Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ucuz Antifirizli Cam Suyu

Osman.Ünal

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar malumunuz cam suyu donunca haznesini patlatabiliyor. Bunun önüne geçmek için antifirizli cam suyu kullanmak gerekiyor. Bugün Maltepe bölgesinde çalışırken yakın zamanda kayyum atanan A ile başlayan ve sayıyla devam eden bir market var ya hani orda Plenty Marka 5 Litre antifirizli cam suyunu 6.5 Tl aldım. Bayağı ucuz piyasa fiyatlarına göre. Sizlerinde haberi olsun diye bu paylaşımı yaptım:) Yoksa market zinciriyle bir alakam yok.

Osman.Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladım fiyat anormal ucuz değilmiş bu ve benzeri değerdeki sıvılar marketlerde de benzeri fiyatla satılıyor.

Ben -30 dan daha düşükleri alıp su ile karıştırıp koyuyorum. Satın alma sürecini uzatıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

ucuzlar üzerinde yazandan daha önce donuyor.

La geçen senle aldığımız vardı ya. Normal kullanımda donmuyor da 30-40 ile giderken cama sıkınca eğer motor ısınmamış ön camı ısıtmıyorsa donuyor sinir etti beni. Bir tık daha kalitelisi lazım.

--9 dakika sonra eklendi--

http://www.theglobeandmail.com/globe-drive/culture/commuting/why-winter-windshield-washer-fluid-can-still-freeze-on-your-car/article6487783/

buraya göre içindeki etanol cama sıkınca uçtuğundan donuyormuş, metanol katmak ya da metanollüleri almak lazımmış. ya da daha yüksek metanol mü lazımmış tam çözemedim ben bu işi. Blok ısıtıcı alıp alternatöre bağlasak araba daha hızlı ısınsa olmuyor mu :clever:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mertcan Çelik yazdı:

La geçen senle aldığımız vardı ya. Normal kullanımda donmuyor da 30-40 ile giderken cama sıkınca eğer motor ısınmamış ön camı ısıtmıyorsa donuyor sinir etti beni. Bir tık daha kalitelisi lazım.

--9 dakika sonra eklendi--

http://www.theglobeandmail.com/globe-drive/culture/commuting/why-winter-windshield-washer-fluid-can-still-freeze-on-your-car/article6487783/

buraya göre içindeki etanol cama sıkınca uçtuğundan donuyormuş, metanol katmak ya da metanollüleri almak lazımmış. ya da daha yüksek metanol mü lazımmış tam çözemedim ben bu işi. Blok ısıtıcı alıp alternatöre bağlasak araba daha hızlı ısınsa olmuyor mu :clever:

Bir de etonollu olandan kullanırsanız kafayı bulabilirsiniz, metanollü kullanırsanız zehirlenebilirsiniz:kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi ben konunun uzmanı değilim neti de araştırmadım ama Ozan ın da dediği gibi ucuz olanlar su ile karıştırılınca bahsedilen değerden daha erken donuyor. tahminimi söylüyorum würth e dayanarak.. 2 sene önce opet ten würth almıştım 1 lt sini 8 tl ye görünce doldurmuştum. şimdi 22 tl..üzerinde şöyle yazar. saf -63, 1+1 =  -20 veya -22 idi  ve focus gibi püskürtmeli sileceklerde -15 e kadar sağlıklı çalışır yazar.

şimdi -63 1 e 1 sulandırınca -20 ye düşüyor..bizim ucuzlar -35..1 e 1 bir sulandırınca -17..würth teki mantığa göre ise -10 falan olmalı.. yani ya würth teki alkol ile bunların ki farklı, yada bizim yerliler donma kontrolü, deneyi yapmadan sallıyorlar..-35 se 1 e 1 -17 yapar diye ortalama alıyorlar.. sizlere tavsiyem yerli alıyorsanız -25, -30 luk satın alın ve saf dökün.. sulandırınca olmuyor.. würth harici hep sorun yaşadım sulandırınca. artık vazgeçtim sulandırmaktan, pahalı diye würth te alamıyoruz zaten.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mertcan Çelik yazdı:

Ben hep saf döküyorum -30 yazıyor üzerinde ama ilerlerken cama sıkınca donuyor, 2 arabada da oldu bu.

geçen sene oluyodu ama cam temizleniyodu sanki. sileceğin kenara attıkları jel gibi kalıyordu.

bu sene denk gelmedim hiç. yeteri kadar soğukta sıkmamışımdır muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.