Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

iPhone 8'i Konuşuyoruz! (LG G6, Samsung S8)

Önerilen Mesajlar

Bir patent daha çıktı ortaya. Cihazın her bir tarafına koyabilir bu adamlar parmak izi sensörünü. Neyse arkaya konmasın da nereye konarsa konsun. Masada, telefonu ele almadan açabilelim kafi. (Sony gibi misal)

http://www.patentlyapple.com/patently-apple/2017/06/apple-wins-a-patent-for-touch-id-redesigned-for-idevices-with-larger-displays-and-no-home-button.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
12 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Yakup. Şimdi bu iphone 8 eylülde tanıtılıp piyasaya verilecekmi?

Eylül başında tanıtılır, Eylül 20'lerde ABD'de satışı başlar. Türkiye'de Ekim'in ikinci haftası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

HomePod firmware'de sızan bilgiye göre çerçevesiz ekran kesinleşti. Hızlı ve wirelesss şarj da olacak. Face ID olacak. Touch ID de devam edecek. 1125x2436 pixel ekran. Parmak izinin ekrana gömülmüş olduğu yazılımda gözükmemiş yani bu gelecek seneye kaldı :( 

Screen Shot 2017-08-01 at 08.34.11.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Peki neden sence?

Günümüz dünya düzeninde pazarlamayı çok iyi yapıyor şirketler.

Öyle ki kişi onu bir ihtiyaç olarak değil zaruret olarak görmeye başlıyor. 

Bunda reklamlardan çok dizi ve filmlerin etkisi çok daha fazla bence (bkn. subliminal)

Daha da vahimi aynı özellikleri ve kullanımı sağlayacak daha az maliyetli eşdeğer ürünlerin bunun yerini tutmayacağını düşünüyor kişi. 

Gündelik kullanım için bunun üçte biri,dörtte biri fiyatlara cihazlar bulmak mümkün.

Alanların büyük çoğunluğu birçok özelliğini kullanamıyor bile. Sırf marka/isim değeri için alıyorlar.

Yine de alana saygım vardır. Bu fiyatlara ben almam...

--9 dakika sonra eklendi--

Kimisinde de her çıkan yeni modeli almak/ model yükseltmek hastalık derecesinde.

Geçmişte eczaneme gelen sevdiğim bir mümessil arkadaş vardı. Evli 2 çocuk babası.

Her çıkan üst modeli alırdı. 6-8ayda bir telefonu değiştirirdi.

Yazık değil mi, çoluğunun çocuğunun rızkını veriyorsun, 2 aylık maaş verilir mi telefona derdim,

O da; abi ben yeni modeli almazsam huzursuz oluyorum hayatta hep eksik gibi kalıyorum derdi.

Kimisinde bildiğiniz hastalık yani hocam.... Tedavi şart...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnsanın kullandığı her üst segment şey (tshirt, saat, ayakkabı, atlet, don) bu olguya sahip ama nedense iphone olunca millet laf demek için yer arıyor :D Simitçi alıyormuş da falan filan. 

Etrafımda bunu niye aldın bak pazarda daha ucuza var diyeni görmedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"İngilizce mi? Of kors yani"'den "Ayfon mu? sitiv jobs yani"'ye doğru gidiyoruz gibin :kop:

Tüketici bilinçlenmedikçe böyle devam edecek bunlar ben artık garipsemiyorum. 36 aylık kontrat almak da bilinçlenmekten daha kolay olduğu için bu böyle devam eder :) 

--2 dakika sonra eklendi--
2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Etrafımda bunu niye aldın bak pazarda daha ucuza var diyeni görmedim. 

Onlar sana demiyordur, uzun uzun tartışmaya filan üşeniyorlardır. Bakınız ben :kop:

Aynı işi yapan daha ucuzları her zaman olacak da para/çokomel eğrisini değerlendirmeden alanları bilinçsiz tüketici olarak adlandırmak çok da haksızlık olur mu acep diye sorgulamak lazım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

tshirt, saat, ayakkabı, atlet, don

Tüm söylediklerim bunlar içinde geçerli... :) 

Asgari ücretin 1400TL olduğu ülkede 4000-5000TL'lik fiyatıyla yine çok iyi satış rakamı yakalayacağı için mevzu telefondan yürüyor.

Minimalist olun demiyorum ama çok da maksimalistliğe de gerek yok görüşündeyim...

Kaçırdığımız nokta istediğimiz şeyin aslında ihtiyaç olduğu ve zaruret olmadığı,

ihtiyaçların ise hayatımız için olmazsa olmazlarımız olmadığıdır...

Ölçü güzel şey... Hayatta da ölçülü olmak gerek diye düşünüyorum...

Deriz ya sofraya tam acıkmadan otur tam doymadan kalk diye. Buda öyle birşey...

Gidip malın en ucuzunu alın demiyorum ama f/p dengesini iyi değerlendirin diyorum.

Zaten freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyoruz, üretim dipte, tüketim uçuk seviyelerde...

Dediğim gibi en pahalısını alanada saygım var, parası benden çıkmıyor neticede... 

Birde fıkra ekleyelim, fıkra gibi ülkeyiz sonuçta :)

Dönemin Amerika İngiltere ve Türkiye Başbakanları bir araya gelmiş ve toplantı sonunda başbakanın sorularını yanıtlıyorlarmış. 
Gazeteci sormuş: 
— Ülkenizde 4 kişilik bir aile ne kadar gelirle rahat bir hayat sürebilir siz onlara ne kadar ödüyorsunuz? 
Amerika başbakanı: 
— Amerika da 4 kişilik bir aile 5000 dolar ile rahat bir yaşam sürebilir, biz onlara 6500 dolar ödüyoruz geri kalan 1500 doları ne yaparlar bilmiyorum. 
İngiltere başbakanı: 
— İngiltere de aynı aile 4000 pound ile rahat yaşar, biz 5000 veriyoruz 1000 pound nereye gidiyor bilmiyoruz. 
Türkiye Başbakanı: 
— Türkiye de aynı ailenin açlık sınırı 1000 TL dir. Biz onlara 
600 TL veriyoruz geriye kalan 400 TL yi nereden buluyorlar bizde anlamış değiliz.

• Beğen 3
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.