Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tıslama Sesi

Sabri Gün

Soru

Merhaba. Bugün 2011 model focus aracımın motorundan bir tıslama sesi geldiğini fark ettim. İnternette biraz araştırma yaptım turbo sorunu olabilir falan yazanlar olmuş. Ama orada bir ıslık sesinden bahsediliyor bende öyle bişey yok. Çekişte de bir sorun yok sadece sanki biyerden hava kaçırıyo araba. Kaputu açıp dinlediğimde ses bana göre sol taraftan (motorun sağ tarafından) geliyo gibi de tamda emin değilim. O bölgede borunun birisi bantlanmış daha önceden o da olabilir.

Turbo denen alet motorun neresinde :) Turbo sorunu olabilir mi?

Arabayı 2 hafta sonra memlekete döndüğümde bakıma vericem o zamana kadar bi sorun yaşarmıyım? Bulunduğum yerdeki ustalara pek güvenmiyorum. Aşağıda verdiğim linkte size danıştığım yağ damlatma sorununun nedenini bulamayıp araca yağ ekleyip memlekette gösterin dendi. Yani ustalar pek bi usta değil burada :) Kış lastiklerini taktırdım araba 120 den sonra titriyo ama rot balans ayarı için bile girmiyorum bir yere bu sorun için girmeli miyim?

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
7 dakika önce, Sabri Gün yazdı:

Kış lastiklerini taktırdım araba 120 den sonra titriyo ama rot balans ayarı için bile girmiyorum bir yere bu sorun için girmeli miyim?

E tabi girmelisiniz. Titreşim (şiddetle oranlı olsa da) araç için iyi bir deneyim değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

E tabi girmelisiniz. Titreşim (şiddetle oranlı olsa da) araç için iyi bir deneyim değil. 

Rot balans ayarının daha kötüye gitmesinden korkuyorum :) Ses sorunu hakkında bir fikriniz var mı peki bu sorun önemli olabilir mi? 1500 km yol yapacak antalyadaki servise girmeden önce.

Ayrıca imzanız çok hoşuma gitti. Ben de sizin gibi şanslı doğanlardanım :claps:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkürler, bilmediğim konu için yorum yapmasam iyi olur :) Şimdiden kolay gelsin, halledersiniz :yeah: En kötü yol üstünde olan farklı Ford Servisini arayıp randevu alırsınız en azından tespit yapılır zaman varsa tadilat da yapılır en kötü dönüşte işlem yapılır vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok özür dileyerek tekrar soruyorum. Turbo tam olarak motorun neresinde. İnternette baktım da bulamadım. Ses motorun sağ tarafından geliyor yani ben kaputu açtığımda solumda kalıyor orada bir yerde mi bu turbonun boruları falan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
25 dakika önce, Sabri Gün yazdı:

Çok özür dileyerek tekrar soruyorum. Turbo tam olarak motorun neresinde. İnternette baktım da bulamadım. Ses motorun sağ tarafından geliyor yani ben kaputu açtığımda solumda kalıyor orada bir yerde mi bu turbonun boruları falan?

Induction.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Gösterdim arabayı. Ön tarafta plakanın hemen altında ustanın dediğine göre turbo radyatörü delinmiş. Eliyle de gösterdi. Parmağını koyunca ses kesiliyo. Lehim yapıcaz böyle kullanırsan önemli bişey olmaz ama araba çekişten düşer dedi :) 100 lira falan tutarmış :))

Şansıma bu hafta oldu. 10 gün sonra 1500 km yol yapacağım yolda böyle bişey olsa daha kötü olabilirdi.

Tamir işi sıkıntı çıkarır mı acaba bilgisi olan var mı? Uzun yola gideceğim malum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Sabri Gün yazdı:

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Gösterdim arabayı. Ön tarafta plakanın hemen altında ustanın dediğine göre turbo radyatörü delinmiş. Eliyle de gösterdi. Parmağını koyunca ses kesiliyo. Lehim yapıcaz böyle kullanırsan önemli bişey olmaz ama araba çekişten düşer dedi :) 100 lira falan tutarmış :))

Şansıma bu hafta oldu. 10 gün sonra 1500 km yol yapacağım yolda böyle bişey olsa daha kötü olabilirdi.

Tamir işi sıkıntı çıkarır mı acaba bilgisi olan var mı? Uzun yola gideceğim malum.

Duzgun lehim yaparlarsa sikinti olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.