Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kapılardaki Düğmelerin Suya Dayanıklılığı

ufuk yıldırım kenar

Soru

Merhaba arkadaşlar kapılarda bulunan cam düğmeleri, ayna ayar düğmeleri vb. düğmelerin suya dayanıklılığı nedir acaba? Mesela yağmurlu havada kapıları açınca o düğmelerin üzerine ister istemez su damlıyor bununla ilgili içine su sızıp bozulmaları gibi bir durum varmıdır?

IMG_5176.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
15 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

IP68 sertifikası varmış! :) 

Ya çapı 12,5 mm den daha küçük olursa? (Bkz. Şeytanın avukatı:smiley2k:)

IP Koruma Sınıfı Nedir? Seviyeleri Nelerdir? IP67 ve IP68 Ne Anlama Gelir?

http://www.karel.com.tr/bilgi/ip-koruma-sinifi-nedir-seviyeleri-nelerdir-ip67-ve-ip68-ne-anlama-gelir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

IP68, suya daldırsan bile bir şey olmaz demek. Yine de bana da o kadar sağlammış gibi gelmiyor. Orayı suyla deterjanla yıkayıp, oksitlendiğinden şikayet eden arkadaşlar olmuştu. Ama yağmur kesinlikle sorun oluşturmamalı.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

IP68, suya daldırsan bile bir şey olmaz demek. Yine de bana da o kadar sağlammış gibi gelmiyor. Orayı suyla deterjanla yıkayıp, oksitlendiğinden şikayet eden arkadaşlar olmuştu. Ama yağmur kesinlikle sorun oluşturmamalı.

Abi ünlem koydum da sonuna :D salladım :P 

Ben de tecrübemi yazayım, o kadar ıslandı etti bozulmadı daha :D  Çok sorunlu olsa forumda yazılırdı mutlaka bolca.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Abi ünlem koydum da sonuna :D salladım :P 

Ben de tecrübemi yazayım, o kadar ıslandı etti bozulmadı daha :D  Çok sorunlu olsa forumda yazılırdı mutlaka bolca.

Ben de sahi söylüyorsun sandım :) Düğmelerin bastığı yerlere su kaçarsa geçici temassızlık olabiliyor, kuruyunca geçiyor benim bildiğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim araç 2004 cmax. Sağ arka camda sorun vardı. Düğmeleri söküp temizledim ve düzeldi. Sonra yağmurlu havada camdan yağmur damlaları gelmiş sonra farkettim cam şimdi yine saçma çalışıyor. Mesela açma tuşuna tek kademe basınca kapatıyor, çift kademe basınca sorun olmuyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.