun yeteremoji2.png

Aynen resül, bende onu istiyorum.. Yarın bi ses sistemi takan birisine gidip danışacağım bakalım, ayrıca geri vites kamerası için yanıma bi buton koyup arka kameraya paralel besleme kablosu çekeceğim. Böylece gerektiğinde yolda giderken buton ile direk kamerayı açmayı düşünüyorum, arkayı monitörden takip edebileceğim :) .. aklımda deli fikirler :blink:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Çağatay Özsoy yazdı:

Aynen resül, bende onu istiyorum.. Yarın bi ses sistemi takan birisine gidip danışacağım bakalım, ayrıca geri vites kamerası için yanıma bi buton koyup arka kameraya paralel besleme kablosu çekeceğim. Böylece gerektiğinde yolda giderken buton ile direk kamerayı açmayı düşünüyorum, arkayı monitörden takip edebileceğim :) .. aklımda deli fikirler :blink:

Boştan yere harcanan paralar...

Naçizane tavsiye: Elindeki multimedyayı sat gitsin. Oem Sony Navili cihazdan al taktır, kameranı bağla. Kapılara navigasyon ve oem sony hoparlörlerle yine oem tweeterları tak, bas yalıtımı. Mutlu ol. Paranı sağa sola çin malına, çıptıs çıptıs dolmuş işine para harcama. Yazıktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Naçizane tavsiye: Elindeki multimedyayı sat gitsin. Oem Sony Navili cihazdan al taktır, kameranı bağla. Kapılara navigasyon ve oem sony hoparlörlerle yine oem tweeterları tak, bas yalıtımı. Mutlu ol. Paranı sağa sola çin malına, çıptıs çıptıs dolmuş işine para harcama. Yazıktır.

Hocam bu islemlerin maliyeti ne kadar ve oem sony bulmak kolaymi acaba
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Resul özdemir yazdı:

Hocam bu islemlerin maliyeti ne kadar ve oem sony bulmak kolaymi acaba

Hoparlörlerin 4ü 100TL tweeterler 50-100tl, El işçiliğin iyiyse kapıları söküp yalımı yapmak 250TL

Oem navi konusunda arkadaşlar yardımcı olurlar, kart hariç 600-1000TL arası toplanır, belki çok daha azına. Takması ise 4-5 vida sök taka bakıyor.

Ortaya çıkan ses kalitesi akustiği kesinlikle ve kesinlikle tatmin eder. Etmiyorsa ki hiç sanmıyorum etmeyeceğini, size hitap edecek sistemin maliyeti en az 6-7bin lira + ciddi işçilik, ki bunuda yaptığını her multimedyacı iddia eder, nadir aradan çıkan birkaç kişi yapabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Servet Ö. yazdı:

Bizim fiestalarda orjinal sony navigasyonu sonradan bulman imkansız gibi birşey, ben bi sony klavye bile bulamadım, navigasyon orda kalsın, bluetooth modülü bile hem bulması zor hemde yazılımla aktif etmek gerekiyor, kim yapacak bilemiyoum.

Sesi bi şekilde çözeceğim;

1) yabancı rus sitelerinde entegre değişimi ses kalitesini artırmışlar, aklımda inceliyorum.

2) iyi bir filtresi olan amfi olabilir, sistemcilerle konuşacağımı, beğenmezsem sökersin diyeceğim

3) asıl sorun hoparlör de diyorlar, bu cihazın ses çıkışı kuvvetli olduğu için standart hoparlörler kaldırmıyor diyorlar bakıyorum.

bana bu sorunu çözmek 40 tl mal olabilir -500 tl yede. asıl araç alınırken çok pahalı oluyor; sony paket 2500 tl idi, naigasyon 2000 tl daha yani orjinali iyi güzel hoş ama olması gerekenden kat kat pahalı.

Üreticiler arabadan az, ek paketlerden iyi kazanıyor sanki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Çağatay Özsoy yazdı:

Bizim fiestalarda orjinal sony navigasyonu sonradan bulman imkansız gibi birşey, ben bi sony klavye bile bulamadım, navigasyon orda kalsın, bluetooth modülü bile hem bulması zor hemde yazılımla aktif etmek gerekiyor, kim yapacak bilemiyoum.

Sesi bi şekilde çözeceğim;

1) yabancı rus sitelerinde entegre değişimi ses kalitesini artırmışlar, aklımda inceliyorum.

2) iyi bir filtresi olan amfi olabilir, sistemcilerle konuşacağımı, beğenmezsem sökersin diyeceğim

3) asıl sorun hoparlör de diyorlar, bu cihazın ses çıkışı kuvvetli olduğu için standart hoparlörler kaldırmıyor diyorlar bakıyorum.

bana bu sorunu çözmek 40 tl mal olabilir -500 tl yede. asıl araç alınırken çok pahalı oluyor; sony paket 2500 tl idi, naigasyon 2000 tl daha yani orjinali iyi güzel hoş ama olması gerekenden kat kat pahalı.

Üreticiler arabadan az, ek paketlerden iyi kazanıyor sanki

Öncelikle pardon, gören kör olmuşum, ben focusdan konuştuğumuzu sanıyordum. Herneyse.

DSP olmadan arabanın içindeki hoparlörler ve multimedya dünyanın en iyi ürünü dahi olsa oemdeki ahankli akustiği sağlayamaz. Kafasına göre çalar. Yani o çin malları anca abartılı ses verir. Amfi takarsın dahada abartır. Ama ses kapılardan gelen bir ses olur. Senin duyma seviyende kafanda oluşan bir ses olmaz. Tangır tungur çalar.

Buraya kadar tamamsa devam edeyim. Oem bulursunuz bulamazsınız bilemiyorum. Bence bulunur ama fiyatına bi bakın derim. 

Ha ben bu sistemi kullanacağım diyorsan eğer, preamfi çıkışı varsa eğer düzgün bir amfi ve düzgün bir dsp ile çok çok güzel sesler alabilirsin. Fakat düzgün amfi, düzgün dsp, hoparlörler, kablolar falan derken cebinden sırf bu işe 5000TL ye yakın para gider minimumda. Kapılara yalıtımı her şartta yaptırman lazım tabi. İş böyle olunca seni entegre, hoparlör falan kurtarmaz. Para harcayacaksan bu işe bu şekilde, uyarıyorum ortaya çıkan sonuç bu olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.