Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

iPhone 8'i Konuşuyoruz! (LG G6, Samsung S8)

Önerilen Mesajlar

9 Ay var tanıtılmasına ama söylentiler başladı bile. Sırayla bakalım nelermiş?

• Gerçek kablosuz şarj. 

Elinizde tutarak, bir yere koyarak değil. (Dağıtıcı aparatı ayrı satılacak)

Screen Shot 2017-01-08 at 03.01.34.png

• Hızlı Şarj.
  • Ürün Çeşitliliği.

7S ve 7S+ ile birlikte tamamen yeni model. Buna ek 5.0 inç boyunda bir versiyon daha gelebilir.

8 modelinde sadece OrganikLED mevcut. OLED ile siyahlar daha siyah ve IPS gibi arka aydınlatma paneli olmadığı için incelik sağlar.

Screen Shot 2017-01-08 at 03.06.07.png 

• Kavisli kenardan kenara cam

Samsung S7 Edge vb. Camı da Samsung üretebilir.

• Ekranın her yerinden parmak izi okuma (teknolojisi CES'te paylaşıldı) ve ana ekran tuşu yok.

Screen Shot 2017-01-08 at 04.29.35.png

• Arkası cam olabilir ve çift kameralıların her ikisinde de OIS.
  • Dokunarak ekranı canlandırma

Yıllardır birçok telefonda olan özellik.

• Bluetooth 5.0
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı iPhone 8'i Konuşuyoruz! (2017 Apple iPhone) olarak değiştirdi

2007 yılıydı ve İPhone çılgınlığı başlamıştı, bana ne zaman İPhone alacaksın diyenlere 8 i bekliyorum diye cevap vermiştim :)

Yıllardır da hep aynı cevabı verdim ve hiç İPhone kullanmadım :)

E şimdi çıkıyor diyorsun ne yapacağız bakalım :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

2007 yılıydı ve İPhone çılgınlığı başlamıştı, bana ne zaman İPhone alacaksın diyenlere 8 i bekliyorum diye cevap vermiştim :)

Yıllardır da hep aynı cevabı verdim ve hiç İPhone kullanmadım :)

E şimdi çıkıyor diyorsun ne yapacağız bakalım :)

Amerikadaydın değil mi o vakit :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Hahahaha oda iyiymiş.

Ben pek beceremiyordum ondan yanaşmıyordum ayfon a :)

Karadenizliyiz ya o bakımdan Samsun bizden :) 

Note 7 çok iyiydi o da patladı :D Bu ay sebebini söylecek amcalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Note 7 çok iyiydi o da patladı :D Bu ay sebebini söylecek amcalar.

Note serisi tamam da bana büyük geliyor, tek elle kullanmak zor oluyor...

S6 ile mutluyum şimdilik zaten ben uzun süre canını alana kadar kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Note serisi tamam da bana büyük geliyor, tek elle kullanmak zor oluyor...

S6 ile mutluyum şimdilik zaten ben uzun süre canını alana kadar kullanıyorum.

En iyisi :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

LG G6 ve Samsung S8'den sonra iPhone iyice merak edilmeye başladı.

LG, snapdragon son sürüm savaşına girmeden geçen yılki tech'i kullanmaya tercih etti böylece ucuz olacaktır, ayrıca g5'de çuvalladığını da göstermiş oldu tasarımın tamamen değişmesi ve arkadaşlarının sokakta kalması vs vs.

S8 resmi olarak tanıtılmadı ama sızdı sızdığı kadar o da G6 gibi çerçeveyi iyice daraltmışlar, parmak izi okuyucusunu arkaya almış. (Hiç sevmem ve bence oradan kalkacak ilerde,bkz alt ve üst mesajlar) Çok güzel duruyor, insanı çelmiyor değil. LG değil tabii Samsung.

Şimdi Apple'a devam edelim. Çok kısa süre önce önemli güncellemeler yayıldı.

• Kıvrımlı ekran tekrar onaylandı ve OLED üretimi Samsung yapacak.
  • Home tuşu yok. Parmak izi okuyucusu ve fonksiyon kısmı ekranın alt bölümü olacak.
  • USB-C bağlantısı olabilir.Çoğu kaynak telefonda değişiklik olacağını söylüyor ama benim tahminim bir tarafı lightning diğer tarafı USB-C olması yönünde, telefona takılan kısmı değiştirmezler. Patent konuşuyor orada yani money.
  • Pil ömrü ciddi artacak. Logic board tasarımı değişiyor ve daha fazla batarya yerleştiriyorlar. OLED'li 8'de 2700 mAh batarya bekleniyor. 7 plus'da şuan 2900 mAh var. Yine tüketim ile alakalı A11 -işlemci- 10 nm ile üretilecek, TSMC tarafından. (Snapdragon 835 gibi) 
  • 5.15 inçlik kullanılabilir ekran sunacak iPhone 8 ve bu kullanılabilir ekranın (5.15 inç) çözünürlüğü 2436 x 1125 olacak. (521 ppi)
  • Ekranın tamamında algılayıcı olacağı için yakınlık sensörünün (proximity) kalkacağı da söylenenler arasında bu da ana ekranın daha temiz görünmesini sağlar özellikle beyaz renk için.
  • OLED iPhone 8'in sadece 64 gb ve 256 gb kapasiteye sahip olması bekleniyor. 3 GB RAM.
  • Intel'den (xmm 7560) yeni gigaBit modem gelebilir. (7'den iki kat hızlı)
  • 3 boyutlu modelleme yapabilen ön kamera.
  • İşin en kötü yanına geçmek gerekirse 8'in başlangıç fiyatının 1000 dolar olacağı düşünülüyor. Türkçesi +5.500 TL

Screen Shot 2017-03-05 at 01.55.34.png

Screen Shot 2017-03-05 at 02.06.49.png

Samsung S8 de bu

Screen Shot 2017-03-05 at 02.19.04.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı iPhone 8'i Konuşuyoruz! (LG G6, Samsung S8) olarak değiştirdi
  • 2 hafta sonra...

Samsung Note 7 ile başlayan şıklık yarışına S8 ile devam ediyor. Çerçeve incelmesi dışında vaaov dedirtecek bir şey yok

Çok şık güzel bir cihaz oldu, net.

S8 4399 TL

S8+ 4999 TL

İlk siparişlere SamsungWA'dan 400 TL hediye çeki veriyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu telefon üreticileri anlaşıp her sene yeni bir model çıkarmayı durdurmalılar bence. Çünkü artık özellikte düzgün özellikte eklenmiyor. Araba gibi sisteme geçilebilir. Çıktıktan 2 sene sonra makyaj, 4 sene sonra kasa değişimi gibi vs vs.. Yoksa çok bir fikrim olmasada telefonlar hakkında, önü alınacak bir şey değil gibi duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.