Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fiesta 2014 Amfi (sony Xm-n1004)

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Servet Ö. yazdı:

Öncelikle pardon, gören kör olmuşum, ben focusdan konuştuğumuzu sanıyordum. Herneyse.

DSP olmadan arabanın içindeki hoparlörler ve multimedya dünyanın en iyi ürünü dahi olsa oemdeki ahankli akustiği sağlayamaz. Kafasına göre çalar. Yani o çin malları anca abartılı ses verir. Amfi takarsın dahada abartır. Ama ses kapılardan gelen bir ses olur. Senin duyma seviyende kafanda oluşan bir ses olmaz. Tangır tungur çalar.

Buraya kadar tamamsa devam edeyim. Oem bulursunuz bulamazsınız bilemiyorum. Bence bulunur ama fiyatına bi bakın derim. 

Ha ben bu sistemi kullanacağım diyorsan eğer, preamfi çıkışı varsa eğer düzgün bir amfi ve düzgün bir dsp ile çok çok güzel sesler alabilirsin. Fakat düzgün amfi, düzgün dsp, hoparlörler, kablolar falan derken cebinden sırf bu işe 5000TL ye yakın para gider minimumda. Kapılara yalıtımı her şartta yaptırman lazım tabi. İş böyle olunca seni entegre, hoparlör falan kurtarmaz. Para harcayacaksan bu işe bu şekilde, uyarıyorum ortaya çıkan sonuç bu olacak.

5000 vermem mümkün değil, zaten fiesta gibibi arabaya 5000 harcanmaz, satmaya kalksam kaça gidecek.

Orjinal sony sistem bulsaydım zaten multimedya yapmayacaktım, bu arada amacım gerçekten çok gümbür gümbür birşey değil, eski orjinal sony olmayan sisteme dönsün bana yeter, kapılarda eskiden de yalıtım yoktu yada dsp yoktu.  

Benim sorunum ya ses çıkışında ya hoparlörlerde, veya ses çıkışı sorunlu ise amfinin filtresi ile normale dönerse ne mutlu.

Ses sistemlerinin sonu yok, 10 binlik arabaya 50bin ses sistemi yapanlar var ama neye hizmet eder bilemiyorum, amacım o değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5000 vermem mümkün değil, zaten fiesta gibibi arabaya 5000 harcanmaz, satmaya kalksam kaça gidecek.

Orjinal sony sistem bulsaydım zaten multimedya yapmayacaktım, bu arada amacım gerçekten çok gümbür gümbür birşey değil, eski orjinal sony olmayan sisteme dönsün bana yeter, kapılarda eskiden de yalıtım yoktu yada dsp yoktu.  

Benim sorunum ya ses çıkışında ya hoparlörlerde, veya ses çıkışı sorunlu ise amfinin filtresi ile normale dönerse ne mutlu.

Ses sistemlerinin sonu yok, 10 binlik arabaya 50bin ses sistemi yapanlar var ama neye hizmet eder bilemiyorum, amacım o değil.

Aynen abi.. takip ediyorum. Gorevli oldugum yer nedeniyle benim bu isin ustasini bulmam sorunu tespit etmesini istemem olanaksiz. Bende forumdaki konularda basit cozumler ariyorum..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Çağatay Özsoy yazdı:

eski orjinal sony olmayan sisteme dönsün bana yeter, kapılarda eskiden de yalıtım yoktu yada dsp yoktu.  

Eski oem ses sisteminde dsp var hocam. Multimedyanın kendi içinde, o aleti arabaya göre ayarlayıp sabit ayarlı dsp şeklinde kullanılabilecek hale getirip arabana takıyorlar zaten :)

Senin sorunun hala vede hala kaynağın olan çin malı alette :)

Sen çok heveslenmişsin, entegre hoparlör vs bu sorunu çözeceğim diye ama ben sonucu sen girişmeden direk söylüyorum. Hani hevesini kırmak da istemiyorum ama boştan yere uğraşmanı ve para harcamanı istemediğimden. Para pul senin keyif senin. Uğraş tabi de çok heveslenme derim.

--13 dakika sonra eklendi--
33 dakika önce, Resul özdemir yazdı:

5000 de cok para

Komutan senin araban için Sony sistemler var zaten oem. Al tak kafan rahat olsun. 1350 tl o çin mallarına para vermek akıl karı değil, çıkan sonuçta ortada, epey naylon ses kalitesi veriyor onlar.

--18 dakika sonra eklendi--

İmza: Belkide forumdaki insanlar arasında arabada müzik dinlerken seslere en çok kafayı takan adam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Komutan senin araban için Sony sistemler var zaten oem. Al tak kafan rahat olsun. 1350 tl o çin mallarına para vermek akıl karı değil, çıkan sonuçta ortada, epey naylon ses kalitesi veriyor onlar.
--18 dakika sonra eklendi-- İmza: Belkide forumdaki insanlar arasında arabada müzik dinlerken seslere en çok kafayı takan adam.

Nerde nasil bulurum link yada gorsel birseyi varmi. Ben izini sureyim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Resul özdemir yazdı:

Nerde nasil bulurum link yada gorsel birseyi varmi. Ben izini sureyim

Sen bence buradan yürü, 

Donanım olarak Ankaranın çıkmacıları gezme ve parça bulma konusunda kompetan forum üyeleri var, birileri yardımcı olur diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen bence buradan yürü, 

Donanım olarak Ankaranın çıkmacıları gezme ve parça bulma konusunda kompetan forum üyeleri var, birileri yardımcı olur diye düşünüyorum.

Sizin bahsettiginiz cihax bu heralde. Sony panel. Bu urun stokmu yoksa oem mi. Bu konuda bilgi verirmisiniz. Bu panel toplam kac parca. Style 3.5 a uyumlumu. Hangi fonksiyonlar aktif olacak. Hangikeri calismayacak. Gorsel dogan abinin. Ve nasil tedarik edecem. Satilan bisey degil heralde bulamadim. Ilgilenirseniz memnun kalirim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Resul özdemir yazdı:

Sizin bahsettiginiz cihax bu heralde. Sony panel. Bu urun stokmu yoksa oem mi. Bu konuda bilgi verirmisiniz. Bu panel toplam kac parca. Style 3.5 a uyumlumu. Hangi fonksiyonlar aktif olacak. Hangikeri calismayacak. Gorsel dogan abinin. Ve nasil tedarik edecem. Satilan bisey degil heralde bulamadim. Ilgilenirseniz memnun kalirim.

Otomatiğe alıp ateş etmişin resmen komutan.

Evet sony panel, stok dediğimiz şey zaten oem. 

1000TL civarına maledersiniz, Style 3.5a uyumlu değil, araban makyajlıymış, aynı kategoride benzer başlıklar var. Hepsi çalışır. Birileri bulur veya daha önceden almış insanlara sorman lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatiğe alıp ateş etmişin resmen komutan.

Evet sony panel, stok dediğimiz şey zaten oem. 
1000TL civarına maledersiniz, Style 3.5a uyumlu değil, araban makyajlıymış, aynı kategoride benzer başlıklar var. Hepsi çalışır. Birileri bulur veya daha önceden almış insanlara sorman lazım. 

Style 3.5 uyumlu degil. Hepsi calisir. Direksiyondan kumanda blutooh gorusme sesli komut calisirsa varsin uyumsuz olsun be usta[emoji16]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13.01.2017 - 21:18 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

Hoparlörlerin 4ü 100TL tweeterler 50-100tl, El işçiliğin iyiyse kapıları söküp yalımı yapmak 250TL

Oem navi konusunda arkadaşlar yardımcı olurlar, kart hariç 600-1000TL arası toplanır, belki çok daha azına. Takması ise 4-5 vida sök taka bakıyor.

Ortaya çıkan ses kalitesi akustiği kesinlikle ve kesinlikle tatmin eder. Etmiyorsa ki hiç sanmıyorum etmeyeceğini, size hitap edecek sistemin maliyeti en az 6-7bin lira + ciddi işçilik, ki bunuda yaptığını her multimedyacı iddia eder, nadir aradan çıkan birkaç kişi yapabilir.

fiyatlar güncellenmiş bro hep bilgin olsun 200-250 -300 sony hoparlör 4 tanesi tweeterlar çifti 100 yalıtım kendiniz malzemeyi alsanız kapılara bitüself+ firex 300 

sony navili set şeklinde geri görüş kamerası 2300 -3000 arası 

navili ekran

navi kart

sony çerçeve

sony navili tuş takımı

gps anteni 

fakra soket 

geri görüş kamerası modülü

geri görüş kamerası 

geri görüş kamera braketi

geri görüş kamerası dib soketi 

şeklinde liste çıkmacılar artık uçuyor bildiğin onlar öpecek adam arıyolar zaten bu malzemlerde ankarada yıldızda en fazla 3 tane yerde vardır ....

Navili tuş takımı çerçeve hiç bir yerde yok ....olsada 1500 gibi rakam istiyolar :(

--3 dakika sonra eklendi--
10 saat önce, Resul özdemir yazdı:

Style 3.5 uyumlu degil. Hepsi calisir. Direksiyondan kumanda blutooh gorusme sesli komut calisirsa varsin uyumsuz olsun be ustaemoji16.png

valla mca için Sony panel zor çerçeve tuş takımı sıfır olursa 2 bine yakın 2. el bulursanız şans oda tr gelmesi gümrüğü 1250yi buluyor...

Mca tıtanyumdaki sync 2 normal çerçeve ekran apım modülü 3000 tl 2. el ankarada ...

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.